NEWSru.com :: Саакашвілі зажадав назад громадянство Грузії, щоб повернутися в місцеву політику

Саакашвілі зажадав назад громадянство Грузії, щоб повернутися в місцеву політику

Колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі зажадав від свого наступника Георгія Маргвелашвілі повернути йому грузинське громадянство, щоб отримати можливість брати участь у політичній діяльності на батьківщині.

"Я вимагаю від президента - нехай поверне мені громадянство Грузії", - цитує ТАСС висловлювання Саакашвілі, який перебуває в Нью-Йорку, в інтерв'ю грузинській телекомпанії Rustavi 2.

За словами політика, його позбавили грузинського громадянства з порушеннями, а дії нинішньої влади Грузії спрямовані на те, щоб він не міг брати участь в грузинській політиці. Раніше він заявляв про свій намір повернутися в Грузію прийдешньої осені.

- На батьківщині Саакавшілі заочно засудили на шість років

Заява Саакашвілі прокоментував глава адміністрації чинного президента Грузії Георгій Абашішвілі. "Він дуже добре знає, що громадянства його позбавив НЕ Георгій Маргвелашвілі, - підкреслив Абашішвілі. - Саакашвілі сам особисто і з усією відповідальністю відмовився від громадянства Грузії на користь громадянства України. Більш того, за весь минулий період він жодного разу не звертався з проханням повернути йому грузинське громадянство ".

громадянства Саакашвілі

Саакашвілі займав пост президента Грузії два терміни поспіль - в 2004-2007-х і 2008-2013 роках. У листопаді 2013 року Саакашвілі покинув Грузію за кілька днів до закінчення своїх президентських повноважень і до інавгурації нового глави держави Георгія Маргвелашвілі.

З тих пір екс-президент проживав в США і на Україні. У травні 2015 йому було надано громадянство України, де він був призначений главою Одеської обласної державної адміністрації. У зв'язку з цим в грудні 2015 року він був позбавлений грузинського громадянства.

Згідно колишніми правилами, громадянин Грузії при отриманні паспорта іншої країни позбавлявся грузинського, але при цьому міг звернутися до грузинського президента з проханням про отримання подвійного громадянства як виняток. У березні цього року парламент Грузії схвалив поправки до конституції, що дозволяють подвійне громадянство без позбавлення грузинського, відзначає РІА Новини" .

Згодом у Саакашвілі виник конфлікт з українською владою. У липні 2017 року президент України Петро Порошенко своїм указом позбавив Саакашвілі українського громадянства, коли той перебував за кордоном. У вересні того ж року Саакашвілі прорвався через польсько-український кордон за підтримки своїх соратників і організував на Україні ряд протестних акцій проти чинної влади.

Після цього суд в Львівській області України визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині українського кордону. Державна міграційна служба України відмовила йому в статусі біженця.

12 лютого 2018 року Саакашвілі був затриманий в Києві та в той же день видворений з території України в країну попереднього перебування - до Польщі, звідки восени він прибув уже без українського громадянства. У Держприкордонслужбі України видворення обгрунтували тим, що політик перебував на території держави незаконно.

Саакашвілі після видворення з України спочатку прилетів до Варшави, а після перебрався в Амстердам . У Нідерландах йому вручили посвідчення особи, що дає право на проживання і роботу в Євросоюзі. Ще в минулому році стало відомо, що у Саакашвілі є голландська віза, видана йому на тій підставі, що він одружений на підданою Нідерландів Сандрі Рулофс, з якою у нього є двоє спільних дітей.

В кінці лютого Саакашвілі на три роки заборонили в'їзд на Україну.

Після повернення в Грузію Саакашвілі може опинитися за ґратами

У 2014 році в Грузії проти Саакашвілі були висунуті звинувачення в організації розправи над учасниками мітингу 7 листопада 2007 року, у протиправному втручанні в той же день в будівлю телеканалу "Імеді", незаконному привласненні майна бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі, в організації нападу на депутата парламенту Валерія Гелашвілі , перешкоджанні розслідуванню вбивства співробітника "Об'єднаного банку Грузії" Сандро Гиргвліані, вчиненого в 2006 році, і розтраті держкоштів в 2009-2012 роках.

5 січня 2018 року міський суд Тбілісі заочно засудив Саакашвілі у справі про вбивство Гиргвліані до трьох років позбавлення волі, визнавши екс-президента винним за статтею "Зловживання службовими повноваженнями". Одночасно суд заборонив Саакашвілі протягом півтора років займати в Грузії посади в держслужбах або в органах місцевого самоврядування.

28 червня цей же суд заочно засудив Саакашвілі до шести років позбавлення волі у справі про побиття у 2005 році депутата Гелашвілі. Згідно з рішенням суду, екс-президент також позбавлений права займати посади в органах державної влади Грузії і місцевого самоврядування протягом двох років і трьох місяців.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация