NEWSru.com :: Пораненому, рятувати пасажирів "Невського експреса", не дали компенсації

Житель Санкт-Петербурга Олег Смирнов, поранений при підриві "Невського експреса", але продовжував кілька годин рятувати інших пасажирів, так і не дочекався покладеної постраждалим компенсації від держави
Всю ніч і ранок він допомагав витягати з пошкоджених вагонів поранених пасажирів. В результаті на поїзд "Сапсан", виділений для доставки пасажирів "Невського експреса" до Петербурга, він не потрапив і був змушений добиратися до будинку самостійно
Нагадаємо, через 2 тижні після підриву "Невського експреса" федеральний уряд прийняв рішення про виділення компенсацій сім'ям загиблих і постраждалим в результаті цієї катастрофи.

Житель Санкт-Петербурга Олег Смирнов, поранений при підриві "Невського експреса" , Але продовжував кілька годин рятувати інших пасажирів, так і не дочекався покладеної постраждалим компенсації від держави. Чиновники вирішили, що в ту злощасну ніч його здоров'я ніякого збитку не понесло - адже він жодного дня не провів у лікарні, повідомляє "Фонтанка.ru" .

За даними видання, 27 листопада минулого року Смирнов повертався додому з Москви в третьому вагоні швидкісного поїзда "Невський експрес". Під час аварії він отримав одразу кілька травм - закритий перелом куприка, підвивих хребця, забій ребер, однак, за його власним визнанням, в той момент болю майже не помічав.

Всю ніч і ранок він допомагав витягати з пошкоджених вагонів поранених пасажирів. В результаті на поїзд "Сапсан", виділений для доставки пасажирів "Невського експреса" до Петербурга, він не потрапив і був змушений добиратися до будинку самостійно. Через це він не був занесений ні в один список постраждалих.

Лише 29 листопада Олег Смирнов звернувся в травмпункт за місцем проживання, де йому зробили рентген, визначили перелом куприка і виписали лікарняний лист. У грудні петербуржець перейнявся покладеної йому компенсацією.

У відділ соціального захисту населення Василеостровского району він подав цілий пакет документів, що включав ксерокопії лікарняних листів, квитки на поїзд, виписку з травмпункту за підписами завідувача відділенням і головного лікаря міської поліклініки №121 та круглою печаткою. Постанова прокуратури про визнання Смирнова потерпілим під час аварії виявилося навіть зайвим - так сказали в соцзабезі.

Нагадаємо, через два тижні після підриву "Невського експреса" федеральний уряд прийняв рішення про виділення компенсацій сім'ям загиблих і постраждалим в результаті цієї катастрофи. Сім'ї загиблих повинні були отримати по 300 тисяч рублів, важко поранені - по 100 тисяч, постраждалі з пораненнями середнього та легкого ступеня тяжкості - по 50 тисяч.

Однак на початку січня в райсоцзабез Олегу Смирнову повідомили: комісія при Комітеті з питань соціальної політики (саме там приймають рішення про виплату компенсації) вирішила, що в його випадку збиток для здоров'я "не тягне" навіть на мінімальні 50 тисяч, і у виплаті йому відмовлено.

Працівники соцзабезу стверджують, що відправили документи на комісію в комітет, але звідти прийшла відмова. "Справа в тому, що постраждалий пасажир повинен довести, що він дійсно втратив здоров'я в результаті аварії. А для цього необхідна довідка з лікарні. У нього (Смирнова) такої не було, та й в списках поранених він не значився. Ми порадили йому звернутися в судмедекспертизу ", - повідомили виданню в відділі соцзахисту Василеостровского району.

У свою чергу в Комітеті з питань соціальної політики пояснили, що без визначення судмедекспертизи вони просто не мають права приймати рішення про виплату грошей. "Справа в тому, що спочатку потрібно визначити ступінь втрати здоров'я. В залежності від цього визначається розмір виплат. Ступінь може в даному конкретному випадку визначити тільки судмедексперти, якщо вже він не лежав у лікарні і не значиться ні в якому списку. Можу сказати, що ми йому не відмовляли, документи знаходяться у нас. Якщо він все ж звернеться до фахівців, то зможе претендувати на гроші ", - підкреслили в комітетській комісії з виплати компенсацій.

Видання зауважує, що для "РЖД", а залізничники, зі свого боку, також виплачували гроші постраждалим в катастрофі (від 200 до 50 тисяч рублів), документів, наданих Смирновим, виявилося достатньо. "К" РЖД "у мене немає ніяких претензій, вони виплатили все до копійки. Та ще й видали мені річний безкоштовний абонемент на поїздки залізницею, - розповів Олег Смирнов" Фонтанке.ru ". - Мені гроші від держави не дуже-то і потрібні. Навіть якщо я б і отримав ці 50 тисяч, то віддав би їх на благодійність - я досить заробляю. Мене більше коробить таке ставлення з боку влади. Це дуже неприємно ".

Нагадаємо, швидкісний поїзд N166 "Невський експрес", який прямував за маршрутом Москва-Петербург, був підірваний ввечері 27 листопада 2009 року. У катастрофі загинули 27 осіб, майже 100 потрапили до лікарень. Порушено кримінальну справу за статтями "тероризм" і "незаконне зберігання зброї і вибухових речовин".

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация