NEWSru.com :: Держдума ввела штрафи і арешти за втягнення дітей у мітинги

Держдума прийняла в третьому читанні закон, що встановлює адміністративну відповідальність за втягнення підлітків у незаконні мітинги
Санкції за новою статтею передбачають арешт до 15 діб і штраф до 500 тис. Рублів, при повторному порушенні - до 30 діб арешту і до 1 млн рублів штрафу

Держдума прийняла в третьому читанні законопроект , Який встановлює адміністративну відповідальність за втягнення підлітків у незаконні мітинги. як повідомляє "Інтерфакс" , Санкції передбачають арешт до 15 діб і штраф до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, при повторному порушенні - до 30 діб арешту і до 1 млн рублів штрафу.

Кодекс РФ про адміністративні правопорушення (КпАП) буде доповнений нормою, в якій мовиться, що "втягнення неповнолітнього до участі в несанкціонованих зборах, мітингу, демонстрації, ході або пікетуванні, якщо ця дія не містить кримінально караного діяння, тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від 30 до 50 тис. рублів або обов'язкові роботи на строк від 20 до 100 годин, або адміністративний арешт на строк до 15 діб; на посадових осіб - від 50 тис. до 100 тис. рублів; на юридичних осіб - від 250 до 500 тис . рубл й ". Відповідальність при цьому покладається на організаторів заходу.

Повторне правопорушення буде каратися підвищеної адміністративною відповідальністю: штраф для громадян становитиме від 150 тисяч до 300 тисяч рублів, або обов'язкові роботи на строк від 40 до 200 годин, або адміністративний арешт на строк до 30 діб; для посадових осіб - від 200 тисяч до 600 тисяч рублів; для юридичних осіб - від 500 тисяч до 1 млн рублів.

Ініціатива спрямована на "попередження участі неповнолітніх в несанкціонованих зборах, мітингах, демонстраціях, ходах і пікетування, в тому числі на недопущення заподіяння шкоди їхньому життю, здоров'ю та розвитку", уточнюється на сайті Держдуми .

Активне обговорення участі молоді в протестних акціях почалося в суспільстві в 2017 році після антикорупційних мітингів опозиціонера Олексія Навального 26 березня і 12 червня. Тоді акції супроводжувалися масовими затриманнями, в тому числі неповнолітніх. Підлітків та їхніх батьків викликали на допити , В школах і вузах учням робили "навіювання", залякували відрахуванням і спецслужбами, розповідали про "Шкоду Навального" .

МВС РФ ще в минулому році пропонувало посилити відповідальність батьків і шкіл за участь дітей в несанкціонованих масових акціях. А спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко запропонувала законодавчо заборонити неповнолітнім брати участь в протестних акціях. Цю ініціативу підтримала уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова. У Держдумі, однак, тоді вирішили, що "Неповнолітніх не треба чіпати" .

Законопроект про залучення підлітків в мітинги був внесений до Держдуми через кілька днів після акції Навального "Він нам не цар" в травні 2018 року. Тоді в акціях по всій країні були затримані понад 1500 осіб. Авторами законопроекту виступила група депутатів (всього 69 осіб) від фракції "Єдина Росія".

"Політикани намагаються використовувати в своїх політичних цілях наших дітей. Ми вважаємо, що цього потрібно поставити перепону, і таким політичним ділкам потрібно вдарити по руках", - заявив співавтор документа, член комітету Держдуми з інформаційної політики, інформаційних технологій і зв'язку Євген Ревенко, додавши , що "нам потрібна відповідальна і національно орієнтована і творить молодь".

Після першого читання законопроекту про залучення підлітків в мітинги депутат від "Єдиної Росії" Сергій Вострецов запропонував карати батьків неповнолітніх активістів, а якщо це не подіє - приймати більш серйозні заходи аж до позбавлення батьківських прав.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация