NEWSru.com :: "Роснефть" перерахувала Венесуелі 6 млрд доларів в якості передоплати за поставку нафти

"Роснефть" надала державної нафтової компанії Венесуели Petroleos de Venezuela SA (PdVSA) 6 млрд доларів в якості передоплати за контрактами. Повне погашення очікується до кінця 2019 року

"Роснефть" надала державної нафтової компанії Венесуели Petroleos de Venezuela SA ( PdVSA ) 6 млрд доларів в якості передоплати за контрактами. Повне погашення очікується до кінця 2019 року. Про це заявив віце-президент "Роснефти" Олександр Крастілевскій.

"Погашення йде відповідно до графіка, почалося воно в 2016 році. На сьогодні погашення основного боргу склало 743 млн доларів, погашення відсотків - 489 млн доларів. Остаточне погашення ми очікуємо у вигляді поставок нафти і нафтопродуктів, які йдуть строго за графіком. Ніяких нових передоплат поки не планується ", - запевнив він (цитата по ТАСС).

Перший віце-президент "Роснефти" Павло Федоров, в свою чергу, також зазначив, що компанія не планує подальшу виплату авансів PdVSA в рамках контракту на поставку нафти, але все може змінитися "в залежності від ситуації з нашим контрагентом".

У квітні цього року "Роснефть" видала PdVSA аванс на суму понад 1 млрд доларів в рамках контракту на поставку нафти. У минулому році російська нафтова компанія видала партнерам з Венесуели кілька авансів на загальну суму близько 1,5 млрд доларів в рамках контракту на поставку нафти, відзначає агентство.

Навесні цього року американські конгресмени висловили побоювання через те, що економічні проблеми Венесуели можуть зробити більш імовірним перехід частини нафтової інфраструктури США під контроль російського уряду. У Вашингтоні відзначали, що в якості фінансового забезпечення позики від "Роснефти" венесуельська енергетична компанія розмістила 49,9% належать їй акцій компанії Citgo Petroleum.

Citgo, в свою чергу, є дочірньою компанією PdVSA і найбільшим іноземним власником внутрішньої нафтопереробної інфраструктури в США. Їй належать три нафтопереробні заводи в США, а також мережа терміналів і трубопроводів в 24 американських штатах.

Неповернення Венесуелою кредиту "Роснефти" "може дати росіянам більше контролю над цінами на нафту і газ у всьому світі, поставити під загрозу енергетичну безпеку США і підірвати більш масштабні геополітичні зусилля Америки", стверджували в квітні американські конгресмени в своєму листі до Мінфіну США.

В даний час експерти припускають , Що нові потенційні санкції США проти Венесуели можуть обернутися для країни дефолтом по облігаціях. Додаткові обмеження можуть послідувати після того, як США оголосили про введення санкцій проти президента Ніколаса Мадуро в світлі минулих виборів до Конституційної асамблеї, яка внесе зміни в основний закон Венесуели.

Тепер аналітики обговорюють можливість ембарго на поставки до Венесуели американських нафти і нафтопродуктів. Венесуела купує легку американську нафту, щоб змішувати з видобуваються в країні важкими і високосірчисту сортами "чорного золота", тим самим підвищуючи якість експортних марок і отримуючи можливість продавати їх дорожче.

Санкційний пакет може також включати заборону на доступ до американської банківської системи для PdVSA. Обговорюється також повна заборона на покупку нафти у Мадуро, проте цей крок поки малоймовірний, визнають експерти.

"Роснефть" веде спільно з PdVSA п'ять проектів розвідки і видобутку на території Венесуели: чотири проекти в стадії видобутку - PetroMonagas (частка "Роснафти" 40%), PetroPerija (40%), PetroVictoria (40%) і Boqueron (26,67% ), один проект в стадії дослідно-промислової розробки - PetroMiranda (32%).

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация