NEWSru.com :: У Новосибірську видали словник регіоналізму з "жаднюгою-яловичиною" і "Вехотко"

У Новосибірську побачив світ словник регіональної лексики і народних топонімів, в який увійшли такі вирази, як "око мало не випав", "Кандибобер", "Вехотко", "скнара-яловичина" або "мультіфора"

У Новосибірську побачив світ словник регіональної лексики і народних топонімів, в який увійшли такі слова і вирази, як "око мало не випав", "Кандибобер", "Вехотко", "скнара-яловичина" і "мультіфора".

Авторами словника, представленого читачам 22 грудня, стали філологи Олександр Матвєєв та Ірина Лівінська. Матеріали для дослідження вони збирали цілий рік, пише "Сібкрай" .

Жителям Новосибірська та інших міст було запропоновано визначити, чи знайомі їм значення деяких слів і виразів. В результаті число спочатку передбачуваних до класифікації регіоналізму скоротилося з 450 до 192. Ще набралося 600 неофіційних міських топонімів.

Першу партію словників в 100 екземплярів надрукували на виграний грант регіонального уряду. Книги безкоштовно відправлять в бібліотеки і передадуть в якості призів для різних конкурсів. Однак, як зазначає "Сіб.фм" , Видавництво "Свиньїн і сини" вже висловило зацікавленість у виданні другого, комерційного словника.

На збирання зрозумілих тільки жителям регіону слів і виразів Матвєєва надихнув віртуальний словник "Мови російських міст". Його укладачі колекціонували слова, використовувані в мові жителів великих міст.

"Для мене було справжнім одкровенням, якщо не шоком, дізнатися, що такі звичні і абсолютно нейтральні слова, як" мультіфора "(пластиковий пакет для паперів, файл. Від лат. Multifora -" має багато дірок ". - Прим. NEWSru.com ) або "Вехотко" (мочалка. - Прим. NEWSru.com), можуть бути невідомі здебільшого моїх співвітчизників тільки тому, що вони проживають в різних зі мною містах ", - зізнається він.

На презентації свого дітища Олександр Матвєєв уточнив, що слів, які були б тільки новосибірськими, мабуть, не існує, тому що є багато перетинів з іншими сибірськими містами, в першу чергу з Барнаулом і Омському.

Додамо, в академічній науці подібними дослідженнями займаються діалектологія і соціолінгвістика.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация