NEWSru.com :: Краснодарський губернатор завдав Чечні удару у відповідь: в бійці в таборі "Дон" найкраще виступила міліція

Олександр Ткачов, губернатор Краснодарського краю, де в дитячому таборі "Дон" сталася бійка між чеченськими підлітками та місцевими жителями, прокоментував ситуацію і відкинув претензії делегації з ЧР в порушенні прав громадян в регіоні
Він дотримується версії, яку висуває міліція, і стверджує, що конфлікт мав виключно побутовий характер
В результаті бійки в районну лікарню було госпіталізовано шість уродженців Чеченської Республіки і двоє жителів Туапсинського району
Діти і дорослі, які отримали важкі травми під час масової бійки в таборі, також вивезені з лікарні г.Туапсе в Чеченську Республіку
Розслідування за фактом бійки триває. Напередодні було порушено кримінальну справу за ч.2 ст.213 КК РФ (хуліганство). Розслідування перебуває на контролі прокуратури Краснодарського краю

Олександр Ткачов, губернатор Краснодарського краю, де в дитячому таборі "Дон" сталася бійка між чеченськими підлітками та місцевими жителями, прокоментував ситуацію і відкинув претензії делегації з ЧР в порушенні прав громадян в регіоні, пише портал Південного регіону Yuga.ru .

Він дотримується версії, яку висуває міліція, і стверджує, що конфлікт мав виключно побутовий характер. "Ми розцінюємо конфлікт в таборі виключно як хуліганські прояви на побутовому грунті. І будь-які спроби представити ситуацію у вигляді зіткнень на грунті міжнаціональних протиріч вважаємо недоречними і не відповідають дійсності", - підкреслив Ткачов.

Чечня вже натякає на складності з Олімпіадою

Тим часом в скандалі сплив ще один аспект: "олімпіадний". Напередодні стало відомо, що уповноважений з прав людини в Чеченській республіці Нурді Нухажієв пише звернення до президента Росії Дмитру Медведєву у зв'язку з масовою бійкою. Сам чиновник при цьому сказав «Газеті.Ru» наступне: якщо не дати "політичну оцінку", що відбувається, під загрозою опиниться проведення Олімпіади в Сочі.

- Чеченці розірвали російський прапор з криком "Росія буде нашою!"
- Громадська рада при ГУВС краю звинуватив їх в невихованості
- Омбудсмен Астахов передумав: билися без національного підтексту
- Чечня скаржиться на нову дискримінацію: кубанські міліціонери мучили двох чеченок
- Готується кодекс для кавказької молоді: не танцювати в гостях національних танців, щоб не нервувати місцевих

Нухажиєв розповів "Газеті", що відкритий лист зі зверненням до президента може бути оприлюднено протягом двох днів. Під листом буде тільки підпис омбудсмена. Більшу частину послання планується присвятити Краснодарському краю: "Краснодарський край - лідер за порушеннями прав громадян за національною ознакою", - пояснив Нухажиєв.

"У нас є претензії і до керівника регіону. Якщо вони не зроблять висновків, то проведення Олімпіади в Краснодарському краї може виявитися під питанням. Треба дати політичну оцінку тому, що відбувається в Сочі. Мільярди зараз вкладають в цей регіон - треба подивитися, хто їм керує ", - вважає омбудсмен.

Прямо на ці випади губернатор Ткачов відповідати не став. Він зосередився на оцінці високого професіоналізму місцевих міліціонерів, яких чеченська делегація звинувачувала в бездіяльності і навіть провокуванні бійки. На думку губернатора, правоохоронці відпрацювали "оперативно, чітко і ефективно", і всім була надана необхідна медична допомога.

Причому всього в бійці брали участь близько 25 осіб з обох сторін, заявив Ткачов. Тим часом очевидці наводять значно більші цифри. За словами чеченського омбудсмена Нурді Нухажіева, директор табору привів із собою 300-400 чоловік з місцевих жителів і влаштував справжній погром, намагаючись дістатися до дітей, яких в цей час переховували вожаті. А вожаті розповіли, що директор почав кликати на допомогу туапсинців тільки після того, як побачив, що проти них вийшли 350 дорослих чеченців.

"Особливо хочу підкреслити, що Кубань - один з найбільш багатонаціональних регіонів Росії. У нас споконвіку мирно живуть люди більше 120 національностей. І ми дуже дорожимо міжнаціональним і міжконфесійним згодою, яке є на кубанській землі. В краї створені всі умови, щоб люди всіх національностей могли зберігати свою культуру і традиції, вивчати мови ", - зазначив Ткачов.

Представники правоохоронних органів також розповідають про те, які заходи були ними зроблені, щоб запобігти масштабній конфлікт. Прес-секретар ГУВС по Краснодарському краю Ігор Желябін пояснив, що до приїзду групи негайного реагування в таборі билися близько 30 осіб.

У ГУВС, за його словами, надійшла інформація про те, що туди їдуть близько 100 місцевих жителів, які вирішили поставити гостей на місце. Але й інша сторона нібито встигла мобілізувати своїх земляків - з Лазаревського району до табору підтягувалися близько 100-200 представників місцевої чеченської діаспори.

У підсумку міліції довелося виставляти на дорогах заслони, щоб нікого не пропускати, а групу відпочивали в таборі чеченців терміново відвезли на кордон Ставропольського краю, повідомляють "Вести" .

Громадська рада при ГУВС краю звинуватив чеченців в невихованості

Напередодні у відповідь на гучні заяви Нухажіева виступив із заявою голова Громадської ради при ГУВС Краснодарського краю Михайло Сава. Він звинуватив чеченського омбудсмена в фальсифікації даних і спростував інформацію про бездіяльність міліції, уточнивши, що учасників бійки були все-таки не сотні, а набагато менше.

Крім того, підтримуючи версію ГУВС про некоректну поведінку чеченських підлітків, він звернувся з претензіями до керівників делегації з ЧР. "Зроблені в таборі" Дон "злочини в черговий раз змусили згадати про гострі питання, які раніше залишилися без відповідей. Хто і як займається вихованням підлітків з Чеченської Республіки, які великими групами виїжджають в інші регіони Росії? Хто і як відбирає і інструктує підлітків, виїжджають за межі ЧР? Хто і як перевіряє відсутність у них ножів і інших можливих знарядь злочину? " - йдеться в заяві голови громадської ради при ГУВС Краснодарського краю, яке цитує ІА Regnum .

Нагадаємо, що згідно з версією правоохоронних органів, бійка почалася через дівчину з Ростовської області. Троє чеченських підлітків нібито хотіли з нею познайомитися, але вона їм грубо відмовила, а у відповідь на це вони її почали обзивати і бити. Заступник директора табору, побачивши це, втрутився і зробив їм зауваження. Молоді люди на нього не відреагували, а у відповідь їхні товариші почали бити замдиректора. Далі з кожної зі сторін додавалися нові люди, поки не приїхала міліція.

Тим часом чеченська делегація стверджує, що заступник директора почав бити підлітків з ЧР, так як був п'яний. Крім того, він ображав їх за національною ознакою. Уповноважений з прав людини в Чеченській республіці Нурді Нухажієв готує відкритий лист до президента РФ Дмитра Медведєва. Омбудсмен пред'явить претензії керівництву Краснодарського краю і особисто губернатору Олександру Ткачову в тому, що в регіоні порушуються права громадян за національною ознакою.

Дитячий омбудсмен Астахов передумав: билися без національного підтексту

Тим часом головний дитячий омбудсмен країни Павло Астахов, що раніше не исключавший версію про розвиток конфлікту на національному грунті, змінив точку зору. Тепер він також дотримується основний міліцейської версії про побутовому конфлікті і звинувачує дорослих в провокаціях.

"Я можу сказати, що конфлікт був на грунті особистих неприязних відносин, це не було пов'язано з міжнаціональних фактором, тому що спочатку все розвивалося спонтанно, і конфлікт, який відбувся між дівчинкою і трьома чеченськими підлітками, повинен був бути спочатку погашений дорослими, а вони тільки підливали масла у вогонь ", - заявив Астахов.

Чеченці розірвали російський прапор з криком "Росія буде нашою!"

У пресі тим часом продовжують з'являтися нові подробиці конфлікту. За словами вожатих, бійка досягла небувалого розмаху: в хід йшли і осколки розбитих вікон, і дошки від поламаних ящиків, і вирвані одвірки. У якийсь момент один з чеченців зірвав з даху будівлі російський прапор, розірвав його і почав кричати: "Росія буде нашою!" Бійка почалася об 11 годині вечора, а міліція приїхала тільки о другій годині ночі, розповіли очевидці "Комсомольской правде" .

Тим часом директор табору "Дон" Михайло Усольцев розповів в інтерв'ю "Російській службі новин" , Як його сина і замдиректора установи били чеченці. Спочатку тренер з дзюдо, який приїхав з дітьми в якості супроводжуючого, "зробив жорстку підсічку" - Борис Усольцев впав на газон, стало очевидно, що у нього травма ноги.

"Тут підбігає їх тренер старший, Гіназов Руслан Султанович, і з усього маху - а у нього вага кілограм сто сорок - Борису Михайловичу, який лежить на газоні, б'є в обличчя, в ніс ногою. Як футбольний м'яч. Розбив йому повністю на кілька частин носову частина - хрящ, або як називається ", - заявив Михайло Усольцев.

В даний час в таборі йде офіційна перевірка інциденту. В ході неї спливли цікаві подробиці. По-перше, як повідомили "Росбалту" в Управлінні внутрішніх справ, багато підлітків з Чечні приїхали в оздоровчий табір взагалі без путівок.

По-друге, що не менш цікаво, директор табору Михайло Усольцев має судимість. Втім, як пояснив Павло Астахов, на даний момент це не є перешкодою для роботи з дітьми. Однак близько двох тижнів тому президент РФ Дмитро Медведєв вніс на розгляд до Держдуми закон, який забороняв би раніше судимою людям влаштовуватися на роботу в дитячі установи.

Хто і як займається вихованням підлітків з Чеченської Республіки, які великими групами виїжджають в інші регіони Росії?
Хто і як відбирає і інструктує підлітків, виїжджають за межі ЧР?
Хто і як перевіряє відсутність у них ножів і інших можливих знарядь злочину?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация