NEWSru.com :: Путін готовий зустрітися з представниками "Ліги виборців". Але вони не йдуть самі, а Акунін

Голова уряду РФ Володимир Путін готовий до діалогу з незадоволеними
Питання, чому б Путіну не зустрітися з представниками Ліги виборців, поставив головний редактор "Еха Москви" Олексій Венедиктов
Ось, зараз утворилася "Ліга виборців", там немає політиків, там письменники - Акунін, Улицька, Биков - вони не всі Вас люблять, і Ви не всіх їх, напевно

Голова уряду РФ Володимир Путін готовий до діалогу з незадоволеними. Про це, як передає ІТАР-ТАСС, він заявив на зустрічі з головними редакторами російських ЗМІ. Питання, чому б Путіну не зустрітися з представниками Ліги виборців , Поставив головний редактор "Еха Москви" Олексій Венедиктов. В щойно створену організацію, нагадаємо, увійшли письменники Дмитро Биков і Борис Акунін. Взагалі, з Венедиктова у прем'єра трапився вкрай гострий жваву розмову. Повна розшифровка зустрічі з'являється на сайті прем'єра .

"Ось, зараз утворилася" Ліга виборців ", там немає політиків, там письменники - Акунін, Улицька, Биков - вони не всі Вас люблять, і Ви не всіх їх, напевно", - почав своє питання Венедиктов, поцікавившись, чи готовий Путін до діалогу з ними ".

"Значить, хтось із них, мене дійсно любить", - відповів Путін, зазначивши, що сам факт присутності гендиректора ліберальної, і навіть в деякому плані, опозиційної радіостанції "Ехо Москви" вже говорить про те, що він завжди готовий до діалогу з опонентами.

- Дмитро Биков готовий зустрічатися: відмовлятися було б неправильно
- Путін готовий до прозорості виборів і обіцяє писати ще
- Парфьонов розповів про Лігу виборців і звернувся до доньок Путіна: треба просвітити тата
- Путін Венедіктову в 2008-му: ви не зрадник, ви - ворог

"Ось, по-моєму, у вас один з громадян сказав і написав - на вашому сайті: За Путіна голосує бидло, а статтю я його і не читав. Це що за форма дискусії і що за ставлення до більшої частини громадян нашої країни? Це що таке? Про що дискутувати з людиною, який вважає, що більшість, а більшість за мене до цих пір, у всякому разі, голосувало, що це - бидло ", - заявив Путін Венедіктову.

"Адже люди діють по самим різним міркувань. Ось, наприклад, ми всі любимо письменника Акуніна. Він пише дуже цікаві, для мене, у всякому разі, речі. Це екранізується. Він, наскільки мені відомо, етнічний грузин. Я розумію, що він міг не сприймати дії Росії під час відомого кризи і подій на Кавказі, а, по суті, збройної боротьби між Грузією і Росією ", - сказав Путін, якого цитує "Інтерфакс" . (Забігаючи вперед - Григорій Чхартішвілі в інтерв'ю "Ехо Москви" сказав, що не образився на прем'єра, однак якщо національність має значення для Путіна, "це характеризує його як людину і як політика".)

Путін же нагадав, що в 2008 році Росія змушена була захищати миротворців та південноосетин, значна кількість людей загинуло.

Глава уряду згадав і проблему ПРО, пов'язавши її з темою Грузії. "Для нас не байдуже, де з'явиться, в Грузії чи ні. І що ми повинні наші ударні системи на грузинську територію (надіслати)? Ви уявляєте, який жах? А якщо у нас гарантії, що цього не станеться? Ні", - сказав Путін .

Прем'єр заявив, що вихід з грузинської проблеми готовий шукати спільно з грузинською громадськістю. Потім він знову повернувся до проблеми діалогу з опозицією.

"Ми готові дискутувати з усіма і по цій темі, і по всім іншим, в тому числі з так званої несистемної опозицією, яка керується якимись іншими міркуваннями", - сказав Путін.

"Ми недавно запросили вищеназваних колег - вони не прийшли. Вони кажуть - ми хочемо дискусії, влада нас не чує, і ми їх запросили, але вони не приходять. У мене виникає питання. Вони хочуть чого?" - обурився прем'єр. "Вони хочуть показати, що немає дискусії, або вони не хочуть дискутувати?" - звернувся Путін з риторичним питанням до Венедіктову.

"Я не виключаю цього (діалогу - прим. Ред.). Ми готові, і я особисто готовий з ними зустрітися, поговорити, ми їх запрошували, але вони жодного разу не прийшли", - продовжив прем'єр.

Далі прем'єр-міністр, говорячи вже на тему протиракетної оборони, знову не витримав і звернувся до Венедіктову. Одного разу Путін почув в ефірі "Ехо" дискусію щодо протиракетної оборони. "Ну така маячня, така нісенітниця, не знаю звідки вони це беруть", - сказав він.

Далі Путін поцікавився у Олексія Венедиктова, за кого він буде голосувати. "Я з 1996 року не ходжу на вибори. І поясню чому ...", - почав говорити Венедиктов.

"Ви на мене образилися?" - перебив його Путін. Далі трапився такий діалог.
Венедиктов: Я образився, образився ...
Путін: Даремно. Я ж не ображаюся, коли ви мене поливаєте поносом з ранку до вечора.
Венедиктов: Я пожартував, я не образився.
Путін: А я не жартую.

Хто куди і чому не прийшов

Ні Бориса Акуніна, ні Дмитра Бикова безпосередньо на політичну дискусію з прем'єр-міністром ніколи не запрошували. Кілька подібних випадків дійсно, відбувалося, але це були скоріше "творчі" або "урочисті" зустрічі, де вкрай рідко говориться про політику і вже тим більше про порушення на виборах. Останній епізод трапився буквально на днях - з врученням урядових премій. Повідомлялося, що Дмитро Биков відмовився прийти. Прес-секретар Дмитро Пєсков заявив наступне: "У всіх запрошених була можливість висловитися і налагодити діалог з головою уряду. Вони послалися на зайнятість. Раніше багато хто з них говорили, що хочуть довести свої міркування до влади. Шкода, що вони не скористалися можливістю", - зауважив він.

Почувши пояснення Пєскова, Биков обурився. Він заявив, що не скоював ніяких політичних демаршів, а просто не зміг змінити свої плани, тому що дізнався про запрошення в останній момент.

Щось схоже з Биковим сталося в квітні 2011 року , Задовго до виборів і масових акцій протесту, а отже, і створення Ліги виборців. Поет, автор образливого для влади проекту "Поет і громадянин", як повідомили всі в тій же прес-службі, відмовився прийти на зустріч прем'єра з діячами культури.

Сам Дмитро Биков на сторінках "Нової газети" повідомив, що його не запросили на зустріч з Путіним, але якби це сталося, то він сказав би йому такі вірші за мотивами відомого твору Лермонтова:

За все, за все тобі дякую я -
Зупинюся нескоро, якщо почну.
За те, що ти, дванадцять років царуя,
Відбудував телевізор і Чечню,
За олігархів рівновіддаленості,
За партії, застиглі в строю,
Ведмежий працю, терпіння олень
І силу кінську твою;
За криза, без дефолту прохідний,
За жорсткий стиль і в голосі метал,
За наш стабфонд, і справді необхідний,
Чого б там і хто б не нарікав,
Після завершення усіляких політик,
За торжество стабільності натомість,
За Батьківщину, що, немов паралітик,
Трясе головкою, але встає з колін;
За наш парламент, який думає хором,
За "Наших" в шаленому куражі,
За Петербург, народження в якому
Престижніше всякої знатності вже;
За пресу у Всесвітній павутині,
За наругу над вашингтонських рив ...

Влаштуй лише так ...

Нагадаємо, у Лермонтова далі:

Влаштуй лише так, щоб тебе відтепер
Недовго я ще дякував.

Що стосується Бориса Акуніна, то і він принаймні одного разу був фігурантом дуже схожого епізоду. У 2009 році прем'єр зустрічав свій 57-й день народження в компанії з іменитими письменниками. Офіційно тоді повідомили, що серед гостей повинен був бути присутнім відомий автор детективів, але його не було.

Через кілька тижнів письменник дав інтерв'ю, в якому його запитали про ту зустріч. Акунін відповів так: "Ніхто мене туди не кликав. Чому? Не знаю, не замислювався" (цитує агентство "Новий регіон" ).

Акунін додав, що він би навряд чи пішов на зустріч. "Але якби чомусь все ж там опинився, то, напевно, гидот б наговорив. Для балансу. Письменники не повинні дякувати правителів, не повинні випрошувати у них щось. Без нас благодарітелей і прохачів вистачає. А якщо правитель говорить неправду , то залишати це без відповіді, по-моєму, соромно ", - заявив Акунін, маючи на увазі слова Путіна про вбивства, нібито скоєних Михайлом Ходорковським.

Путін готовий до прозорості виборів і обіцяє писати ще

Голова уряду РФ Володимир Путін готовий до максимальної прозорості на президентських виборах і зацікавлений у виявленні реального рівня підтримки.

"Я готовий до максимальної прозорості. Я вважаю, що на такому рівні можна працювати тільки тоді, коли є реальний довіру і підтримка громадян - тоді можна здійснювати те, що ти задумав. Мені самому важливо зрозуміти цю підтримку, я хочу, щоб у нас вибори були максимально прозорими і чесними ", - сказав прем'єр, відповідаючи на питання редакторів ЗМІ.

Також він пообіцяв в серії статей викласти свої підходи до економічного, соціального розвитку та міжнародної сфері. Путін нагадав про те, що недавно опублікував першу частину статті , В якій виклав свої погляди напередодні президентських виборів, передає "Інтерфакс" .

"Я вважаю своїм обов'язком в статті викласти деякі речі, які вважаю принциповими - і для себе принциповими в ході починається президентської кампанії, уявити це на суд громадян, на суд громадськості", - заявив Путін.

За словами прем'єр-міністра, "це тільки початок". Він заявив, що припускає опублікувати "серію статей, в яких системним чином" планує викласти власні підходи до розвитку економіки, соціальної сфери, а також свою точку зору на ситуацію в міжнародній сфері.

"Сподіваюся на те, що також активно це буде обговорюватися в ЗМІ, з тим щоб громадяни мали можливість детальним чином ознайомитися з тим, що і ваш покірний слуга, і ті люди, з якими я працював в попередні роки, і з тими, яких припускаю залучити до майбутньої роботи, - що ми плануємо робити в усіх цих найважливіших для кожного громадянина нашої країни областях ", - сказав Путін.

Дмитро Биков готовий зустрічатися: відмовлятися було б неправильно

Письменник і журналіст Дмитро Биков в розмові з Газета.Ru погодився на особисту зустріч з прем'єр-міністрів Володимиром Путіним, за умови, що це буде відбуватися у форматі розмови і круглого столу.

"Якщо є можливість прямого діалогу між опозицією і владою, нехтувати такою можливістю було б неправильно. І якщо буде заявлено, що така зустріч саме в форматі розмови або круглого столу пропонується, звичайно відмовлятися від неї я не буду", - сказав Биков.

За його словами, заява Путіна про те, що він готовий зустрітися з "Лігою виборців" і несистемної опозицією не можна назвати пропозицією. "Я не знаю, чи пропозиція це. Справа в тому, що для діалогу з опозицією мене ще ніхто ніколи не кликав. Якщо покличуть, я безумовно піду, я не собіраюь нехтувати таким шансом", - сказав Биков.

На заяву прем'єра про те, що багато журналістів і діячів культури, відхиливши запрошення на недавню церемонію вручення урядової премій, відмовилися вести діалог, Биков сказав, що "протокольні заходи, вручення премій - це все-таки не діалог, це встигнути сказати випадково два слова під час протоколу ".

"Якщо ми весь час закликаємо до цього діалогу, то навіщо ж від нього відмовлятися. Це шанс бути почутим. Інша справа, що всі зустрічі Володимира Путіна закінчувалися тим, що він не чув того, що не хотів чути, така традиція, це вже давно було. Але врешті-решт люди змінюються, може бути ситуація в суспільстві його действіельно стурбувала ", - додав публіцист.

Це що за форма дискусії і що за ставлення до більшої частини громадян нашої країни?
Це що таке?
І що ми повинні наші ударні системи на грузинську територію (надіслати)?
Ви уявляєте, який жах?
А якщо у нас гарантії, що цього не станеться?
Вони хочуть чого?
Quot;Вони хочуть показати, що немає дискусії, або вони не хочуть дискутувати?
Quot;Ви на мене образилися?
Чому?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация