NEWSru.com :: На музеї Суворова в білоруському Кобрині знаменитого полководця зобразили вампіром, рабовласником і катом

Анонімні художники-націоналісти наклеїли на одну зі стін музею Олександра Суворова в місті Кобрин Брестської області графіті, де російський полководець зображений у вигляді кровожерного вампіра, а поруч розміщено послання під заголовком "Суворов - нелюдь і вбивця наших предків"

Анонімні художники-націоналісти наклеїли на одну зі стін музею Олександра Суворова в місті Кобрин Брестської області графіті, де російський полководець зображений у вигляді кровожерного вампіра, а поруч розміщено послання під заголовком "Суворов - нелюдь і вбивця наших предків".

У тексті послання пояснюється, що війська полководця "відібрали у білорусів свободу". А конкретно жителі Кобрина "стали особистими рабами Суворова".

"За іронією долі Кобрин, один з найбільш потерпілих від суворовського навали білоруських міст, зараз має кілька вулиць, парків, музеїв, готелів, що носять ім'я Суворова. Але кобрінци пам'ятають історичну правду: Суворов - кат білоруського народу і його свободи. Привласнювати об'єктів ім'я ката - ганьба! " - розповіли журналістам автори графіті, яких цитує співчуваючим їм сайт By24.org .

Видання нагадує, що ім'я Суворова носять вулиці не тільки в Кобрині, а й у багатьох міст Білорусії, а в Мінську в честь нього названо Суворовське училище, де проходять підготовку майбутні курсанти військових вузів. При цьому By24.org вважає це "національною ганьбою", так як "в 1794 році окупаційні війська під командуванням цього кривавого військового злочинця по-звірячому вбили сотні тисяч наших співвітчизників".

Відзначимо, що це не перша подібна акція білоруських націоналістів. "Окупанти, спалювали білоруські села" його називали на плакаті, притулений до погруддя в Кобрині три роки тому.

Нагадаємо, війська Суворова брали участь в придушенні польського повстання 1794 року . 4 вересня, просуваючись до Варшави, вони взяв Кобрин, який увійшов до складу Російської імперії - за підсумками третього поділу Речі Посполитої. У 1795 році імператриця Катерина Друга завітала Суворову маєток в Кобрині "у вічне і спадкове володіння" за заслуги в військовій справі. Музей Суворова розташований в одному з будівель цієї садиби.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация