NEWSru.com :: Навальний з другого разу зміг вилетіти за кордон і вирішив подати в суд на службу судових приставів: "Нехай платять"

Навальний з другого разу зміг вилетіти за кордон і вирішив подати в суд на службу судових приставів

Опозиціонер Олексій Навальний з другої спроби зміг вилетіти в Страсбург на оголошення вердикту Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) за своїм позовом до російської влади. Фотографію з аеропорту політик опублікував вранці 14 листопада в своєму Instagram .

"Зустріли і проводили як рідного. Прикордонниця запитала: а з якої причини вас вчора не випустили? Я чесно відповів: не знаю, запитайте у свого начальства", - написав політик.

- Невзлін: "Намагаючись лякати опозицію, путінський режим демонструє рівень свого власного страху"

Навальний пожартував, що на цей раз його не хотіли випускати з-за фотографії з прикордонниць. "Дівчина аж схопилася. І телефон б забрала, але між нами були скляна перегородка. Прийшов спеціальний чувак, який простежив за тим, щоб я видалив всі фотографії", - написав опозиціонер.


Він зазначив, що приніс на прикордонний контроль "купу роздрукованих прес-релізів служби судових приставів, які оголошують, що виїзд мені дозволено", але "нічого не знадобилося". Навальний оголосив, що має намір подати в суд на Федеральну службу судових приставів (ФССП), 13 листопада заборонила опозиціонеру виліт через раптово з'явився неоплаченого боргу в розмірі понад 2 мільйони рублів.

Навальний пояснив, що потребують визнати дії приставів незаконними і відшкодувати збиток. У політика пропав квиток на літак вартістю 21 тисячу рублів, також йому довелося "терміново відправити юриста в Кіров, розбиратися з ситуацією". Витрати на літак, готель і Аероекспрес склали 8542 рублів. "Нехай платять тепер, раз таким ідіотизмом займаються. Питання принципу", - уклав Навальний.

13 листопада опозиціонера зупинили в аеропорту, звідки він повинен був летіти в ЄСПЛ і забрали у нього паспорт для "проведення спеціальних перевірочних заходів". "Прикордонники повідомляють, що виїзд з Росії мені закритий. Є якийсь лист, що виїжджати заборонено, але пояснень чому - ні", - писав Навальний у своєму Twitter.

Пізніше з'ясувалося, що право на виїзд з РФ обмежена якимось розпорядженням "УФССП Росії", хоча такого відомства немає - є УФССП по регіонах. Крім того, в документі не вказувалася точна причина заборони на виліт. На момент інциденту у Навального, за його словами, не було ніяких непогашених заборгованостей. Він пояснював, що в його відношенні є "висять" виконавчі провадження нематеріального характеру, яким вже кілька років.

Юристи політика, зв'язавшись з судовим приставом, провідним ці виробництва, з'ясували, що він не обмежував виїзд. Уже після того, літак полетів без опозиціонера, на сайті відділення служби судових приставів по Кіровської області з'явилися дані виконавчого провадження у справі "Кировлеса", згідно з якими у Навального є заборгованість в 2,5 мільйона рублів.

Судячи з сайту, виконавче провадження почалося 9 листопада, тобто обмежити Навальному виїзд з РФ можна було тільки з 14-15 листопада. До того ж, раніше ФССП не буде натискати на вказаний штраф і не повідомляла про необхідність оплати, а у Навального навіть не було реквізитів. При цьому необхідна сума для сплати була і зберігалася у адвоката Навального: гроші виділив бізнесмен Євген Чичваркін.

13 листопада борг був погашений, після чого ФСПП зняла обмеження на виїзд опозиціонера з Росії. "Кожен раз однакова модель: тупе, абсолютно незаконне і безглузде рішення, скандал в ЗМІ і купа публікацій, скасування або часткове скасування тупого рішення. Навіщо? Дикою конструкція з купою людей вимушених виконувати незаконні вказівки для того, щоб я втратив авіаквиток?" - висловив здивування Навальний у своєму блозі ввечері у вівторок і порівняв влади з мавпою, що натискає на випадкові кнопки.

Позов "Навальний проти Росії"

ЄСПЛ 15 листопада винесе фінальне рішення за позовом опозиціонера проти російської влади. Йдеться про скаргу позивача на сім випадків з 2012 по 2014 рік, коли його затримували, арештовували і визнавали винним в адміністративні правопорушення. Навальний вважає, що його права були порушені, а дії влади були політично мотивованими.

Початковий вердикт у цій справі ЄСПЛ оприлюднив 2 лютого 2017 року, тоді він прийшов до висновку, що права позивача на свободу і на справедливий судовий розгляд (статті 5 і 6 Європейської конвенції з прав людини) порушувалися в шести випадках з семи. Суд також вказував на порушення статті 11 (свобода зібрань та об'єднань).

На початку лютого 2017 року ЄСПЛ постановив, що російська влада повинна виплатити Навальному 63,7 тисячі євро компенсації. У тому ж місяці Мін'юст РФ пообіцяв оскаржити це рішення. Пізніше обидві сторони висловили бажання передати справу на перегляд у Велику палату ЄСПЛ.

Прикордонниця запитала: а з якої причини вас вчора не випустили?
Навіщо?
Дикою конструкція з купою людей вимушених виконувати незаконні вказівки для того, щоб я втратив авіаквиток?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация