NEWSru.com :: Кожен третій німець і кожен четвертий француз підтримують створення Сполучених Штатів Європи

Майже третина німців (30%) підтримують пропозицію голови Соціал-демократичної партії Німеччини Мартіна Шульца, який виступає за перетворення Євросоюзу в Сполучені Штати Європи. Опитування було проведено в семи країнах ЄС

Майже третина німців (30%) підтримують пропозицію голови Соціал-демократичної партії Німеччини Мартіна Шульца, який виступає за перетворення Євросоюзу в Сполучені Штати Європи. Опитування було проведено в семи країнах ЄС дослідницькою організацією YouGov .

За даними YouGov, у Франції ідею створення СШЕ підтримують 28%, в скандинавських країнах - Норвегії, Данії, Швеції і Фінляндії - від 12 до 13% жителів. При цьому в Фінляндії і Норвегії більше половини респондентів - 56% і 55% відповідно - висловилися проти цієї ідеї. У Великобританії, яка раніше вирішила вийти зі складу ЄС, за створення СШЕ проголосували 10%, проти - 43%.

Онлайн-опитування проводилося в період з 13-го по 19 грудня, в ньому взяли участь 8138 чоловік старше 18 років.

як нагадує DW , Мартін Шульц на з'їзді СДПН на початку грудня виступив з ідеєю перетворити ЄС в Сполучені Штати Європи до 2025 року, прийнявши спільну конституцію. Держави ЄС, які відмовляться її підтримати, згідно з пропозицією політика, автоматично вийдуть з Євросоюзу. В "Християнсько-демократичному союзі", який очолює канцлер Ангела Меркель, розкритикували цю ідею.

проект СШЕ за аналогією з США з'явився ще в XIX столітті. При цьому гасло про Сполучені Штати Європи іноді приписують Наполеону I: нібито, будучи у вигнанні на острові Святої Єлени, він розмірковував про "великої європейської сім'ї" c управлінням на кшталт "американського конгресу", про "конфедерації великих (європейських) народів". У 1849 році на Третьому конгресі світу в Парижі письменник і громадський діяч Віктор Гюго представив проект нового пристрою в Європі, в якому порівнював діяльність США і СШЕ. У своїй промові він відзначав, що "Сполучені Штати Європи і Сполучені Штати Америки співпрацюватимуть, скріпивши рукостискання через океан". У Німеччині затятим прихильником створення Сполучених Штатів Європи був імператор Вільгельм II. А ось Володимир Ленін скептично ставився до цього проекту, вважаючи, що при капіталізмі в Європі таку освіту або неможливо, або реакційно.

В останні десятиліття, незважаючи на створення ЄС, мрія про СШЕ продовжує розбурхувати уми. У 1992 році голландський бізнесмен Фредді Хайнекен після консультацій з істориками видав брошуру "Сполучені Штати Європи, Євротоп?". У ній він висунув ідею створення СШЕ як конфедерації 75 держав. У 2002 році колишній президент Франції Валері Жискар д'Естен представив перший проект доповіді "Конвенція про майбутнє Європи", в якому запропонував перейменувати Європейський союз в Сполучені Штати Європи або Єдину Європу.

У 1992 році голландський бізнесмен Фредді Хайнекен після консультацій з істориками видав брошуру "Сполучені Штати Європи, Євротоп?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация