NEWSru.com :: Росія перевіряє поводження косовських сербів, які просять у неї громадянства

Російська сторона вивчає звернення косовських сербів, які вирішили домагатися її громадянства
Як зазначають ЗМІ, сербська громада зараз становить 5-10% від двохмільйонного населення Косово
Віце-спікер Держдуми від фракції "Єдина Росія" Любов Сліска вважає, що керівництво Росії повинно найуважнішим чином поставитися до прохання косовських сербів

Російська сторона вивчає звернення косовських сербів, які вирішили домагатися її громадянства . як повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на першого секретаря посольства РФ в Сербії Олега Булдакова, зараз таке побажання висловили понад 20 тисяч косовських сербів і переміщених з Косова осіб. І це число, швидше за все, буде збільшуватися. Процес збору підписів йде.

Булдаков уточнив, що про російське громадянство просять особи як проживають в Косово, так і переміщені або втекли з цього краю в інші регіони Сербії.

- Держдумі ідея сподобалася. Це буде безпрецедентний випадок в історії

"Цей документ (звернення із запитом про громадянство) спрямований в міністерство закордонних справ РФ і інші відповідні відомства. Зараз, мабуть, йде вивчення документа, по завершенню якого ми сподіваємося на отримання відповіді, який ми доведемо до відома тих осіб, які подали цю заяву ", - сказав Олег Булдаков.

За словами дипломата, в якості головної причини своєї незвичайної прохання серби називають "побоювання за власну безпеку".

Албанська влада Косово 17 лютого 2008 року в односторонньому порядку за підтримки США і низки країн Євросоюзу проголосили незалежність від Сербії. Белград і косовські серби не визнали самопроголошену державу. Кілька країн, включаючи Росію, тоді виступили проти визнання незалежності краю.

Як зазначають ЗМІ, сербська громада зараз становить 5-10% від двохмільйонного населення Косово.

Держдумі ідея сподобалася. Це буде безпрецедентний випадок в історії

Віце-спікер Держдуми від фракції "Єдина Росія" Любов Сліска вважає, що керівництво Росії повинно найуважнішим чином поставитися до прохання косовських сербів.

"Це безпрецедентний випадок в історії ХХ-XXI століть, щоб така кількість людей захотіло отримати громадянство іншої держави і звернулося до керівництва країни з відповідним проханням", - сказала Сліска, чию думку наводить "Інтерфакс" .

За її словами, до цього прохання потрібно підійти відповідально з тим, щоб прийняти по ньому "адекватне рішення". На питання, що вона має на увазі під адекватним рішенням, віце-спікер відповіла: "Якби я сама могла приймати подібні рішення, доручила б МЗС опрацювати дане питання - може бути, і варто в цьому випадку надати російське громадянство".

Незалежно від того, чи зможе сама Сербія захистити інтереси своїх громадян, удар по престижу керівництва цієї країни завдано серйозного, каже Сліска. У будь-якому випадку, наголосила парламентарій, такого роду кроків з боку сербів слід було очікувати, оскільки добре відомо, наскільки напруженою є ситуація в Косово, Сребрениці, і яке там доводиться сербам.

"Згадаймо самопроголошення Косова, а також те, що пані Карла дель Понте змалювала точний портрет керівників Косова - що вони творили з сербами", - додала вона (прим. NEWSru.com - мова йде про торгівлю органами, яка вже стала предметом розслідування).

У будь-якому випадку, зазначила Сліска, це прохання, безумовно, приверне увагу до ситуації, що склалася навколо сербів, як з боку світової спільноти, політиків, так і з боку громадських діячів різних держав.

"Проблема дійсно є, ситуація дуже непроста, і мені це добре відомо, оскільки 12 років на посаді заступника голови Держдуми я працюю в рамках міжпарламентського співробітництва з балканськими країнами, і ці гострі теми виникають постійно", - сказала віце-спікер.

У думському апараті ІТАР-ТАСС заявили, що звернення сербів з Косово і Метохії поки не надходило. "За нашими даними цей запит розглядається зараз в МЗС РФ. У палату він може вчинити на обговорення 16 листопада", - заявило джерело.

Тим часом в профільному комітеті з конституційного законодавства і держбудівництва засумнівалися в можливості позитивної відповіді з боку російських депутатів на звернення сербських громадян. "Перспектив такий запит має трохи, але до його розгляду необхідно підходити дуже зважено", - пояснили експерти комітету.

Держдума громадянство не видає, а щоб задовольнити таке прохання, потрібно міняти закон, пояснив, у свою чергу, раніше журналістам заступник голови комітету з міжнародних справ Андрій Клімов. Сам факт такого звернення він розцінив як "небезпечний прецедент". "Сербський народ нам, звичайно, дружній, але ... все це може втягнути нас в дивну ситуацію ... Тут потрібен ретельний аналіз і дуже акуратна реакція", - уклав він.

Зі свого боку нагадаємо, що масова видача російських паспортів жителям Південної Осетії (де факто - Грузії) дало привід російській стороні вступити в конфлікт з Грузією в серпні 2008 року. Тоді Росія пояснила свої дії турботою про власних громадян.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация