NEWSru.com :: Опубліковані фото українських "голих феміністок" після знущань в Білорусі. КДБ: Це провокація

"Голі феміністки" повернулися на Україну
Як повідомлялося в прес-релізі, розміщеному в ЖЖ руху FEMEN, яка підняла тривогу в зв'язку зі зникненням дівчат, на зв'язок першою вийшла Інна Шевченко. Дівчина розповіла, що її і двох її соратниць схопили спецслужби
Також напередодні стало відомо, що австралійську журналістку Кетті Грін, яка знімала акцію FEMEN в Мінську, білоруська влада напередодні примусово видворили в Литву
Дівчина розповіла, що її і двох її соратниць схопили спецслужби. Їм зав'язали очі і всю ніч возили в автобусі, потім завезли в ліс, облили маслом, обіцяючи підпалити, примушували роздягатися, погрожували ножем, відрізали волосся

Активістки українського феміністського руху FEMEN , Які, за їхніми словами, були викрадені білоруськими спецслужбами після топлес-акції проти режиму Олександра Лукашенка в Мінську, повернулися на батьківщину. Одночасно з цією звісткою прокоментувати міжнародний скандал вирішив голова Комітету державної безпеки Білорусі Вадим Зайцев. Шеф КДБ стверджує, що його люди проти українок ніяких дій не вживали: це нібито була навмисна провокація проти спецслужб.

Інну Шевченко, Оксану Шачко і Олександра Немчинову в середу вночі доставив до Києва на автомобілі український консул, негайно прибув в білоруське село Беки Єльського району Гомельської області, куди вийшли дівчата після знущань невідомих в лісі, повідомив "Інтерфаксу" прес-секретар МЗС України Олександр Дикусаров.

Як повідомлялося в прес-релізі, розміщеному в ЖЖ руху FEMEN, яка підняла тривогу в зв'язку з зникненням дівчат , На зв'язок першою вийшла Інна Шевченко. Дівчина розповіла, що її і двох її соратниць схопили спецслужби. Їм зав'язали очі і всю ніч возили в автобусі, потім завезли в ліс, облили маслом, обіцяючи підпалити, примушували роздягатися, погрожували ножем, відрізали волосся. За словами викрадених активісток, всі знущання чоловіка знімали на відеокамеру.

Коли глумитися їм набридло, дівчат кинули в лісі, попередньо забравши документи і гроші. Феміністкам вдалося дістатися до розташованого поруч села і повідомити про себе.

Фотографії: вийшли з лісу феміністок повезли в міліцію

Як повідомляє білоруське агентство "БелаПАН" , З села Беки білоруська міліція вивезла дівчат до Єльського РВВС для розгляду. Незабаром туди прибув український консул. Увечері за наполяганням української сторони активістки пройшли медичний огляд в Єльської районної лікарні - лікарі значних пошкоджень у них не виявили, виявивши в основному гематоми на руках і інших частинах тіла.

Міліціонери пояснили журналістам, що дівчата були знайдені в прикордонній зоні і, так як у них не було документів, їх зобов'язані були доставити у відділення. За несанкціоноване перебування поряд з кордоном карати українок не будуть, так як вони опинилися там не по своїй волі.

Феміністки розповіли журналістам, що їх затримали шість чоловіків, які, не представившись, понасували їм на очі шапки і посадили в автомобіль. За словами дівчат, в лісі їх не тільки били і примушували роздягатися до пояса, а й облили голови зеленкою, а також наказували тримати плакати з фашистською свастикою.

На фотографіях, які опублікувало агентство, дівчата в супроводі міліціонера піднімаються по сходах , По всій видимості, в відділення, а на волоссі Інни Шевченко дійсно видно зелені патьоки . Виглядають дівчата на знімках явно пригніченими . За даними МЗС України, незважаючи на перенесені пригоди, активістки на стан здоров'я не скаржилися.

Також напередодні стало відомо, що австралійську журналістку Кітті Грін, яка знімала акцію FEMEN в Мінську, білоруська влада примусово видворили в Литву.

З голими грудьми і вусами проти Лукашенка

Активістки FEMEN, роздягнувшись до пояса, провели акцію біля будівлі КДБ Білорусі 19 грудня, в річницю розгону несанкціонованого мітингу опозиції після президентських виборів. Одна з дівчат була загримовані під президента Олександра Лукашенка, ще дві активістки причепили вуса в стилі білоруського лідера. В руках феміністки тримали плакати "Живе Білорусь!" і Freedom to political prisoners - метою акції було вимагати звільнення політв'язнів в Білорусі.

Топлес-акція тривала всього кілька хвилин. Міліція затримала дівчат, але швидко відпустила їх, а оператора-австралійку залишила під вартою, як з'ясувалося пізніше, щоб депортувати. На волі три активістки пробули приблизно 5-6 годин, потім їх викрали невідомі.

Шеф КДБ: "Заявляти вони можуть все що завгодно"

Весь вівторок представники білоруської влади відмовлялися від коментарів, проте в середу глава КДБ Вадим Зайцев вперше висловився за фактом інциденту з громадянками України. Він заявив, що вважає провокацією ситуацію зі зникненням активісток FEMEN, повідомляє "Інтерфакс" .

"Розвивається груба провокація. А хто за нею стоїть, ми розберемося найближчим часом", - пообіцяв Зайцев в середу на прес-конференції в Мінську. "Заявляти вони можуть все що завгодно", - підкреслив Зайцев, маючи на увазі звинувачення дівчат на адресу співробітників КДБ, що це вони над ними знущалися. "Наші люди їх не чіпали", - підкреслив він.

Також повідомляється, що білоруська міліція за фактом викрадення громадянок України почала перевірку. Про це заявив журналістам начальник управління інформації і громадських зв'язків МВС Костянтин Шалькевіч. За його словами, після того, як з'явилася інформація про знаходження активісток українського руху в Єльському районі, на місце виїжджала слідчо-оперативна група відомства.

Конгрес США схвалив санкції проти Мінська. Експерти: Лукашенко не боїться Заходу, поки дружний з Росією

Навіть якщо не вдасться довести, що українських феміністок викрали білоруські спецслужби, або в цьому зізнається хтось інший, в Білорусії і без того вистачає порушень прав людини. Такий стан справ досить хвилює країни Заходу. Напередодні стало відомо, що Палата представників Конгресу США схвалила законопроект, який передбачає розширення санкцій проти Білорусі у зв'язку з цією проблемою, передає ІТАР-ТАСС.

Як повідомив прес-секретар конгресмена Кристофера Сміта Джефф Сегніп, документ про санкції було прийнято одноголосно. Сенат схвалив аналогічний документ 14 грудня. Тепер він повинен надійти на підпис президенту Бараку Обамі. Як відзначають спостерігачі, законодавці по суті відродили в кілька доповненому вигляді "Закон про демократію в Білорусі" від 2004 року, термін дії якого закінчився в січні 2009 року.

У всякому разі документ містить практично той же набір претензій до уряду Білорусії, що стосуються прав людини, що і раніше. У законопроекті наголошується, що Вашингтону слід і далі відмовлятися визнавати підсумки виборів, що пройшли в грудні 2010 року, і підтримувати заклик до проведення нових президентських і парламентських виборів в республіці.

У законопроекті пропонується схвалити можливість введення візових і фінансових санкцій проти білоруських офіційних осіб, високопоставлених співробітників правоохоронних органів і спецслужб, причетних, на думку США, до придушення акцій протесту, що послідували після президентських виборів.

Документ також зобов'язує адміністрацію США інформувати Конгрес про продаж Мінськом озброєнь на світовому ринку, використовуваної їм "цензурі" в інтернеті і розмірах особистого статку білоруського керівництва. Крім того, законодавці пропонують закликати Міжнародну федерацію хокею на льоду позбавити Білорусію права проведення в 2014 році чемпіонату світу, якщо Мінськ не звільнить усіх політв'язнів.

як пише "Независимая газета" , Експерти, коментуючи відбуваються в Білорусії події, вказують, що, поки у Лукашенка є підтримка Росії, йому все одно, що думають про нього ЄС і США. Міняти стиль управління країною і відмовлятися від жорсткого тиску на опозицію білоруський лідер не збирається. Напередодні, коли в Білорусії йшли суди і затримання учасників акції в пам'ять про річницю мінських подій 2010 року, Лукашенко заручився підтримкою Кремля, взявши участь в нараді, присвяченій діяльності ОДКБ.

Раніше повідомлялося, що 19 грудня в Мінську було затримано десятки учасників акції на підтримку політв'язнів. Близько 30 з них отримали від 3 до 10 діб адміністративного арешту.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация