NEWSru.com :: Фільм "Код да Вінчі" вийшов в прокат в Росії. Захисники віри протестують і палять афіші

У Росії в четвер у широкий прокат виходить скандальний фільм Рона Ховарда "Код да Вінчі", знятий за бестселером Дена Брауна
У фільмі Рона Ховарда знялися Том Хенкс, Йен Маккеллен, Альфред Моліна, Жан Рено, Одрі Тоту, Пол Беттані, Юрген Прохнов. На російські екрани фільм вийде 18 травня
Фільм ще до свого виходу викликав гнівні відгуки по всьому світу. Зокрема, Ватикан закликав віруючих бойкотувати фільм, так як, на думку церковників, картина ображає Священне Писання
Світова прем'єра фільму відбулася напередодні на відкритті Каннського кінофестивалю. Як відзначають експерти, картина розчарувала глядачів і критиків
Палац Люм'єр, де відбулася світова прем'єра "Коду да Вінчі", холодно зустрів цей фільм, "наповнений навіває нудьгу екскурсами в історію і намагається видати за дійсність сумнівні висновки про земне життя Христа"
Фільм американця Рона Ховарда став великої режисерської і частково акторської невдачею, вважають в Каннах. На думку більшості критиків, "картина занадто затягнута, втомлює, а її кінцівка розчаровує"
Фільм ще до свого виходу викликав гнівні відгуки по всьому світу

У Росії в четвер у широкий прокат вийшов скандальний фільм Рона Ховарда "Код да Вінчі" , Знятий за бестселером Дена Брауна.

У Москві кілька десятків представників православних організацій зібралося в четвер увечері біля входу в кінотеатр "Пушкінський" перед прем'єрою фільму "Код да Вінчі". В руках учасники пікету тримали гасло: "Код да Вінчі": купуєш квиток - продаєш Христа ". Присутні закликали перехожих" помолитися за спасіння душ наших братів ", які йдуть дивитися цей фільм.

Акція протесту тривала близько півгодини. Після закінчення її учасники урочисто спалили велику афішу фільму "Код да Вінчі". "Так згорить всяка єресь, яка піде проти Церкви", - заявив глава Союзу православних корогвоносців, голова Союзу православних братств Леонід Симонович-Нікшич. За його словами, православна громадськість збирається активно продовжувати протест проти фільму за сценарієм Дена Брауна, спалюючи книги "Код да Вінчі" і знищуючи касети із записом фільму.

Акція проходила при великому скупченні російських і зарубіжних журналістів. Більшість перехожих особливого інтересу до проходив заходу не проявили, відзначає "Інтерфакс".

Організатором "просвітницького пікету і молитовного стояння" виступив Союз православних громадян (СПГ). як заявив РІА Новини" глава московського регіонального відділення СПГ Кирило Фролов, фільм "Код да Вінчі" - "це прагнення розвінчати Христа як Боголюдини і зрівняти добро і зло".

У Московській Патріархії фільм "Код да Вінчі" назвали небезпечною провокацією , Здатної спричинити хвилю протестів. Раніше багато релігійних діячів Росії виступили проти показу в країні фільму "Код да Вінчі" .

Фільм ще до свого виходу викликав гнівні відгуки по всьому світу. Зокрема, Ватикан закликав віруючих бойкотувати фільм , Так як, на думку церковників, картина ображає Священне Писання. Справа в тому, що роман Дена Брауна заснований на припущенні, що Ісус одружився на Марії Магдалині і у нього були діти.

Режисер фільму, лауреат "Оскара", Рон Ховард, відомий за картинами "Ігри розуму", "Нокдаун", "Грінч - викрадач Різдва". Рон Ховард відзначає, що для нього все, що відбувається в "Коді да Вінчі", - вигадка, детективна історія з чудово закрученою інтригою, і не більше того.

Як відомо, знімальній групі Ховарда було дозволено знімати в Луврі, але її не пустили в Вестмінстерське абатство. Зйомки проходили в обстановці суворої секретності.

У фільмі знялися Том Хенкс, Йен Маккеллен, Альфред Моліна, Жан Рено, Одрі Тоту, Пол Беттані, Юрген Прохнов.

Роман Дена Брауна був визнаний в 2005 році книгою року за версією British Book Awards. Роман виданий у світі 40-мільйонним тиражем і приніс його автору 45 млн фунтів.

Перші глядачі фільму і критики не приховують свого розчарування

Світова прем'єра фільму відбулася в середу на відкритті Каннського кінофестивалю . Як відзначають експерти, картина розчарувала глядачів і критиків. Палац Люм'єр, де відбулася світова прем'єра "Коду да Вінчі", холодно зустрів цей фільм, "наповнений навіває нудьгу екскурсами в історію і намагається видати за дійсність сумнівні висновки про земне життя Христа", відзначають кінокритики.

Фільм американця Рона Ховарда став великої режисерської і частково акторської невдачею, вважають в Каннах. На думку більшості критиків, "картина занадто затягнута, втомлює, а її кінцівка розчаровує".

Нудна прем'єра була компенсована небувалим за розмахом гала-прийомом, який влаштувала на честь першого офіційного показу "Коду да Вінчі" фінансувала картину компанія Sony.

Прийом проходив у спеціально побудованій в порту Канн гігантській чорній піраміді, що повторює за своїми розмірами ту, що знаходиться в паризькому Луврі. Відповідно до теорії творців "Коду да Вінчі", під луврської пірамідою знаходиться гробниця Марії Магдалини - земної подружжя Христа.

На вечерю, який проходив під променями прожекторів, було запрошено 400 гостей. Однак присутні на канської прем'єрі французькі ієрархи Римо-католицької церкви відмовилися піти на прийом. При цьому один з них помітив, що "низький інтелектуальний рівень картини робить смішним той страх, який відчував перед картиною Ватикан".

За рахунок широкої рекламної кампанії Sony намагається отримати великий прибуток з фільму, в якому немає ні спецефектів, ні драматичних сцен. "Ми розраховуємо залучити глядачів чимось незвичайним", - заявив заступник голови Sony Pictures Джеф Блейк. "Код да Вінчі" вже заборонений для показу в Сирії, Йорданії, Лівані і Єгипті.

Актори та режисер про свій фільм

Іен Маккеллен на фестивалі заявив, що бестселер Дена Брауна - "нісенітниця". Сер Іен, який грає фахівця з Граалю і любителя чаю "ерл грей" сера Лі Тібінга з "Коду да Вінчі", сказав перед вчорашньою прем'єрою фільму: "Поки я читав книгу, я повністю в усі вірив. Хитромудрий Ден Браун переконливо впливав на моє свідомість ".

"Але як тільки я відклав книгу, я подумав:" Ну і купа: - тут він витримав красномовну паузу, - потенційної нісенітниці ".

Відносини Каннського фестивалю з Голлівудом двоїсті, з одного боку, фестиваль пропагує авторське кіно і кінематограф як мистецтво, а з іншого - любить сенсаційні блокбастери, відзначає The Guardian (Повний текст на сайті Inopressa.ru ). Цього року відкриття було ознаменовано особливо спокусливим популізмом, коли на набережній Круазетт зібралися шанувальники "Коду да Вінчі" після прибуття в спеціальному поїзді з Лондона знімальної групи.

Хоча за кордоном фільм сприймається суперечливо, на Філіппінах намагалися накласти на нього заборона, в Індії розгорнулися протести, в Греції, Росії та Румунії - масові демонстрації, але біля стін Палацу Фестивалю було всього дві фігури протестуючих - монах і монашка, тихо заперечують проти викладеного в фільмі єретичного погляду на Христа і католицьку церкву.

Однак вже почали звучати протести іншого роду. Найбільш прихильні критичні рецензії оголошують фільм "важким і похмурим", "незрозумілими і переповненим незрозумілими недомовленостями" і "дурницею самого вищого штибу". Режисер фільму Рон Ховард сказав напередодні, що не читав рецензій. "Може бути, в інших рецензіях прикметники будуть більш ... життєстверджуючими", - припустив він.

Знімальна група і режисер постаралися не звертати уваги на суперечливому зміст фільму, хоча Ховард визнав, що "з огляду на суть історії, картина може засмутити деяких людей".

Том Хенкс, який грає роль гарвардського професора-криптолога Роберта Ленгдона, каже: "Я розглядаю це як прекрасну можливість обговорити і прояснити місце людини у Всесвіті і в космосі. Цей фільм може сприяти кращому усвідомленню людиною самого себе. Це не документальний фільм. Мова не йде про факти ".

На питання про ставлення до картини його дружини Рити Вілсон, коріння якої - в грецькому православ'ї, він відповідає, що вона зовсім не відчуває негативних емоцій по відношенню до фільму, проклятому грецькою церквою: "Моє релігійну спадщину і спадщина моєї дружини говорять про те, що нас звільнили від гріхів, а не від мізків ".

Британці вірять "Коду да Вінчі" більше, ніж Біблії

Тим часом соціологічні дослідження показали, що бестселер Дена Брауна "Код да Вінчі" серйозно підкосила віру в людей в християнську церкву. Дві третини британців, які прочитали трилер, вважають, що у Ісуса Христа була дитина від Марії Магдалини. Це твердження визнано безпідставним як істориками, так і експертами по Біблії.

Ті, хто прочитав книгу, також в чотири рази частіше вважають консервативну католицьку організацію Opus Dei, серед членів якої - міністр кабінету Рут Келлі, сектою вбивць. 17% читачів переконані, що ця позацерковна група, засновник якої був канонізований Папою Іоанном Павлом II, організувала або здійснила вбивство. З тих, хто книгу не читав, так думають лише 4%.

Результати опитування шокували ієрархів церкви, які організували масштабну кампанію з викриття брехливості "Коду да Вінчі" напередодні прем'єри голлівудській екранізації.

Соціологічне дослідження дозволяє припустити, що книга істотно змінила ставлення до християнської традиції. Крім того, воно підсилює побоювання, що люди все більше схильні вірити в теорії змов, плямує церква, віддаючи їм перевагу перед історичними даними.

Опитування показало, що більше, ніж кожен п'ятий дорослий британець прочитав книгу (кількість проданих примірників у світі становить 40 млн), і великий відсоток читачів вірять її основних положень. Серед дорослих респондентів 60% сказали, що після прочитання книги вони стали схилятися до того, що у Ісуса Христа були діти і що його потомство збереглося.

З тих, хто книгу не читав, так вважають 30%. Менше третини опитаних, 27%, думають, що католицька церква приховує правду про Ісуса, а серед читачів Брауна таких 36%.

Опитування було проведено організацією з дослідження громадської думки Opinion Research Business серед репрезентативної групи дорослих людей в кількості 1005 осіб з 12 по 14 травня. Про нього пише The Daily Telegraph (Повний текст на сайті Inopressa.ru ).

Нещодавно Дена Брауна судили за звинуваченням в плагіаті і виправдали

Нещодавно в Лондоні проходив суд за звинуваченням автора бестселера "Код да Вінчі" Дена Брауна у плагіаті. Зрештою суд визнав, що роман не є плагіатом . Позов до Брауну подавали двоє істориків. Суддя Пітер Сміт розцінив заяву позивачів як "штучну" затію. Тепер їм належить сплатити 350 тис. Фунтів судових витрат (близько 612 тис. Доларів).

За твердженням позивачів, новозеландця Майкла Бейгента і американця Ричарда Лея, в основу популярної історії покладено сюжет написаної ними книги "Свята кров і Святий Грааль" (The Holy Blood and the Holy Grail). Її в 1982 році опублікувало видавництво Random House, яке також було відповідачем за позовом.

У своїй роботі історики досліджують гіпотезу, згідно з якою Ісус нібито одружився з Марією Магдалиною, яка народила дитину. Спадкова лінія нібито збереглася до наших днів, при цьому Католицька церква перешкоджала розголосу даної інформації.

Саме такі теорії і надихнули Дена Брауна, автора відомого роману, визнаного в 2005 році книгою року за версією British Book Awards. Роман виданий у світі 40-мільйонним тиражем і приніс його автору 45 млн фунтів.

Раніше Ден Браун виграв судову справу за іншим звинуваченням в плагіаті. Позов був поданий письменником Ніком Пердью, який заявив, що Браун використав елементи з його роману "Дочка Бога", зокрема, ідею про сексизм Католицької Церкви, нібито приховує від прихожан жіночу природу Божественного. Пердью вимагав компенсації в розмірі 150 мільйонів доларів, а також припинення зйомок фільму і продажів книги Брауна. Однак суд постановив, що збіги сюжетів та ідей в даному випадку не переходять меж допустимого і не можуть вважатися плагіатом.

Скандали навколо книги Дена Брауна "Код да Вінчі" і її екранізації слідують один за іншим. Нещодавно проти екранізації твору виступила впливова католицька організація "Опус Деї", яка звинуватила письменника в тому, що він "маніпулює подіями та фактами, видаючи їх за дійсні". У березні 2005 року Ватикан уповноважив одного з видних ієрархів Римо-католицької церкви спростувати містяться, на думку Святого престолу, брехня, перекручення дійсності і помилки в бестселері Брауна.

Думка експертів: історична правда і вигадка

У передмові до свого роману Ден Браун пише, що його тези про пізнішому обожнення Ісуса і про його шлюб з Марією Магдалиною підтверджуються реальними фактами. Однак, пише в четвер Le Figaro (Повний текст на сайті Inopressa.ru ), Очевидно, що перед нами - містифікація.

Чи були одружені Ісус і Марія Магдалина?

Версія Дена Брауна. Посилаючись на апокрифічний Євангеліє від Пилипа ( "І була Спасителю супутницею Марія Магдалина. Христос любив її більше всіх, і часто цілує її вуста"), романіст стверджує, що Ісус і Марія Магдалина були чоловіком і дружиною. Марія Магдалина, якій Ісус довірив керувати Церквою, була відсторонена Петром і бігла до Франції зі своєю дочкою, від якої пішла династія Меровінгів.

Насправді. Ніде не сказано, що Ісус і Марія Магдалина були чоловіком і дружиною. Що стосується поцілунків, то слід мати на увазі, що Євангеліє від Пилипа (дійшла до нас у вигляді фрагментів) - це не розповідь про життя Ісуса, а сукупність слів і алегорій. Обійми і поцілунок означають передачу божественного дихання присвяченому. В іншому гностичному тексті - "Євангелії від Якова", воскреслий Христос присвячує в свої таємниці Якова, називаючи його "своїм коханим" і цілуючи в уста. В цьому плані Марія Магдалина постає скоріше як кращий з учнів, ніж як коханка Христа. Згідно канонічним Євангеліями, Марія присутній при Розп'яття (Ін, 19,25). Вона - перша, кому Ісус є після своєї смерті (Мф., Мк., Лк., А також Ін., 20,11-18).

Таким чином, в ранній християнській традиції за нею визнається особливе місце. Хоча про неї немає згадок в Діяннях апостолів і посланнях Павла, фігура Марії Магдалини поступово стає значущим для християнських громад. Колишня грішниця, що стала святою, втілює одну з форм жіночої святості, поряд з Дівою Марією - архетипом матері і діви. Відзначимо, що "міфічна" Марія Магдалина є поєднанням трьох жінок, що згадуються в канонічних Євангеліях - Марії з Магдала, з якої Ісус вигнав сімох бісів, Марії з Віфанії - сестри Марфи і Лазаря, і Марії-грішниці, яка намастити миром ноги Ісуса.

Оповідання V століття, зокрема, передані Жаком де Воражіном в "Золотий Легенді", натякають на прибуття Марії Магдалини в Прованс, в містечко, іменоване сьогодні Сен-Марі-де-ла-Мер. Нібито вона оселилася в одному з гротів в лісі Бом, який став ще в середньовіччі місцем паломництва. Реліквії, виявлені в XIII столітті, визнані Ватиканом як справжні. В даний час ведуться археологічні розкопки, покликані відокремити легенди від реальної історії. Гіпотеза про те, що Марія Магдалина мала від Ісуса дочка, зрозуміло, є чистою вигадкою.

Чи був Ісус обожнений Костянтином?

Ден Браун говорить: імператор Костянтин розпорядився скласти текст Нового Завіту, з якого були виключені всі Євангелія, згадували про людську сутність Ісуса, а пріоритет віддавався тому, що зображувало його божеством. Таким чином, Ісус був обраний Богом на Нікейському соборі в 325 році в результаті голосування.

Насправді. У посланнях Павла, що датуються 48 роком, вже містяться твердження: "і один Господь Ісус Христос, що все сталося Ним, і ми Ним" (1 Кор., 8,6). "Він є образ невидимого Бога, роджений перш усякого творива Бо то Ним створено все, що на небесах і що на землі ..." (Кол., 1, 15-16). У 112 році римський губернатор Пліній писав, що "християни мали звичку регулярно збиратися перед світанком ... щоб почитати Христа як Бога". Цитат з Отців Церкви, Ігнатія, Іринея, Климента Олександрійського та ін., Які представляють Ісуса як Бога, дуже багато.

Оскільки в перші століття мали ходіння самі різні єресі, мало-помалу зміст християнської віри було визначено Церквою. На прохання єпископів Костянтин скликав перший вселенський собор, підсумком якого була поява Нікейського Символу віри. Імператор Костянтин не займався складанням офіційної християнської Біблії. Канон про християнські Писанні поступово формувався протягом II, III і IV століть, тобто і до, і після правління Костянтина. Критеріями відбору були старовину текстів, їх з в'язь з апостолами, істинність виголошує віри. Рукописи Мертвого моря (так звані Кумранські списки), на які посилається Ден Браун, що не розповідають ні про Ісуса, ні про християнство.

А ось рукописи Наг-Хаммаді, що датуються IV століттям і виявлені в 1945 році, представляють собою цілу бібліотеку апокрифічних текстів. Написані між II і IV століттями, вони є більш пізніми текстами, ніж канонічні Євангелія. Відзначені печаткою гностицизму, що проповідує дуалізм душі і тіла, звернені до вузького кола присвячених, вони не були включені в Новий Завіт, оскільки знаходилися в протиріччі з посланням Бога втіленого, чия функція - бути універсальним.

Чи є Пріорат Сіону хранителем секретних документів?

Ден Браун говорить: таємницю шлюбу між Ііусом і Марією Магдалиною протягом століть зберігав Пріорат Сіону - таємне товариство, створене Годфруа де Буйон в 1090 році. Його членами були Леонардо да Вінчі, Ботічеллі, Ньютон, Віктор Гюго і Кокто.

Насправді. Пріорат Сіону, звичайно, існує, але це всього лише асоціація, діяльність якої регламентується законом 1901 року. Вона була створена 25 червня 1956 року в супрефектури Сен-Жюльєн (департамент верхня Савойя).

Чи були одружені Ісус і Марія Магдалина?
Чи був Ісус обожнений Костянтином?
Чи є Пріорат Сіону хранителем секретних документів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация