NEWSru.com :: У Саудівській Аравії відрубали голову жінці, звинуваченої в чаклунстві

За словами Пророка, "чаклун карається ударом меча".

У Саудівській Аравії напередодні був приведений у виконання вирок, винесений місцевій жительці, яку суд визнав винною в заняттях чаклунством.

"Аміна бинт Абдулхалім Насер з північної провінції Джавф була страчена за знахарство і використання потойбічних сил", - наводить агентство France Press текст повідомлення Міністерства внутрішніх справ Саудівської Аравії. Також там зазначається, що страта була здійснена катом, який відрубав жінці голову, повідомляє "Благовест-інфо" з посиланням на "Нові Вісті".

Як відомо, положення конституції і норми кримінального права в Саудівській Аравії, як і в ряді інших ісламських держав - таких як Пакистан, Судан, Іран - наведені в сувору відповідність до духом і буквою шаріату. При цьому система покарань в Саудівській Аравії вважається однією з найбільш жорстких в світі. Вона залишається єдиною країною, де страта здійснюється в тому числі шляхом відсікання голови.

Крім обезголовлювання мечем тут застосовується також побиття камінням і рідше - розстріл. В особливих випадках зустрічаються навіть випадки розп'яття обезголовленого тіла. Смертю караються такі злочини, як згвалтування, збройне пограбування, вбивство, торгівля наркотиками, а також - відступництво від віри. Більшість страт проходить публічно, найчастіше на центральній міській площі, відзначається в публікації "Вільної енциклопедії".

У Саудівській Аравії існує посаду державного ката. Посада головного ката Мекки передається у спадок в родині аль-Біші, і кожен спадкоємець затверджується на посаду самим королем. Страти в Мецці проводяться на площі перед воротами Абдель-Азіза, до цього вони проводилися навпаки мечеті Аль-Харам.

Чаклунством по шаріату називається союз між чаклуном і шайтаном (сатаною), при якому чаклун робить деякі заборонені обряди багатобожжя, а шайтани допомагають йому і виконують його вимоги. Тому чаклунство вважається одним з найбільших гріхів. мусульманський богослов Мухаммад Абдуллах пише, що той, хто сподівається на допомогу чаклуна, проявляє невіра до того, що послано святому Пророку, і він заслуговує пекельних мук в майбутньому житті. Однак він не тільки вірить чаклуна, а й намагається довірити йому свою долю, тому позбавляється милості Всевишнього, і нехай споживе болісне покарання в цьому світі.

За словами Пророка, "троє не увійдуть в Рай: п'яниці, порвали родинних зв'язків і вірять в чаклунство".

Шаріат дуже суворо засуджує чаклунство "за смуту і псування, які воно викликає серед людей". І оскільки головним обов'язком держави є забезпечення безпеки людей, чаклуни заслуговують покарання так само, як і вбивці, перелюбники і ін. Шаріат, кажучи про покарання за чаклунство, відсилає до слів пророка, який сказав: "Чаклун карається ударом меча".

У 2002 році в Саудівській Аравії було страчено 47 осіб (45 чоловіків, 2 жінки), в 2003-му - 53 (52 чоловіки, 1 жінка), в 2004-му - 36 (35 чоловіків, 1 жінка), в 2005-му - 90 (88 чоловіків, 2 жінки), в 2006-му - 39 осіб (35 чоловіків, 4 жінки). C початку нинішнього року в країні були страчені 73 людини.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация