NEWSru.com :: У Раді Федерації обговорили запобігання втручанню у внутрішні справи РФ

У Раді Федерацій рекомендували прирівняти громадян, які отримують фінансування з-за кордону, до іноземних агентам. Про це йдеться в проекті рекомендацій про неприпустимість втручання в справи РФ
У проекті йдеться про те, що МЗС РФ у взаємодії з профільними відомствами та ЗМІ, що займаються іномовлення, рекомендується посилити послідовне відстоювання принципу невтручання у внутрішні справи суверенних держав на всіх міжнародних майданчиках

У Раді Федерації в середу, 7 червня, пройшли парламентські слухання на тему про "Запобігання втручання у внутрішні справи Російської Федерації: законодавство і правозастосовча практика", повідомляє телеканал RT , Який вів пряму трансляцію засідання.

У проекті рекомендацій до слухань в СФ, зокрема, йдеться про те, що сенатори рекомендували додати до списку іноземних джерел фінансування некомерційних організацій (НКО) громадян, які отримують гроші з-за кордону.

Мін'юсту, Росфінмоніторинг, ФСБ, Генпрокуратури Росії рекомендовано вивчити питання про можливість внесення змін в законодавство РФ і доповнити перелік "іноземних джерел, отримання фінансування з яких є умовою визнання некомерційною організацією, яка виконує функції іноземного агента, громадянами РФ, які отримують грошові кошти та інше майно від іноземних держав, їх держорганів, міжнародних та іноземних організацій, іноземних громадян, осіб без громадянства або уповноважених ними осіб ", ц тирует проект РІА Новини" .

У документі говориться, що МЗС РФ у взаємодії з профільними відомствами та ЗМІ, що займаються іномовлення, рекомендується посилити послідовне відстоювання принципу невтручання у внутрішні справи суверенних держав на всіх міжнародних майданчиках, закріплювати і розвивати цей принцип в резолюціях міжнародних організацій, перш за все в інтеграційних структурах з російською участю.

Крім того, пропонується розглянути питання про доцільність розробки і прийняття міжнародно-правових актів, що закріплюють принцип невтручання з урахуванням актуальних тенденцій міжнародних відносин - "гібридні" війни, м'яка сила, екстериторіальність національного законодавства.

Як повідомляв напередодні "Комерсант", в Раді Федерації запланували створити комісію для "протидії втручанню у внутрішні справи" Росії, яка буде робити щорічну доповідь про підсумки своєї роботи. джерела газети назвали це "вимушеною і виключно правовою реакцією" на різке посилення зовнішньої активності в міру наближення президентських виборів.

У 2012 році вступив в силу закон, який зобов'язав фінансуються з-за кордону політичні некомерційні організації (НКО) реєструватися як "іноземних агентів". При цьому не уточнювалося, що мається на увазі під "політичною діяльністю".

Цей закон критикувався правозахисниками, зокрема директор центру "Сова" Олександр Верховський вказував , Що "закон сформульований таким чином, що там будь-який чих може вважатися політичною функцією"

Російські НКО подали до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) кілька десятків скарг з приводу закону про НКО, зокрема в січні 2017 року »Левада-Центр" подав скаргу на порушення двох статей Європейської конвенції про захист прав людини - права на свободу зібрань та дискримінацію за принципом сфери діяльності.

Юристи центру відзначали , Що закон про НКО вводить "необґрунтовані обмеження для некомерційних організацій в порівнянні з іншими юридичними особами", і припускали, що ЄСПЛ розглядатиме всі скарги в рамках однієї справи проти Росії.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация