NEWSru.com :: Двічі розігнавши опозиціонерів в Тбілісі, Саакашвілі ввів надзвичайний стан по всій країні

Тбілісі, 7 листопада 2007 року
Тбілісі, 7 листопада 2007 року
Тбілісі, 7 листопада 2007 року
Тбілісі, 7 листопада 2007 року
Тбілісі, 7 листопада 2007 року
Тбілісі, 7 листопада 2007 року
Тбілісі, 7 листопада 2007 року
Тбілісі, 7 листопада 2007 року
Тбілісі, 7 листопада 2007 року
Тбілісі, 7 листопада 2007 року
Тбілісі, 7 листопада 2007 року
Тбілісі, 7 листопада 2007 року
Тбілісі, 7 листопада 2007 року
Тбілісі, 7 листопада 2007 року
Тбілісі, 7 листопада 2007 року

Президент Грузії Михайло Саакашвілі в зв'язку зі "спробою державного перевороту" оголосив надзвичайний стан. Спершу воно стосувалося лише столиці Грузії (терміном на 48 годин, як Про це оголосив сам ввечері в середу прем'єр країни Зураб Ногаїделі). А в ніч на четвер від імені Саакашвілі виступив міністр економічного розвитку Грузії Георгій Арвеладзе: за його словами, термін надзвичайного стану продовжений до 15 діб , І поширюється воно на всю Грузію.

На час дії НС на території республіки все телекомпанії і радіостанції Грузії, окрім громадського телебачення, припиняють інформаційні випуски, сказав Арвеладзе. До нього Ногаїделі повідомив, що в столиці вводяться також "тимчасові обмеження на проведення демонстрацій і маніфестацій, а також на заклики в ЗМІ до насильства, повалення влади і організації безладів і повалення влади із застосуванням сили".

Заяви влади передувала ціла низка надзвичайних подій в столиці Грузії: спецназ МВС двічі в середу жорстко розігнав триває шостий день мітинг опозиції в Тбілісі - із застосуванням сльозогінного газу, водометів і гумових куль. Підсумок: понад 500 постраждалих. На президента Саакашвілі обрушився демонстрував до останнього політичну поміркованість підприємець Бадрі Патаркацишвілі. Незабаром на "Імеді", де він виступив, нагрянув спецназ МВС Грузії. Підсумок: перекрито мовлення не тільки "Імеді", але і всіх опозиційних ЗМІ, а також лояльного владі "Руставі-2".

До народу з телеоб'ясненіем звернувся і сам Михайло Саакашвілі. За його словами, за заворушеннями в Тбілісі стоять російські спецслужби, але він готовий вести діалог з опозицією. Троє дипломатів РФ в Грузії оголошені персонами нон-грата. Крім того, Грузія, зі слів Саакашвілі, заарештувала в зв'язку з заворушеннями "іноземного шпигуна" - його також обіцяють видворити з країни. Однак про надзвичайну подію президент вважав за краще оголошувати через посередників.

- У Тбілісі відключено телерадіомовлення "Імеді"
- Президент Саакашвілі звинуватив у всьому Росію
- Москва готує "адекватну відповідь"
- На вулиці Тбілісі виведені війська
-
У регіонах почалися масові арешти опозиціонерів
-
Спікер парламенту Грузії: за мітингом опозиції стоять закордонні спецслужби
- Грузія відкликала свого посла з Росії
- Патаркацишвілі пообіцяв витратити на повалення Саакашвілі все до останнього ларі

Всього за добу 7 листопада в тбіліські лікарні звернулися 508 постраждалих при розгоні мітингів в місті, повідомив міністр охорони здоров'я Грузії Двід Ткешелашвілі. З них 414 пацієнта після надання амбулаторної допомоги були виписані. За його словами, серед постраждалих - 24 співробітника правоохоронних органів.

Грузинські ЗМІ повідомили, що в найближчі дні з республіки за розвідувальну діяльність будуть вислані троє співробітника російського посольства. МЗС Грузії назвав їх імена - радник-посланннік Іван Волинкін, радник Петро Соломатін і третій секретар Олександр Куренков. Зовнішньополітичне відомство зажадало від МЗС Росії, щоб зазначені особи покинули грузинську територію.

Раніше в середу лідери грузинської опозиції на мітингу на площі Ріке, куди вони перемістилися після жорсткого розгону мітингу на площі перед будівлею парламенту Грузії, закликали все населення країни до загального непокори владі. "Акції протесту будуть організовані в кожному населеному пункті Грузії", - заявив один з лідерів опозиції Кока Гунсадзе.

Потім на площу увірвалися близько тисячі співробітників спецназу і сотні поліцейських і почали розганяти демонстрантів. За даними "Інтерфаксу", перед початком розгону на площі Ріке перебували близько 10 тисяч чоловік. Опозиціонери пустили в хід каміння та інші підручні засоби. Силовики знову застосували сльозогінний газ, а також водяну гармату і гумові кулі. Люди в паніці бігли по одній з прилеглих вулиць, де сталася тиснява.

Спецназівці МВС Грузії і солдати переслідували опозиційних демонстрантів, які намагаються сховатися від них в парках і скверах Тбілісі, і били кийками їх, а також звичайних перехожих, причому били і жінок "Інтерфаксу" . У станції метро "Авлабар" поліцейські витягли кількох молодих людей з аптеки і побили їх кийками перед телекамерами.

Тим часом, за даними телекомпанії "Імеді", тбіліські влада дала вказівку припинити роботу метро для того, щоб люди не могли дістатися до площі Ріке і взагалі до центру Тбілісі. Практично весь центр столиці в ці години зайнятий поліцією, спецназом і внутрішніми військами - кілька тисяч чоловік.

Раніше в середу поліція і спецназ жорстко розігнали акцію протесту опозиції, що проходила шостий день на площі перед будівлею парламенту Грузії ( ФОТО , ВІДЕО ). Проти маніфестантів застосували водомети і газ. У лікарні були доставлені близько 250 чоловік, 50 з них вже виписані.

Медики, між тим, в кулуарних розмовах сумніваються в тому, що влада при розгоні мітингів використовували сльозогінний газ. Як повідомляє грузинське радіо "Імеді", багато лікарів відзначають, що застосований газ має більш сильний вплив на організм, ніж звичайна "черемха".

У числі постраждалих є журналісти російських телеканалів РЕН ТВ, ТВЦ і Russia Today. Як повідомили NEWSru.com в телекомпанії РЕН ТВ, коли почався розгін мітингу в Тбілісі, поліцейські спробували відібрати у оператора Володимира Молчанова відеокамеру, а після того як він відмовився віддати камеру, поліцейські кілька разів ударили його кийками по голові та спині. Що впав оператор потрапив під обстріл димовими і газовими гранатами, його витягли з натовпу люди, які прийшли на акцію, вони ж відправили його до лікарні, де йому була надана медична допомога. Зараз з оператором все в порядку, він продовжує працювати в епіцентрі подій.

У Тбілісі відключено мовлення телеканалів "Імеді" і "Кавкасія"

Спецназ МВС Грузії в середу ввечері увірвався в офіс приватного телеканалу "Імеді", що входив до медіахолдингу бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі і проданого їм недавно медіамагнату Руперту Мердоку.

Начальник інформаційної служби телеканалу Георгій Таргамадзе в прямому ефірі попросив міжнародні організації дати оцінку ситуації, зазначивши, що президент Саакашвілі не оголошував про надзвичайну ситуацію, а дирекція телеканалу не отримувала ніяких повідомлень з правоохоронних структур.

Після цього в ефірі було видно, як бійці спецназу увірвалися в студію, мовлення телеканалу припинилося. За інформацією журналістів, спецназівці, яких було від 50 до 100 чоловік, увірвавшись в офіс, поклали всіх, в тому числі і жінок, на підлогу і націлили на них зброю.

Відключилося і мовлення радіо "Імеді", передає "Новини-Грузія" .

Пізніше Георгій Таргамадзе включився в прямий ефір Громадського телебачення Грузії, заявив, що ситуація дуже серьзно. "Нас ніхто не попереджав ні дзвінком, ні офіційною заявою, і ось сталося таке", - на цих словах він виключився з ефіру. Пізніше стало відомо, що Таргамадзе затриманий правоохоронними органами.

У всіх журналістів "Імеді" вилучили мобільні телефони і відпустили додому, повідомила телекомпанія "Руставі-2". Біля офісу "Імеді" зібралися люди на підтримку журналістів. Туди ж були стягнуті додаткові сили поліції. В ході виниклих бійок постраждала одна людина.

Через кілька хвилин після відключення телеканалу "Імеді" в Тбілісі припинила мовлення ще одна компанія "Кавкасия". "Нас відключили по відомих усім причин", - заявив по телефону представник керівництва компанії. Представник компанії заявив, що представники правоохоронних органів в офісі не з'являлися.

В останні дні ряд представників правлячої в Грузії партії "Єдиний національний рух" заявляли, що телекомпанія "Імеді" стала рупором сил, який організував змову з метою зміщення законних органів влади і провокувала дії.

Телекомпанія "Рустан-2", яка в середу ввечері практично залишилася єдиною в Грузії, хто веде репортажі з місць подій в Тбілісі, в середу ввечері зробила заяву від імені всього колективу, де закликала владу дати негайне роз'яснення з приводу припинення роботи телекомпанії "Імеді" .

"Від імені всього колективу ми закликаємо владу дати роз'яснення з приводу припинення мовлення телекомпанії" Імеді "і які мотиви були для вторгнення спецназу в будівлю телекомпанії. Ми вимагаємо, щоб були дані гарантії безпеки наших колег", - заявив диктор випуску новин "Руставі-2 ".

Колишня глава МЗС Грузії Саломе Зурабішвілі, що очолює опозиційну партію "Шлях Грузії", заявила, що "дії поліції і властей щодо" Імеді "є тиском на вільну пресу і спробою встановлення в країні диктатури".

"Імеді" створена в 2002 році, вона віщає на всю Грузію і десятки країн світу. Засновником і власником "Імеді" був Бадрі Патаркацишвілі. Тиждень тому він передав на рік право управління "Імеді" медіа-корпорації News Corporation, власником якої є медіа-магнат Руперт Мердок. Ця корпорація з минулого року була співвласником "Імеді".

"Ехо Москви" звернулося до Саакашвілі

радіостанція "Ехо Москви" виступила зі зверненням до президента Саакашвілі. Його в ефірі "Ехо Москви" озвучив головний редактор радіостанції Олексій Венедиктов. Текст звернення опубліковано на сайті "Ехо Москви". Свої підписи під ним може поставити будь-який журналіст.

"Пане Президенте, З подивом і обуренням ми дізналися, що співробітники правоохоронних органів Грузії припинили мовлення незалежного радіо і телебачення" Імеді ".

Демократія закінчується там, де журналістам затикають роти, коли вони виконують свої професійні обов'язки. Сповзання до диктатури починається там, де журналістів б'ють на мітингах і демонстраціях, залякують і шантажують їх.

Просимо вас негайно втрутитися в дії підконтрольних Вам силових структур, віддати розпорядження про відновлення мовлення незалежних ЗМІ, дати можливість журналістам виконувати свій професійний обов'язок ".

У Тбілісі оголошено надзвичайний стан

Президент Грузії видав надзвичайний декрет, оголошуючи про введення в столиці країни надзвичайного стану. Дія декрету розповсюджується тільки на Тбілісі. Про це повідомив на надзвичайному брифінгу увечері 7 листопада прем'єр-міністр Грузії Зураб Ногаїделі.

"Протягом 48 годин, згідно з Конституцією Грузії, декрет буде представлений парламенту на затвердження. Декретом вводяться тимчасові обмеження на проведення демонстрацій і маніфестацій, а також на заклики в ЗМІ до насильства, повалення влади і організації безладів і повалення влади із застосуванням сили", - повідомив прем'єр, слова якого наводить "Новини-Грузія" .

"Вводяться тільки ці обмеження. З іншого боку свобода слова ніяк не обмежується", - сказав Ногаїделі. "Як тільки буде відновлений звичайний порядок, природно надзвичайний стан буде відразу знято. І відновиться звичайне функціонування ЗМІ", - заявив Ногаїделі, підкресливши, що "сьогодні була спроба перевороту".

Згідно "з" пункту 73 статті Конституції Грузії, надзвичайний стан вводиться президентом, коли "під час війни або масових заворушень, при посяганні на територіальну цілісність країни, у разі військового перевороту або збройного повстання, екологічної катастрофи і епідемій, або в інших випадках, коли органи держвлади позбавлені можливості нормально здійснювати свої повноваження ".

Згідно з Конституцією, президент може оголошувати надзвичайний стан на всій території країни або в якій-небудь її частини, і не пізніше 48 годин з моменту прийняття відповідного декрету вносить це рішення на затвердження до парламенту.

Під час надзвичайного стану президент, згідно з Конституцією, видає мають силу закону декрети, що діють до закінчення надзвичайного стану; здійснює надзвичайні заходи. Декрети представляються до Парламенту, коли він збереться на засідання. Надзвичайні повноваження поширюються тільки на ту територію, де з причин, зазначених у цьому пункті, оголошено надзвичайний стан.

"Оголошений у Тбілісі надзвичайний стан є тимчасовим явищем, яке має завершитися якомога швидше", - заявив мер Тбілісі Гігі Угулава. За його словами, воно "не триватиме протягом кількох тижнів, а завершиться набагато раніше".

Угулава повідомив, що кожної редакції газет і телебачення завтра будуть спрямовані спеціальні циркуляри за умовами роботи під час надзвичайного стану. Угулава нагадав, що на час надзвичайного стану заборонені мітинги і масові зібрання людей.

ПП поширене на всю Грузію і продовжено на півмісяця

Надзвичайний стан поширене на всю територію Грузію строком на 15 днів, повідомив в ніч на п'ятницю міністр економічного розвитку Георгій Арвеладзе.

Введено обмеження за трьома пунктами:

- Отримання і распространних інформації; - Право на проведення маніфестацій і зборів; - Право на страйк.

"Збір і поширення інформації забороняється всім електронним і друкованим ЗМІ, крім Громадського телебачення", заявив Арвеладзе. Всі ЗМІ, підкреслив міністр, отримають офіційне повідомлення. Розпорядження входить в силу з даного моменту.

Телеканал "Руставі-2" вже попрощався зі своїми глядачами, пообіцявши зустрітися через два тижні. В даний час дебати в ефірі йдуть тільки по Громадському каналу, всі інші телекомпанії транслюють художні фільми, передає "Новини-Грузія" .

На вулиці Тбілісі виведені війська

На вулиці Тбілісі, де багатоденна акція протесту опозиції переросла в безлади, в середу вдень виведені армійські підрозділи. як повідомляє "Новини Грузія" , За різними даними, число військовослужбовців на вулицях грузинський столиці становить кілька тисяч.

Вони розосереджені в різних частинах в центрі міста - блокують автотраси і ділянки доріг, де очікуються спроби мітингувальників і прихильників опозиції пройти до проспекту Руставелі, до розташованих там урядових установ.

Одночасно до парламенту Грузії рухається колона прихильників президента Михайла Саакашвілі. Близько двохсот чоловік скандують "Міша". Поліція і спецназ, сконцентровані на площі біля парламенту, пропускають людей до будівлі, повідомляє РІА Новини" .

У той же час в Об'єднаному штабі Міноборони Грузії категорично спростовують те, що на вулицях Тбілісі знаходяться частини збройних сил країни. Раніше в середу повідомлялося про те, що в місто введені внутрішні війська.

Тим часом грузинське радіо "Імеді" повідомило, що в Тбілісі перекидаються додаткові сили спецназу з регіону Шида-Картлі, який межує з зоною грузино-осетинського конфлікту. За інформацією радіо, автомашини з військовослужбовцями вже рушили в бік Тбілісі.

У регіонах почалися масові арешти опозиціонерів

Тим часом практично у всіх регіонах Грузії почалися арешти представників опозиції. Про це заявив один з лідерів опозиції Давид Бердзенішвілі в середу на мітингу на площі Ріке в Тбілісі. "У нас є інформація, що почалися арешти", - сказав опозиціонер. За його словами, "влада боїться і намагаються задушити опозицію".

Один з лідерів грузинської об'єднаної опозиції, лідер "Партії народу" Коба Давіташвілі в середу був затриманий співробітниками МВС в Тбілісі, коли він відбув на ринок для покупки радіоапаратури для нового мітингу опозиції на площі Ріке. За інформацією грузинських ЗМІ, співробітники МВС силою запхали Давіташвілі в машину і відвезли.

Пізніше в середу його родичі повідомили, що Давіташвілі побитий і знаходиться у військовому госпіталі в Горі в важкому стані. За даними прес-служби "Партії народу", відомості про місцезнаходження Давіташвілі його сім'я отримала від невідомого чоловіка, який зателефонував йому додому. Підтвердження цієї інформації з інших джерел поки немає.

Раніше в середу поліція затримувала іншого лідера опозиції - Георгія Хаїндраву. У МВС Грузії довго не хотіли підтверджувати інформацію, а потім представник міністерства Шота Утіашвілі заявив, що колишній міністр Хаїндрава нібито перебував під впливом наркотиків.

Пізніше в середу Хаїндрава звинуватили у вживанні наркотиків і визначили адміністративне покарання у 500 ларі (трохи більше 300 доларів США), після чого опозиціонер був звільнений з-під варти. Він заявив, що продовжить акції протесту "до переможного кінця".

У ці години в Кафедральному соборі Святої Трійці в Тбілісі знаходиться близько 500 учасників розігнаних опозиційних мітингів, повідомляє кореспондент "Інтерфаксу". Опозиціонери сподіваються отримати захист під склепіннями церкви, однак час від часу серед присутніх поширюються чутки, що спецназ намір влаштувати розгін опозиціонерів і в Кафедральному соборі.

Грузія відкликала свого посла в Росії "для консультацій"

Грузія відкликала свого посла в Росії Іраклія Чубінішвілі "для консультацій в Тбілісі". Про це повідомив увечері в середу МЗС Грузії. "Мене відкликали на термінові консультації в Тбілісі. Я відбуваю туди завтра. В той же час я сподіваюся, що посол Грузії в Росії скоро повернеться в Москву", - сказав Чубінішвілі "Інтерфаксу" в середу.

Тим часом посол РФ в Тбілісі В'ячеслав Коваленко в середу був викликаний в МЗС Грузії для "дачі роз'яснень з приводу оприлюднених спецслужбами Грузії матеріалів по контактам співробітників посольства з представниками грузинської опозиції", - повідомили в МЗС Грузії.

Раніше в середу телекомпанія Rustavi2, контрольована владою Грузії, показала підготовлений спецслужбами Грузії відеосюжет про зв'язки лідерів об'єднаної грузинської опозиції з російськими спецслужбами . За версією грузинських спецслужб, акції опозиції координувалися з Росії через Цотне Гамсахурдіа - сина першого президента Грузії Звіада Гамсахурдіа.

Москва готує "адекватну відповідь"

МЗС РФ назвав звинувачення грузинської влади на адресу Росії "безвідповідальною провокацією", на яку буде дано "адекватну відповідь". У поширеному в середу ввечері заяві МЗС РФ міститься також заклик до тих, "тих, хто має прямий вплив на Тбілісі, застерегти грузинське керівництво від подальших деструктивних кроків".

У заяві йдеться, що "грузинські власті зробили новий ворожий випад щодо Росії. Виступаючи по національному телебаченню, Михайло Саакашвілі вибухнув цілим набором звинувачень, згадавши і набили оскому претензії до наших миротворців, і страшилки про російських шпигунів".

"З'явилося і щось нове: виявляється, масові протести населення Грузії - теж справа рук Москви", - наголошується в заяві МЗС РФ. Тим самим, говориться в заяві, "грузинське керівництво продовжує старанно формувати образ ворога в особі Росії". "Навіщо це робиться - зрозуміло. Треба виправдати очевидні провали соціально-економічного курсу нинішнього уряду, тяжке становище населення, своє небажання конструктивно вирішувати проблеми з Абхазією і Південною Осетією, авторитаризм керівництва країни, нарешті, нехтування демократичними свободами, яке знайшло більш ніж наочне вираження в останні події на вулицях Тбілісі ", - сказано в заяві.

"Пафос мови Саакашвілі зводиться до одного - перед обличчям зовнішньої загрози громадяни Грузії, мовляв, повинні пробачити президенту всі гріхи і змиритися з тим, що він" наводить порядок сильною рукою ", - вважають в Москві.

"У Москві розцінюють цю чергову витівку грузинської влади як політично безвідповідальну провокацію. На неї буде дано адекватну відповідь. При цьому Росія залишиться вірною своїм зобов'язанням щодо сприяння врегулюванню грузино-абхазького і грузино-осетинського конфліктів, по захисту проживаючих там російських громадян. Головне, щоб не справдилися розрахунки деяких діячів в Тбілісі на силове вирішення конфліктів ", - підкреслюється в документі.

"Хотіли б закликати тих, хто має прямий вплив на Тбілісі, застерегти грузинське керівництво від подальших деструктивних кроків, що можуть призвести до непередбачуваних наслідків. Обіцянки зробити це давалися нам неодноразово. Сподіваємося, що вони будуть виконані", - йдеться в заяві МЗС РФ.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация