NEWSru.com :: Британці зуміли взяти в свої руки виробництво китайської горілки

Британці зуміли взяти в свої руки виробництво китайської горілки

Британська група Diageo, що володіє відомими брендами шотландського віскі, отримала контроль над компанією Shuijingfang, яка є виробником найбільшого бренду китайського байцзі - гаоляновой горілки.

Це перший випадок, коли західний концерн допускається на внутрішній китайський ринок алкоголю. Кожна третя пляшка алкогольного напою, що купується жителями КНР, - байцзі. Згодом англійці спробують вивести невідомий за межами Китаю напій на світовий ринок.

До вже имевшемуся пакету акцій Diageo додала ще 4% групи Quanxing за 140 млн фунтів стерлінгів, збільшивши, таким чином, свою частку до мажоритарної - 53%. Quanxing належить 39,7% акцій Shuijingfang.

Ця покупка дозволить Diageo зайняти позицію на китайському ринку байцзі, обсяг якого оцінюється в 25 млрд фунтів. Продажі байцзі складають більше 30% в загальному обсязі китайського ринку алкогольних напоїв.

Обсяг продажів Shuijingfang, торгується на Шанхайській біржі під англійською назвою Swellfun, в минулому році склав 1,8 млрд юанів (277 млн ​​доларів), прибуток - 400 млн юанів, повідомляє The Financial Times .

"Поки всі ці роки Diageo намагався принести на ринок своїх шотландських волинщиків в килтах і привчити споживача пити односолодовий або ще якийсь віскі, нічого не виходило. Люди хочуть пити місцевий алкоголь, тому Diageo доводиться купувати місцеве", - коментує угоду Пол Френч, експерт аналітичної компанії Access Asia.

Західні уряди давно домагаються від Пекіна більшої відкритості до іноземних інвестицій, і покупка Diageo Shuijingfang стане першим прикладом того, що зарубіжної компанії вдасться отримати контроль над великим китайським брендом.

Байцзі - буквально "білий спиртний напій" - міцний алкогольний напій, з вмістом спирту 40-60%. Різновид байцзі "Маотай" - марочний алкогольний напій міцністю до 58 градусів. У Китаї цей алкогольний напій, один найдорожчих, використовують в особливо урочистих випадках

Про операцію Diageo і Quanxing було оголошено в ході лондонської зустрічі керівників британського прем'єр-міністра Девіда Кемерона і прем'єра Держради КНР Веня Цзябао, які підписали торговельні угоди на суму 1,4 млрд фунтів.

У 2009 році китайський антимонопольне відомство відкинуло план Coca-Cola з купівлі китайського виробника соків Huiyuan. Компанії на ринку напоїв намагаються вийти на китайський ринок на хвилі інтересу споживачів до більш дорогим брендам.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация