NEWSru.com :: "Ведомости": ЦБ вмовляє клієнтів "ФК Відкриття" повернути гроші в банк

Керівництво ЦБ і тимчасова адміністрація "ФК Відкриття" намагаються уповільнити відтік коштів з терпить лихо банку, умовляючи клієнтів повернути відкликані з кредитної організації гроші або не забирати ті, що ще знаходяться на рахунках

Керівництво ЦБ і тимчасова адміністрація "ФК Відкриття" намагаються уповільнити відтік коштів з терпить лихо банку, умовляючи клієнтів повернути відкликані з кредитної організації гроші або не забирати ті, що ще знаходяться на рахунках. Про це пише газета "Ведомости" з посиланням на кілька джерел.

За їх словами, заступник голови ЦБ Василь Поздишев і заступник керівника тимчасової адміністрації Ганна Орленко обдзвонюють великих клієнтів або направляють їм листи. У них можуть запропонувати "розглянути можливість продовження співпраці з банком" і розмістити в ньому вільні кошти. Натомість представники ЦБ обіцяють "забезпечити стійкість" банку і "сприяти його подальшому розвитку".

У ЦБ РФ цю інформацію підтверджують. Представник регулятора уточнив, що ЦБ почав звертатися до найбільшим клієнтам "Відкриття" незабаром після введення в банк тимчасової адміністрації.

Керуючий директор "ФК Відкриття" Олександр Дмитрієв заявив, що ці зусилля вже принесли певні плоди. За його словами, в сегменті юросіб банку вдалося більш ніж в три рази уповільнити відтік. Це відбулося як за рахунок відновлення співпраці з діючими клієнтами, так і за рахунок повернення минулих.

Експерти побачили в діях ЦБ ознаки порушення конкуренції

"Ведомости" зазначають, що експерти шоковані такою поведінкою ЦБ. Колишній перший заступник голови Банку Росії Сергій Алексашенко побачив в діях регулятора ознаки порушення конкуренції. Згідно із законом основна функція ЦБ і тимчасової адміністрації - встановлення реального стану речей в банку, а виходить, що регулятор просуває інтереси одного з учасників ринку, згоден з ним ще один експерт - партнер Tertychny Agabalyan Іван Тертичний.

У той же час колишній перший заступник голови ЦБ, член ради директорів "Сафмар фінансові інвестиції" Олег Вьюгін зазначає, що ЦБ грає роль і регулятора, і власника "ФК Відкриття", тому він має право давати клієнтам гарантії збереження коштів.

ЦБ оголосив про санацію "Відкриття" 29 серпня. Банк став першим, який проходить фінансове оздоровлення за новою схемою - за участю Фонду консолідації банківського сектора. При цьому ЦБ стає основним акціонером, механізм bail-in (конвертація коштів кредиторів в акції банку) не застосовується, мораторій на задоволення вимог кредиторів не вводиться.

Повідомлялося, що в липні компанії з державною участю забрали з "Відкриття" майже 111 млрд рублів, приватні компанії - 209 млрд рублів. Депозити фізосіб на рахунках в банку за місяць скоротилися на 7,2% - до 467 мільярдів рублів. Відтік клієнтських коштів був компенсований залученими коштами ЦБ РФ.

У серпні клієнти банку "ФК Відкриття" забрали з кредитної організації майже 300 млрд рублів, однак цей відтік більш ніж удвічі був перекритий банком за рахунок залучення коштів ЦБ РФ, повідомляв "Інтерфакс" .

1 вересня ЦБ РФ попередньо оцінив потребу в докапіталізації групи "Відкриття" в 250-400 млрд рублів.

24 вересня тимчасова адміністрація "ФК Відкриття" заблокувала кошти з особистих рахунків топ-менеджерів банку, керівників філій та бухгалтерів, а також регіональних керівників. Кошти мають піти на докапіталізацію банку.

Раніше глава ЦБ Ельвіра Набіулліна обіцяла оскаржити виплату дивідендів акціонерам санованого банку "Відкриття" за перше півріччя. За її словами, це можна розцінювати як виведення активів з банку. Також невдоволення регулятора викликав той факт, що керівники "Відкриття" виписали собі річні бонуси на рівні попередніх років, незважаючи на тяжке становище банку.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация