NEWSru.com :: Автор "Моїй сім'ї" і "Дому-2" знайшов інвестора і створює цілий телеканал

Депутат Державної Думи Валерій Комісаров намір скласти свої повноваження, щоб цілком присвятити себе роботі на телебаченні - заснувати новий телеканал для росіян, які проживають за межами Росії
Валерій Комісаров вів програму "Моя сім'я" на каналі ОРТ (нині - "Перший канал")
Також є автором скандального реаліті-шоу "Дом-2"

Депутат Державної Думи Валерій Комісаров намір скласти свої повноваження, щоб цілком присвятити себе роботі на телебаченні - заснувати новий телеканал для росіян, які проживають за межами Росії, передає РІА Новини" . Уже в п'ятницю, 25 лютого нижня палата парламенту розгляне питання про дострокове припинення повноважень Коміссарова, який зараз, представляючи партію "Єдина Росія", очолює комітет з інформаційної політики, інформаційних технологій і зв'язку.

"Я переходжу на творчу роботу. Як з'ясувалося, в світі немає російськомовних каналів для російськомовного населення, що проживає за кордоном. Зараз створюється всесвітній російськомовний телеканал. Це буде місцеве ТБ для російськомовних людей. Так як я все життя займаюся розважальним телебаченням, то, з огляду на цей досвід, я очолю цей проект ", - сказав Комісарів у вівторок.

Відзначимо, що російськомовних каналів за кордоном все-таки досить - міжнародну версію (на кшталт "РТР-Планета" або "НТВ-Мир") мають основні російські федеральні телеканали, які, за певних зусиль, можуть бути доступні в багатьох країнах. Також не можна забувати про міжнародному телеканалі RTVi ( "Ехо-ТВ").

В інтерв'ю «Газеті.Ru» Комісарів вже не став заперечувати наявність російськомовних телеканалів, які працюють в розрахунку на зарубіжну аудиторію. "Головна відмінність цієї мережі телеканалів від російськомовних, які ведуть мовлення за кордон, в тому, що вони будуть працювати саме з місцевими подіями і створювати локальний контент", - уточнив він. "Очевидно, що є запит на місцеве російськомовне телебачення, якого на даний момент немає ні в Німеччині, ні в США, ні у Франції, ні в інших країнах, де проживає велика кількість наших співвітчизників", - сказав Комісарів і повідомив, що інтерес до його проекту виявили приватні інвестори.

Він зазначив, що 31 млн російських людей проживають за кордоном, а ще 10 мільйонів приїжджають в різні країни на відпочинок, навчання і т.д.

"Ця ідея виношувалася вже дуже давно. Просто зараз знайшлися інвестори під цю справу, які вірять, що цей гігантський ринок буде сприйнятий адекватно", - сказав Комісарів.

Він зазначив, що буде налагоджувати механізм роботи місцевого російськомовного телебачення в різних країнах, після чого можна буде керувати ним з Росії за допомогою сучасних технологій.

Колега Коміссарова по комітету, єдинорос Роберт Шлегель додав, що питання про перехід депутата на нову роботу обговорювалося вже досить давно, і, "мабуть, зараз Комісарів прийняла остаточне рішення".

Комісарів додав, що крім потенційної фінансової ефективності даний проект може допомогти росіянам, які живуть за кордоном, відчути себе громадянами своєї країни, "а не розрізненими особистостями".

Валерій Комісаров обирався депутатом Державної Думи трьох останніх скликань, до цього багато років працював на телебаченні в програмі "Погляд", вів програму "Моя сім'я" на каналі ОРТ (нині - "Перший канал"), пізніше на РТР. Також є автором скандального реаліті-шоу "Дом-2".

Валерій Комісаров народився 12 квітня 1965 року. Закінчив Московський інститут сталі і сплавів (в 1987 році), згодом - також Інститут підвищення кваліфікації працівників телебачення і радіомовлення. Працював на Люблінському ливарно-механічному заводі, в Інституті проектування металургійних заводів. З 1988 - адміністратор, редактор, секретар комітету ВЛКСМ молодіжної редакції ЦТ Держтелерадіо СРСР. З 1989 - спецкор "Погляду", "Прес-клубу" та інших програм АТВ, з 1993 року ведучий програм "Канал ілюзій", "Моя сім'я" та ін. Директор концерну "Червона площа". У 1999 році обраний до Державної Думи за списком Міжрегіонального руху "Єдність", був заступником голови комітету з інформаційної політики, головою комісії з випуску передачі "Парламентська година". Одружений, має сина і двох дочок. (За даними фракції партії "Єдина Росія" в Державній Думі).

Російське телебачення за кордоном

Журналіст Дмитро Трещанін розмірковує над тим, чи можливе створення "Руської аль-Джазіри" - міжнародного російськомовного телеканалу всесвітнього значення. У своїй статті, розміщеній на сайті "Вільна преса" , Він згадує про невдалі спроби створення таких телеканалів, причому не тільки державою, а й приватними інвесторами.

Варто нагадати, що всеарабская Al-Jazeera була заснована в 1996 році в Катарі. Своїм декретом емір Шейх Хамад бін Халіфа виділив їй кредит в 137 млн ​​доларів. Планувалося, що беручи гроші в борг - замість прямого безоплатного державного фінансування - канал зможе забезпечити собі незалежну від влади редакційну політику.

У Росії ж першим досвідом можна вважати Міждержавну телерадіокомпанія СНД "Мир".

Перший час гроші на створення каналу давали 8 республік, які підписали договір Співдружності - тоді частка участі коштувала близько 100 тисяч доларів. Поступово канал дорожчав - для власників: у 1994 році його зміст обійшлося вже в 8 млн доларів.

Зараз "Мир" як і раніше фінансується з бюджету СНД. Правда, суму "допомоги" у Виконавчому комітеті СНД озвучувати відмовляються.

Однак, судячи з відкритими даними російського бюджету, в 2009 році Росія профінансувала "Мир" на 1 млрд 298 млн рублів (майже 44 млн доларів), в 2010-му - на 1 млрд 520 млн рублів (51 млн доларів). Казахстан дає всього лише близько 35 млн рублів, а Білорусія - менше 30 млн.

Другий проект - RTVi, він же - "Ехо-ТВ". Канал був створений на руїнах "старого НТВ" Володимиром Гусинським, там довго працювали "нтвшние" кадри. Невеликий канал веде жорстку по відношенню до російської влади інформаційну політику.

Телеканал Russia Today, заснований в 2005 році на базі державного інформаційного агентства РІА "Новости", мовить англійською, іспанською та арабською мовами. У 2005-2006 роках на потреби каналу з федерального бюджету виділялося по 30 млн доларів щорічно, в 2007 році - 2,4 млрд рублів. У 2008 році було виділено 3,6 млрд рублів. У поточному році рядок у бюджеті "ТВ-Новости" важить вже 11,4 млрд рублів, або майже 400 млн доларів.

Як стверджує "Вільна преса", це більше, ніж Катар давав в борг Al-Jazeera за весь час її існування. Втім, Russia Today відкидає таке порівняння. Представник прес-служби каналу в розмові з NEWSru.com не стала коментувати дані про те, скільки коштів отримує RT, але запевнила, що менше Al-Jazeera, яка, за даними британського журналу The Economist , Щорічно отримує від еміра Катару не менше 400 млн доларів.

Деякий час назад питання фінансування Russia Today обговорювалися публічно . Зараз, судячи з поширюваним телекомпанією звітів, популярність і впливовість RT зростає в самих різних регіонах планети і в інтернеті (кількість переглядів відео каналу RT на YouTube на даний момент перевищила 260 мільйонів). Однак, нагадаємо, російською мовою він не віщує.

Автор статті називає кілька умов, яким, на його думку, повинна відповідати "російська Al-Jazeera". По-перше, віщати на весь російськомовний світ, при цьому мати англійську версію, і, відповідно, інформаційно не прив'язуватися до однієї країни, в тому числі і до Росії. По-друге, мати стабільний рекламний дохід, хоча на перших порах допустима державна підтримка. По-третє, витримувати якомога більш незалежну редакційну політику і "нахабну" подачу інформації. А по-четверте, Медіаменеджмент не повинен красти.

Поки ніяких передумов для цього немає, робить висновок автор. А головне - з'явися подібний канал в Росії, далеко не факт, що він набрав би достатні рейтинги. Російський телеглядач уже давно відвик від серйозної подачі інформації.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация