NEWSru.com :: Історія "Независимой газети" до і після Березовського

21 грудня 1990 року, зібравши по тисячі тодішніх рублів у кількох відомих політиків демократичного спрямування, колишній політичний оглядач газети "Московские новости" Віталій Третьяков випустив перший номер "Независимой газети"
в 1995 році "Независимая газета" закінчила існування як перша незалежна політичне видання. Близько 80% акцій газети перейшли під контроль Об'єднаного банку, тобто в руки Березовського
У липні 2001 року Борис Березовський звільнив першого головного редактора газети. Як писали про причини звільнення газети, "Третьяков не зміг подолати свого потягу до державно-патріотичній риториці нової влади"

привід: Новий власник "Независимой газети" планує зробити з неї аналог The Washington Post

21 грудня 1990 року, зібравши по тисячі тодішніх рублів у кількох відомих політиків демократичного спрямування (згодом отримали назву "тисячників"), колишній політичний оглядач газети "Московские новости" Віталій Третьяков випустив перший номер "Независимой газети" - так починалася історія існування першої безцензурної газети Росії.

Фактично газета створювалася на кошти московського бюджету, була забезпечена технікою з фондів Моссовета і розмістилася в приміщенні, виділеному тодішнім першим заступником голови Мосради Сергієм Станкевичем.

Марія Розанова, в той час постійний автор "Независимой" говорила: "Я не знаю іншого головного редактора, який друкував би статті авторів, з якими він не згоден". Ця особливість і визначала видання газети, що виходила під девізом "Без гніву і пристрасті".

У грудні 1991-го річницю існування газети відзначили із зухвалим для того часу розмахом "устричних балом" у Будинку кіно.

Наприкінці 1992-го з газети пішли відділ політики та відділ культури на чолі із заступником головного редактора Дмитром Остальский, які на початку 1993 року створили газету "Сегодня".

Друга криза "Независимой газети" припав на середину 90-х, коли в газеті фактично скінчилися гроші. Було різко скорочене обсяг, а потім і тимчасово припинено випуск "НГ". Ділова репутація Віталія Третьякова була на той час така, що жоден інвестор не погоджувався вкладати гроші в газету з колишнім головним редактором.

Тоді збори трудового колективу прийняло рішення звільнити головного редактора. І хоча новий - і старий - головний редактор Віталій Третьяков, провівши переговори з Борисом Березовським, повернув собі владу з допомогою збройної охорони "Логоваза", в 1995 році "Независимая газета" закінчила існування як перша незалежна політичне видання. Ініціаторам тодішнього звільнення Третьякова довелося покинути видання, а близько 80% акцій газети перейшли під контроль Об'єднаного банку, тобто в руки Березовського.

На десяту річницю газети відбулося два альтернативних святкування: на одному присутній Третьяков, на іншому - інші співробітники "Независимой газети" зразка початку 90-х.

Сама ж газета придбала перш невластиві їй риси - "Незалежна" зусиллями Віталія Третьякова підтримувала Путіна з багатьох питань, включаючи його дії в Чечні. Підтримувала створення Союзної держави Білорусі і Росії. У липні 2001 року Борис Березовський звільнив першого головного редактора газети. Як писали про причини звільнення газети, "Третьяков не зміг подолати свого потягу до державно-патріотичній риториці нової влади".

Газету очолили Тетяна Кошкарева і Рустам Нарзікулов, що мали репутацію наближених до олігарха. Колись "експертне" видання було перенацілити на масову аудиторію.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация