NEWSru.com :: РПЦ, ввезення сигарет в Росію в 1990-х, нагадала: пропаганда сигарет в мистецтві

Гріх пропагувати сигарети в мистецтві. Лукавством є і підтримка культурних, спортивних заходів з боку сигаретних компаній

У Російській православній церкві закликали діячів мистецтва і реклами відмовитися від створення романтичного образу курців.

"Гріх - пропагувати сигарети в мистецтві. Лукавством є і підтримка культурних, спортивних заходів з боку сигаретних компаній", - заявив глава синодального Відділу по благодійності та соціального служіння єпископ Пантелеімон, слова якого наводить "Інтерфакс" .

Приводом для коментаря став недавно внесений в уряд проект закону "Про охорону здоров'я населення від навколишнього тютюнового диму та наслідків споживання тютюну". Документ передбачає повну заборону на куріння в поїздах, на вокзалах, в готелях і ресторанах, встановлення мінімальної ціни сигарет і інші обмежувальні заходи.

Представник Церкви нагадав, що куріння - не тільки гріх і згубна пристрасть, але і одна з різновидів наркотичної залежності, яка в буквальному сенсі отруює життя як самого кращого, так і інших людей.

- Церква і сигарети - протилежності притягуються: в 90-х роках РПЦ активно ними торгувала

Голова синодального відділу вважає, що, обмеживши тютюнопаління в громадських місцях, вдасться захистити права некурящих. "Курці наполягають на тому, що держава повинна захистити їх права. Але хто захистить права некурящих - літніх людей, вагітних жінок, дітей?" - заявив єпископ Пантелеімон.

"Якщо вже ти куриш, то кури там, де тебе ніхто не бачить. Не спокушай інших і не показуй поганого прикладу дітям", - сказав єпископ.

Останнє загострення проблеми сигарет в мистецтві пов'язане зі вступом чинності 1 вересня закону "Про захист дітей від інформації , Що завдає шкоди їх здоров'ю та розвитку ". Закон передбачає ряд заходів щодо захисту дитини від розповсюдження друкованої продукції, а також аудіо- та відеоматеріалів порнографічного змісту, в тому числі у формі пропаганди. Також встановлюються нормативи поширення візуальної продукції, що не рекомендується для перегляду дітьми в віці до 18 років, у вигляді постачання її спеціальними інформаційними знаками - маркуванням "6 +", "12+", "16+" та "18+".

Однак тут же з'ясувалося, що через цей закон під цензуру можуть потрапити навіть культові радянські мультфільми, наприклад, "Ну, Постривай!" і "Крокодил Гена", персонажі яких дозволяють собі палити в кадрі.

Мультиплікатор, режисер-постановник фільму "Сірий вовк енд Червона шапочка", де "вовк щосили курить", назвав новий закон "Про захист дітей від інформації, що завдає шкоди їх здоров'ю та розвитку" "мракобіссям на догоду владі". "Дурне, непристойну поведінку Церкви і влади, за яке повинно бути соромно і перед нами, і перед нащадками", - заявив Бардін. Він переконаний, що подібні закони повертають країну в середні століття. "Я-то сподівався пожити в XXI столітті, а мене відкидають кудись в XV", - заявив Бардін.

Справа - тютюн: тільки в 1996 році структури РПЦ ввезли в РФ 8 мільярдів сигарет

Відзначимо, що до сигаретної темі, про захист від пропаганди яку говорив єпископ Пантелеімон, Російська православна церква має безпосереднє відношення, так як в 90-х роках минулого століття активно торгувала цим зіллям на території Росії. Втім, в епоху Бориса Єльцина РПЦ, яка б з державою взаємовигідне співробітництво і отримала звільнення від сплати митних зборів, активно займалася і продажем алкоголю, поряд з Фондом ветеранів Афганістану і Фондом спорту.

Як писала в лютому 2012 року "Нова газета" , Посилаючись на "велике досьє" доктора історичних наук Сергія Бичкова, що опублікував не один десяток статей про тютюновому бізнесі колишнього голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату (ВЗЦЗ МП) митрополита Смоленського і Калінінградського Кирила, а нині патріарха, саме в 1990-і роки нинішній глава РПЦ "розбагатів", в тому числі на торгівлю сигаретами.

У 1993 році за участю Московської патріархії була створена фінансово-торгова група "Ніка", віце-президентом якої став протоієрей Володимир Верига - комерційний директор ВЗЦЗ МП, яким керував митрополит Кирило.

Через рік при Уряді РФ і при ВЗЦЗ МП з'явилися дві "паралельні" комісії з гуманітарної допомоги: перша вирішувала, яку допомогу можна звільнити від податків і акцизів, а друга - ввозила цю допомогу по церковній лінії і продавала комерційним структурам. Таким чином, більша частина допомоги, звільненої від податків, поширювалася через звичайну торговельну мережу, за звичайними ринковими цінами.

За даними урядової комісії з гуманітарної допомоги, тільки в 1996 році ВЗЦЗ МП ввіз у країну близько 8 мільярдів сигарет.

Як зазначає видання, пікантність тютюнового бізнесу Кирила додає той факт, що в православ'ї куріння вважається гріхом, згубним для здоров'я і життя людини.

Сам Кирило якось спробував виправдати свою участь в цьому бізнесі: "Люди, які цим займалися, не знали, що ж робити: спалити ці сигарети або відправити їх назад? Ми звернулися до уряду, і воно винесло рішення: визнати це гуманітарним вантажем і надати можливість його реалізувати ".

Але ось в уряді цю інформацію категорично спростували, після чого патріарх Алексій II ліквідував комісію ВЗЦЗ МП і створив нову Комісію РПЦ з питань гуманітарної допомоги на чолі з єпископом Алексієм (Фроловим).

Але хто захистить права некурящих - літніх людей, вагітних жінок, дітей?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация