NEWSru.com :: Повісився дресирувальник зі знаменитої циркової династії Валерій Запашний

Повісився дресирувальник зі знаменитої циркової династії Валерій Запашний
З джерел, близьких до артиста, стало відомо, що Валерій Запашний відчував важкі матеріальні труднощі, і йому не вистачало грошей навіть на харчування дитини
Крім того, у Валерія, як з'ясувалося, був конфлікт з дядьком, главою Росгорцірка Мстиславом Запашний
Валерій Запашний з сином Тимофієм

Дресирувальник зі знаменитої циркової династії Валерій Запашний виявлений повішеним у номері цирковий готелі в місті Курську. Слідів насильства не виявлено. За попередніми відомостями, артист сам звів рахунки з життям.

За відомостями радіостанції "Ехо Москви", Валерій Запашний залишив дружині Ірині передсмертну записку зі словами: "Я пішов, люблю тебе і сина". З джерел, близьких до артиста, стало відомо, що Валерій Запашний відчував важкі матеріальні труднощі, і йому не вистачало грошей навіть на харчування дитини.

Крім того, у Валерія, як з'ясувалося, був конфлікт з дядьком, главою Росгорцірка Мстиславом Запашний, який нібито не дозволяв дресирувальника почати власний цирковий бізнес.

"КП" повідомляє подробиці. За відомостями газети, з весни Валерій Запашний разом з молодою дружиною і однорічним сином Тимофієм жив в готелі цирку на вулиці Радянській. Артисти перебували в простої, були зайняті репетиціями.

"У вівторок ввечері я з дитиною зайшла до сусідів, - розповідає дружина артиста Ірина. - Валера залишився вдома, дивився олімпійські змагання. Після цього ми разом збиралися погуляти з малюком".

Жінка і дитина увійшли в кімнату і побачили страшну картину: на водопровідній трубі висів Валерій. Поруч валялася передсмертна записка. Ірина закричала, покликала старшого сина чоловіка, Дениса, прибігли сусіди. Викликали "швидку". Поки чекали медиків, сусіди-артисти і дружина самі намагалися привести Валерія до тями, проте все було марним.

Ірина та сусіди кажуть, що нічого дивного в поведінці Запашного останнім часом не помітили. За годину до самогубства він був спокійним і товариським, грав з дитиною, розмовляв з дружиною.

"Напередодні Запашний отримав телеграму з Москви, - стверджує слідчий прокуратури Курська Володимир Горбачов. - У ній повідомлялося, що номер з ведмедями, який готував артист, розформований".

Дружина Валерія сказала, що така телеграма дійсно була. Але, за її словами, це не могло надто засмутити Валерія. "Ми все одно збиралися звільнятися з Росгосцирка, навіть заяви відправили. Планували піти в комерційний цирк. Навіть домовилися з новосибірським зоопарком про те, що наберемо там групу хижаків", - говорить Ірина.

За словами Ірини, покійний останнім часом конфліктував з рідним дядьком, Мстиславом Запашний. "Довгий простий позначався на зарплати. Нам практично нема на що було жити, - каже вдова. - Іноді дитині грошей на молоко не вистачало. Але все-таки думаю, що у Валерія були особисті причини для того, що він зробив. Чи не робота і не гроші. Страшно подумати, що він вибрав таку болісну смерть ".

Поховають Валерія Запашного в Санкт-Петербурзі, де він жив в останні роки.

53-річний Валерій Запашний, дресирувальник ведмедів, пропрацював в цирку 30 років. Дружина Ірина йому асистувала. 33-річний син від першого шлюбу, Денис, працював з батьком в одному номері.

Рідний дядько Валерія Мстислав Запашний - народний артист Росії, генеральний директор компанії "Росгосцірк", є володарем спеціального кубка "Кращий дресирувальник" і лауреатом Державної премії Російської Федерації.

Батько Валерія - Сергій, брат Мстислава, акробат. Валерій Запашний належить до четвертого покоління циркачів Запашні. Як і знамениті дресирувальники Едгард та Аскольд, які припадають йому двоюрідними братами.

Історія династії Запашні

Запашні - династія приборкувачів, вольтіжеров, акробатів, гімнастів. Історія циркової династії Запашні почалася ще в 1882 році. З тих пір їх номера отримали загальносвітову популярність, а багато трюків були занесені в Книгу рекордів Гіннесса. Родоначальником династії вважається клоун і музичний ексцентрик Карл Томсон, який виступав під псевдонімом Мільтон.

Дочка Мільтона Лідія вже з п'ятнадцяти років виступала на манежі як цирковий наїзниці і гімнастки. Сьогоднішню прізвище приніс в історію цирку чоловік Лідії, Михайло Запашний. Михайло Запашний не мав циркових коренів і прийшов на манеж, змінивши роботу портового вантажника.

В порушення всіх циркових традицій Михайло Запашний відмовився возити своїх п'ятьох дітей з собою на гастролі: він готував їх до іншого життя, мріяв дати їм гарну освіту і професію, далеку від цирку. Він купив маленький будиночок в Ленінграді і залишав там дітей з бабусею. Саме тут молодші Запашні зустріли Велику Вітчизняну війну.

У блокаду їх будинок згорів, бабуся з дітьми переселилася в грімуборной цирку. І тільки пізніше, вивезені за "Дорозі життя", молодші Запашні зустрілися в Поволжі з матір'ю Лідією Карлівною, що не зуміла повернутися з гастролей до обложеного Ленінграда.

Тут, в саратовському цирку під час війни почалася циркова кар'єра наступного покоління Запашні. Грошей на життя не вистачало, і шістнадцятирічний Вальтер з шестирічним Мстиславом підготували власний акробатично-трюкової номер і почали виступати разом з матір'ю.

Так на циркових афішах з'явилась група "Брати Запашні", яку прославили сини Михайла: Вальтер, Мстислав, Ігор. Брати пробували себе в самих різних жанрах: клоунада, повітряна гімнастика, джигітування, мотогонки, дресирування коней і екзотичних тварин, приборкання хижаків. І завжди головним принципом їх роботи залишалися пошуки нового, розробка та показ раніше невідомого трюку.

У 1954 брати Запашні виступили в новому, досі невідомому цирковому амплуа акробатів-вольтіжеров. Пізніше Запашні, Вальтер і Мстислав, стали виступати окремо, причому обидва прийшли до дресури, яку вважають вищим ступенем циркового мистецтва. Відразу по двох лініях триває і циркова династія Запашні.

Вальтер Запашний довгий час працював з тиграми. Після 70 років Вальтер Запашний пішов на пенсію, передавши свій атракціон синам - Едгару і Аскольд Запашні.

Мстислав Запашний, паралельно з роботою в манежі, закінчив ГІТІС, став режисером циркових програм. Їм був створений унікальний цирковий постановочний спектакль "Слони і тигри", в якому одвічні вороги джунглів вперше в світовій цирковий практиці були об'єднані в одній клітці. (За матеріалами енциклопедії "Кругосвет" )

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация