NEWSru.com :: Держдума майже в 8 разів підвищила фінансування партій, успішно що затягають росіян на президентські вибори

Державна дума РФ прийняла в третьому, остаточному читанні закон, який збільшує одноразове фінансування політичних партій, що беруть участь у виборах президента РФ. Дія закону поширюється на ті політичні рухи, кандидати від яких набрали більше 3% голосів виборців
За новим законом фінансування конкретної партії збільшується з 20 рублів до 152 рублів за кожен голос виборця, відданий її кандидату, передає РІА "Новости". Таким чином, фінансова підтримка партій, що забезпечили явку на виборах президента і зацікавили виборця, збільшена в 7,6 рази

Державна дума РФ прийняла в третьому, остаточному читанні закон, який збільшує одноразове фінансування політичних партій, що беруть участь у виборах президента РФ. Дія закону поширюється на ті політичні рухи, кандидати від яких набрали більше 3% голосів виборців.

За новим законом фінансування конкретної партії збільшується з 20 рублів до 152 рублів за кожен голос виборця, відданий її кандидату, передає РІА Новини" . Таким чином, фінансова підтримка партій, що забезпечили явку на виборах президента і зацікавили виборця, збільшена в 7,6 рази.

Даний закон застосовується по відношенню до попередніх виборів президента Російської Федерації, які відбулися 18 березня і завершилися перемогою Володимира Путіна. Передбачається також, що державне фінансування буде виділено лише тим партіям, які проявили політичну активність (набрали більше 3% голосів) і довели, що об'єднують значну кількість виборців.

Нові розцінки фінансування учасників президентських виборів потребуватимуть додаткових витрат, суму яких розрахував "Комерсант" . Якщо раніше держпідтримка партій за підсумками березневих президентських виборів обійшлася б скарбниці приблизно в 256 мільйонів рублів, то тепер на виплати знадобиться майже два мільярди рублів.

Нагадаємо, на березневих виборах більше 3% голосів набрали три кандидата: самовисуванець Володимир Путін (76,69%), комуніст Павло Грудінін (11,77%) і лідер ЛДПР Володимир Жириновський (5,65%). Таким чином, підвищений фінансування отримують партії КПРФ і ЛДПР, за кандидатів яких проголосувало майже 13 мільйонів чоловік.

Але справжнім "розоренням" для бюджету обернулися б вибори, якби фаворит Володимир Путін теж був би якусь партію. Тоді навіть при досить скромною явку в 67,5% виборців з казни згідно з новим законом довелося б виплатити партіям цілих 10,5 мільярда рублів.

Додамо, в 2017 році залежність парламентських партій - "Єдиної Росії", КПРФ, ЛДПР і "Справедливої ​​Росії" - від державного фінансування поставила рекорд . Не менш 75% бюджету партій в цей період склали федеральні надходження.

До 2006 року держава платила від 1 до 3,6 рубля за голос, з січня 2006 року ця сума становила п'ять рублів за голос, з 2009 року стала дорівнювати 20 рублям за голос, з 2012-го виплачували по 50 рублів (на парламентських виборах) .

У 2015 році сума зросла до 110 рублів, а в 2016-му вона збільшилася до 152 рублів за голос.

Наприклад, доходи "Єдиної Росії" склали в 2017 році 5,4 мільярда рублів (в півтора рази менше, ніж в 2016-м). Федеральне фінансування склало 80% бюджету партії, решта бюджет складався з пожертвувань компаній і громадян (в 2016 році більше половини річного доходу партії склали пожертви). Фінансова залежність єдиноросів від державних грошей в 2017 році - найсильніша за останні 13 років. Раніше з держбюджету надходило від 1-8 до 69% партійного доходу. Мінімальною була залежність "Єдиної Росії" від цих надходжень в 2005-2007 роках.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация