NEWSru.com :: Аніта Цой відзначила разом з шанувальниками Віктора Цоя день народження легендарного рокера на Арбаті (ФОТО)

Співачка Аніта Цой, яка, до слова, не є родичкою легендарного лідера рок-групи "Кіно", прийшла на Арбат, щоб разом з шанувальниками Віктора Цоя відзначити 21 червня його 54-й день народження

Співачка Аніта Цой, яка, до слова, не є родичкою легендарного лідера рок-групи "Кіно", прийшла на Арбат, щоб разом з шанувальниками Віктора Цоя відзначити 21 червня його 54-й день народження.

Аніта Цой стала однією з перших знаменитостей, які відгукнулися на появу на стіні Цоя в арбатском провулку написи "Цой мертвий" . Вона поклала квіти до імпровізованого меморіалу, що перетворився на одну з московських пам'яток, і назвала дії вандалів замовними.

"Вчора на цьому місці було скоєно огидне дію. Я висловлюю категоричний протест заказуху, яку зробили. Це неправильно і нечесно по відношенню до всіх, хто любить творчість Віктора Цоя", - наводить слова співачки Life .

Аніта Цой запропонувала відреставрувати стіну, щоб поруч з нею могли збиратися фанати Цоя, які "люблять свою країну і не забувають історію". Святкування дня народження Віктора Цоя тут же переросло в збір підписів під відповідною петицією.

У заході на Арбаті взяли участь кілька десятків людей. Вони виконали найвідоміші композиції групи "Кіно". Разом з шанувальниками Цоя, сидячи з гітарою прямо на землі, одну з пісень заспівала і Аніта Цой. Вона нагадала, що її творчий шлях почався з пісень легендарного рокера - дебютний альбом співачки "Політ", що вийшов в 1997 році, був присвячений пішла легендою.

Нагадаємо, в Мосміськдумі триває дискусія з приводу реставрації стіни будинку N37 на Арбаті, на якій в серпні 1990 року з'явилися написи "Сьогодні загинув Віктор Цой" і у відповідь "Цой живий". Передбачається, що стіна отримає статус пам'ятника і буде відреставрована за 800 тисяч рублів.

Віктор Цой народився в Московському районі міста Ленінграда 21 червня 1962 року в родині викладача фізкультури та інженера. Його рок-група "Кіно" в 1980-х роках стала культовою в Росії. У 1988 році вийшов фільм "Игла" з Цоєм в головній ролі і музичний альбом "Група крові", які породили "кіноманію": тисячі підлітків стриглися "під Цоя", одягалися в чорне і вчилися грати на гітарі.

Музикант загинув 15 серпня 1990 року в автокатастрофі в Латвії, де перебував на відпочинку. Могила Цоя на Богословському цвинтарі Петербурга є місцем паломництва його шанувальників. Вона розташована в 150 метрах від церкви Іоанна Богослова на Братській (центральної) алеї.

Протягом півроку після смерті музиканта біля стіни на Арбаті щодня збиралися шанувальники співака, а поруч з першими написами з'явилися інші слова і малюнки. Одним з відомих знаків поваги до загиблого музикантові стали надломлені прикуренну сигарети. Московська влада неодноразово намагалися ліквідувати графіті, однак стіну вдавалося відстояти. Пам'ятник Віктору Цою, який пропонувалося встановити неподалік від знакового місця, не було поставлене через протести місцевих жителів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация