NEWSru.com :: П'ять картин Пікассо, Матісса, Брака, Модільяні і Леже вкрали вночі з Музею сучасного мистецтва в Парижі

"Голуб із зеленим горошком" Пабло Пікассо
"Оливи поблизу Естака" Жоржа Брака
"Жінка з віялом" Амедео Модільяні
"Натюрморт з підсвічниками" Фернана Леже
П'ять картин видатних майстрів, серед яких одне полотно Пікассо і одне - Матісса, вкрадені в ніч з середи на четвер з паризького Музею сучасного мистецтва
Бригада по боротьбі з організованою злочинністю розпочала розслідування пограбування
Відзначимо, що ця крадіжка в Парижі може стати найбільшою в історії, якщо фахівці підтвердять вартість викрадених картин

П'ять картин видатних майстрів, серед яких одне полотно Пікассо і одне - Матісса, вкрадені в ніч з середи на четвер з Музею сучасного мистецтва в Парижі. Вартість викраденого оцінюється в 500 млн євро (615 млн доларів).

(Прим. NEWSru.com: пограбований музей - Musée d'Art Moderne de la Ville de Paris - займає східне крило Токійського палацу. Не плутати з Французьким Державним музеєм сучасного мистецтва - Musée national d'art moderne, розташованому в Центрі Жоржа Помпіду ).

За даними радіостанції France Info , На яку посилається РІА Новини" , Був зламаний замок залізної огорожі і вирізане скло у вікні. Поки незрозуміло, чому не спрацювала сигналізація.

Як з'ясувалося, камери зовнішнього відеоспостереження зафіксували грабіжника в чорній масці - він, судячи з усього, був один. Видно, як він зрізає замок на воротах перед музеєм, а потім залазить у вікно. Усередині зловмисник не поспішав. Вирізати полотна він не став, а обережно витягнув з з багетів.

Співробітники музею, прийшовши на роботу близько 7:00 (9:00 за московським часом), виявили пропажу наступних полотен:
"Голуб із зеленим горошком" Пабло Пікассо - ФОТО
,
"Пастораль" Анрі Матісса - ФОТО
,
"Оливи поблизу Естака" Жоржа Брака - ФОТО
,
"Жінка з віялом" Амедео Модільяні - ФОТО
,
"Натюрморт з підсвічниками" Фернана Леже - ФОТО
.

Будівля музею повністю оточена, доступ для відвідувачів закритий. Бригада по боротьбі з організованою злочинністю розпочала розслідування пограбування.

- 10 найгучніших викрадень творів мистецтва: у сукупності більше $ 600 млн

Французька поліція припускає, що злочин скоєно на замовлення приватних колекціонерів. як повідомляє РБК з посиланням на місцеві ЗМІ, експерти впевнені, що вкрадені картини неможливо виставити на продаж. Навіть на чорному ринку такі відомі полотна в будь-якому випадку викличуть шум і приведуть до виявлення викрадачів.

Єдиний шанс повернути картини - виявити безпосередніх виконавців пограбування. Мер Парижа Бертран Деланое вже заявив, що надзвичайно засмучений тим, що трапилося і вважає неприпустимим "напад на загальне культурну спадщину".

Вартість вкраденого оцінена поки приблизно, точніші дані музей надасть пізніше. Але якщо фахівці підтвердять вартість викрадених картин, то ця крадіжка в Парижі може стати найбільшою в історії.

До сьогоднішнього дня найбільшої вважалася крадіжка 13 картин 18 березня 1990 року з Isabella Stewart Gardner Museum в Бостоні. Тоді двоє невідомих злочинців у формі поліцейських увійшли в будівлю музею і викрали твори мистецтва вартістю 300 млн доларів. Серед них були картини Вермеєра, Рембрандта, Едуара Мане, Говарта Флінка та інших художників.

ФБР досі шукає тих викрадачів і самі картини. У березні цього року, через 20 років після крадіжки, на експертизу були спрямовані зразки ДНК, взяті на місці злочину. Тим, хто допоможе вивести агентів на слід, запропонований імунітет від судового переслідування.

Через 20 років в експозиції музею все ще висять 13 порожніх рам з вирізаними з них полотнами, так як, за заповітом самої Ізабелли Гарднер, експонати виставки не можуть бути нікуди переміщені зі своїх місць. Адміністрація музею оголосила про винагороду в розмірі 5 млн доларів за будь-яку інформацію про викрадені полотнах.

Десять найгучніших викрадень творів мистецтва в сукупності не перевищують $ 600 млн

П'ять років тому ФБР оприлюднило список 10 найгучніших злочинів у сфері мистецтва. Але навіть якщо об'єднати в одну суму все викрадене під час цих злочинів, то вона не перевищить 600 мільйонів доларів. А нинішнє злочин в Парижі вже оцінено мінімум в 615 млн доларів.

З цих десяти злочинів на цей момент вдалося розкрити тільки чотири.

1. Близько 10 тисяч артефактів були викрадені з музеїв Іраку в березні-квітні 2003 року в ході військового конфлікту. Іракські культурні установи і археологічні центри понесли величезні втрати безцінних історичних експонатів. Грабежі взяли розмір епідемії. Велика кількість експонатів, викрадених, зокрема, з Національного музею Іраку, було повернуто, проте до цих пір близько 10 тисяч експонатів значаться в розшуку.

2. Крадіжка 13 картин з Isabella Stewart Gardner Museum в березні 1990 року в Бостоні. Двоє невідомих чоловіків викрали твори мистецтва вартістю 300 млн доларів. Серед них картини Вермеєра, Рембрандта, Едуара Мане, Говарта Флінка та інших художників.

3. Дві картини Ренуара і картина Рембрандта були викрадені з Національного музею Швеції в грудні 2000 року. Троє чоловіків увійшли в музей в Стокгольмі і, направивши автомат на охорону, протягом декількох хвилин вирізали з рам три картини вартістю 36 мільйонів доларів: "Автопортрет" Рембрандта і картини Ренуара "Юна парижанка" і "Розмова з садівником". Пізніше поліція виявила картину "Розмова з садівником" в одному з наркопритонів в мішку з марихуаною. Дві інші картини були знайдені в 2005 році.

4. Крадіжка картин Едварда Мунка "Мадонна" і "Крик" з музею Мунка в Осло 22 серпня 2004 року. Озброєні грабіжники увірвалися в музей серед білого дня, коли там було повно відвідувачів, зірвали картини зі стін, вибігли з будівлі, сіли в автомобіль Audi чорного кольору і зникли. Рами від полотен були пізніше знайдені в іншій частині міста, полотна з них були вирізані. У 2006 році картини "Крик" і "Мадонна" були знайдені і повернені музею, злочинці заарештовані та засуджені .

5. Крадіжка золотої "Сальєрі" Бенвенуто Челліні з віденського історико-художнього музею в травні 2003 року. Злодії рано вранці по драбині проникли на другий поверх будівлі музею, розташованого в центрі Відня, і, розбивши скляний ящик, в якому зберігалася скульптура, виготовлена ​​в XVI столітті, винесли її з музею. "Сальєра" була єдиною золотою скульптурою знаменитого італійського майстра. Вартість викраденого шедевра склала 60 млн доларів. У 2006 році вкрадену золоту сільничку поліція повернула музею. Злочинець був знайдений, ним виявився 50-річний фахівець з сигналізацій.

6. Крадіжка картини Караваджо "Різдво зі святими Франциском і Лоренцо" в жовтні 1969 року. Два злодія увійшли до вівтаря церкви Святого Лоренцо в Палермо і вирізали картину "Різдво" з рами. Експерти оцінили шедевр в 20 мільйонів доларів. Пізніше стало відомо, що вкрадена картина деякий час була у власності ватажка сицилійської мафії Джерландо Альберти. Однак полотно зберігали на фермі, де його частково з'їли свині і щури. Після цього один з останніх творінь Караваджо було спалено.

7. Крадіжка скрипки Страдіварі з приватної колекції в Нью-Йорку в жовтні 1995 року. З квартири відомої скрипальки Еріки Моріні була викрадена скрипка Страдіварі вартістю 3 млн доларів. Інструмент був зроблений великим майстром Антоніо Страдіварі в 1727 році.

8. Крадіжка двох картин Вінсента Ван Гога з музею Ван Гога в Амстердамі в грудні 2002 року. Тоді були вкрадені "Церква в Ньюнені" і "Берег у Шевенінгені", вартість яких сягала 30 мільйонів доларів. Пропажа була виявлена ​​рано вранці перед відкриттям музею. Зловмисники проникли всередину через дах будівлі. Місцева поліція знайшла розбите вікно, у одній зі стін музею також виявили триметрову драбину. У грудні 2003 року голландська поліція заарештувала у цій справі двох чоловіків, проте картини так і не були виявлені.

9. Крадіжка картини Сезанна "Вид Овер-сюр-Уаз" з галереї в Оксфорді 31 січня 1999 року. Під шум феєрверків, якими супроводжувалося святкування нового тисячоліття, грабіжник увірвався в музей в Оксфорді і викрав пейзаж Сезанна. Полотно оцінюється в 3 млн доларів.

10. Крадіжка картини Леонардо да Вінчі з замку в Шотландії в серпні 2003 року. Полотно великого Леонардо да Вінчі зникло з замку Друмланриг в Шотландії. Шедевр "Мадонна з веретеном" вартістю 65 млн доларів був викрадений з будинку одного з найбагатших землевласників Шотландії, герцога Бакклью. У злочині підозрюють чотирьох чоловіків. Двоє з них проникли в замок під виглядом туристів і винесли картину із замку, ще двоє їхніх спільників чекали на білому Volkswagen Golf поруч з замком. Картина була виявлена ​​в 2007 році. Підозрювані були затримані, але суд виправдав їх за недоведеністю провини.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация