NEWSru.com :: Проданий за 400 млн доларів "Спаситель світу" да Вінчі не справжній, підозрюють експерти

Проданий за 400 млн доларів "Спаситель світу" Да Вінчі не справжній, підозрюють експерти

Ще до того моменту, як артіна "Спаситель світу" була продана на аукціоні Christie's за рекордні 400 млн доларів (з урахуванням податків і зборів - 450 312 500 доларів), експерти висловлювали сумніви в тому, що полотно дійсно було створено Леонардо да Вінчі. Підсумки аукціону змусили скептиків ретельно підійти до формулювання переліку своїх претензій.

Так, наприклад, британська The Telegraph призводить чотири аргументи на користь того, що шедевр не справжній.

Перш за все видання вказує на той факт, що, згідно з результатами експертиз, картина була створена близько 1500 року - а в цей час 48-річний Леонардо серйозно захопився фізикою і оптикою. У той же час кришталеву кулю в руці "Спасителя світу" зображений неправильно - промені світла в ньому не заломлюються, а складки на одязі за кулею не перекручені.

Другий момент стосується положення тіла Христа на картині. Для всіх робіт да Вінчі характерні динаміка, складні, хитромудрі пози і неодмінні вигини шиї і плечей. Христос же на цьому полотні зображений фронтально, без найменшого натяку на рух.

"Леонардо був винахідником, він малював людей в динамічних, хитромудрих, закручених позах, він передбачив композиції Рафаеля і зробив величезний вплив на мистецтво свого часу. Новаторство майстрів Ренесансу було в тому, щоб дозволити фігурам взаємодіяти з поверхнею і структурою картини, об'ємним простором. Це щось більше, ніж прямий старомодний погляд в лоб. Леонардо ніколи не звертався до такої візантійської манері портрета, плоскою і симетричною. і ні для одного майстра Ренесансу це не характерно. Всі вони до тому часу просунулися набагато далі ", - пише Vulture .

Видання нагадує, що до 1500 року Мікеланджело вже завершив свою приголомшливу Пьєту в Римі і працював у Флоренції над Давидом. Боттічеллі теж перебував у Флоренції. "Важко уявити, що да Вінчі, який працював в цей час у Флоренції і знав, що молодого Мікеланджело вітали як" молодого Леонардо ", раптово регресував і створив таку консервативну картину. Якщо ми хочемо вірити в те, що" Спаситель світу "був створений в 1500 році, то сам Да Вінчі в цей час вже багато разів перевершив примітивні ідеї таких портретів, в тому числі в своєму прекрасному портреті музиканта і двох "Мадоннах в гроті". "Спаситель світу" просто не вписується в контекст ", - йдеться в статті .

Третя група претензій до найдорожчої картини в світі стосується темної історії її походження. Історія полотна більш-менш простежується до Карла I. Однак кому картина належала з 1763-го по 1900 рік, історикам мистецтв не відомо. А після того, як "Спасителя світу" продали в 1958 році, наспів ще один "темний" період - до 2005 року.

Однак найпереконливішим аргументом виглядає аргумент про те, що полотно пережило стільки реставрацій і доопрацювань, що якщо колись до нього і приклав руку да Вінчі, то слідів роботи майстра вже майже не залишилося. Після появи в публічній площині в 2006 році картина була піддана шестирічної реставрації. Деякі експерти стверджують, що 90% картини було створено за останні 50 років.

Передбачається, що твір був написаний для французького королівського дому і потрапило в Англію після одруження Карла I на французькій принцесі Генріетте Марії в 1625 році. Тоді ж майстер Вацлав Холларт, мабуть за наказом королеви, зробив з полотна гравюру.

Картина вважалася в реєстрі королівської колекції, складеному через рік після страти Карла I в 1649 році, потім була продана на аукціоні в 1651 році і до 1666 року повернулася в королівську колекцію при Карлі II. За деякими даними, вона перебувала в особистому кабінеті короля. Після 1763 року сліди картини губляться, поки її не набули в 1900 році в сильно пошкодженому вигляді для приватної колекції.

У 2007 році картина була відреставрована в Інституті образотворчих мистецтв Нью-Йоркського університету. На наступний рік група експертів по творчості Леонардо да Вінчі вивчала полотно в Національній галереї в Лондоні і порівнювала манеру письма з іншою відомою роботою майстра - "Мадонна в скелях".

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация