NEWSru.com :: Мілонов допрацював свій законопроект про реєстрацію в соціальних мережах по паспорту

Депутат Віталій Мілонов на тлі сплеску підліткового насильства вирішив знову запропонувати колегам розглянути законопроект про реєстрацію в соціальних мережах за паспортами

Депутат Віталій Мілонов на тлі сплеску підліткового насильства вирішив знову запропонувати колегам розглянути законопроект про реєстрацію в соціальних мережах за паспортами. Телеканал RT стверджує, що єдинорос внесе документ на розгляд нижньої палати російського парламенту в понеділок, 22 січня, однак співавтор Милонова, депутат Законодавчих зборів Володимир Петров, в коментарі ТАСС припустив, що проект закону "Про правове регулювання діяльності соціальних мереж" буде внесений до Держдуми після березня 2018 року.

Мілонов вже вносив цей законопроект на розгляд Держдуми в квітні 2017 року, проте отримав негативний висновок уряду Росії. Так, наприклад, в МВС вважали ідею про заборону соціальних мереж для дітей до 14 років безглуздою.

У доопрацьованому вигляді законопроект пропонує зобов'язати росіян реєструватися в соціальних мережах тільки за паспортом і давати згоду на обробку персональних даних. При цьому діти до 14 років зможуть завести аккаунт тільки з письмової згоди батьків. За невиконання закону передбачений штраф: для громадян - до 5 тис. Рублів, для посадових осіб - до 50 тис. Рублів, а для юросіб - до 1 млн рублів.

Депутат Петров, коментуючи ініціативу, назвав проблемою той факт, що підлітки заводять довірчі відносини з однолітками або людьми іншого віку. На думку співавтора законопроекту, "через довірчі відносини людини можна довести до чого завгодно, тим більше незміцнілого".

"Ми бачимо, що недавні трагедії в школах відбулися саме від сліпоти нашого законодавства щодо цієї сфери. Діти, начитавшись екстремістських матеріалів, наслухавшись якихось анонімів, потрапляють під жорсткий вплив безпринципних ляльководів. Вони стають жертвами злочинців, які за допомогою фейковий акаунтів просувають небезпечні ідеї, а ми дозволяємо їм залишатися безкарними ", - погоджується Віталій Мілонов.

На його думку, регулювання соцмереж необхідно в тому числі з точки ренію держбезпеки, оскільки "ніхто не дає гарантії, що хтось не захоче втрутитися в майбутні вибори чи інші суспільні процеси в країні".

Нагадаємо, минулого тижня Мінкомзв'язку пообіцяло блокувати в соцмережах групи, які спонукають підлітків до насильства в школі.

Рішення про блокування подібних груп пов'язано з низкою інцидентів із застосуванням зброї, які відбулися в російських школах на цьому тижні. 19 січня в селищі Сосновий Бор, що входить в міський округ столиці Бурятії Улан-Уде, дев'ятикласник напав з сокирою на учнів сьомого класу в школі N5 і підпалив навчальний заклад. Семеро людей, у тому числі вчителька і шестеро дітей у віці 13 років, постраждали. Також був госпіталізований 15-річний нападник, який намагався після нападу накласти на себе руки.

17 січня в школі селища Смільне Соснівського району Челябінської області під час конфлікту на перерві один з дев'ятикласників вдарив ножем іншого. Потерпілий був доставлений в лікарню з непроникаючих пораненням, а підозрюваний в нападі - затриманий.

15 січня в школі N127 в Пермі 16-річний Лев Біджаков і 15-річний Олександр Буслідзе нанесли учням і вчительці множинні ножові поранення. В результаті нападу постраждали 15 осіб, з них 12 були госпіталізовані. Порізавши інших, підлітки стали наносити поранення собі, але потім вирішили здатися.

В даний час співробітники поліції перевіряють версію про можливий зв'язок трьох цих нападів через соціальні мережі.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация