NEWSru.com :: Новий виток протистояння Таджикистану і РФ: Душанбе сперечається з Онищенко, а Держдума готує візовий режим для таджиків

У таджицькому МОЗ викликало подив пропозицію глави Росспоживнагляд Геннадія Онищенко заборонити таджицьким гастарбайтерам працювати в Росії, так як вони є головними рознощиками туберкульозу і СНІДу
Як стверджують чиновники, за останні два роки Душанбе офіційно отримав з російських лікарень тільки 11 повідомлень про виявлення туберкульозу у гастарбайтерів
Нижня палата російського парламенту готує заяву про необхідність введення візового режиму для громадян Таджикистану, які приїжджають в Росію

Напруження у відносинах між Таджикистаном і Росією в зв'язку з вироком льотчикам Володимиру Садовничого і Олексію Руденко не слабшає, незважаючи на обіцянку таджицької влади значно пом'якшити покарання пілотам за несанкціоновану посадку двох літаків Ан-72 в республіці і контрабанду. На черговому витку протистояння двох країн міністерство охорони здоров'я Таджикистану вступило в полеміку з головним санітарним лікарем РФ Геннадієм Онищенком, а Держдума готує заяву про введення візового режиму для громадян Таджикистану.

У таджицькому МОЗ викликало подив речення глави Росспоживнагляд Геннадія Онищенко заборонити таджицьким гастарбайтерам працювати в Росії, так як вони є головними рознощиками туберкульозу та СНІДу, повідомляє РБК . У відомстві нагадали, що згідно із законом медичний заклад, яке виявило інфекційне захворювання у трудового мігранта, повинна висилати екстрене повідомлення за місцем його постійного проживання. Як стверджують чиновники, за останні два роки Душанбе офіційно отримав з російських лікарень тільки 11 таких повідомлень про виявлення туберкульозу у гастарбайтерів.

Що стосується ВІЛ-інфекції, то в цій сфері, за даними Міністерства охорони здоров'я Таджикистану, справи йдуть ще краще: із загального числа обстежених трудових мігрантів за останні сім років тільки у 0,4% було виявлено це захворювання. Як підкреслюють у відомстві, в Таджикистані взагалі найнижчий рівень захворюваності на ВІЛ серед країн СНД - 47 осіб на 100 тис. Населення.

Таджиків продовжують висилати з Росії

Тим часом "антітаджікская кампанія" в Росії стрімко набирає обертів - проходять справжні облави на таджицьких гастарбайтерів, які потім за вироком суду депортуються на батьківщину. Дані за кількістю висланих з країни таджиків різняться. Як заявив газеті "Комсомольська правда" , Яку цитують у п'ятницю "Заголовки" , Заступник начальника управління міграційного контролю Міграційної служби Таджикистану Сафарбек Тохір, після вироку льотчикам за розпорядженням російської влади були депортовані 57 таджицьких гастарбайтерів.

У той же час голова загальноросійського руху "Таджицькі трудові мігранти" Каромат Шаріпов заявив на прес-конференції в РІА Новини" , Що тільки з 11 по 14 листопада з Росії вислали понад 300 громадян Таджикистану.

Як розповів газеті "Нові вісті" президент Федерації мігрантів Росії Мухаммад Амін Маджумдер, за його даними, російська влада готуються незабаром вислати ще кілька сотень громадян Таджикистану.

Вироки таджиків-нелегалам виносять не тільки в Москві. У п'ятницю стало відомо, що Центральний районний суд Новосибірська ухвалив видворити за межі Росії 26 громадян Таджикистану за порушення режиму перебування на території країни. Як повідомила РІА "Новости" прес-секретар управління Судового департаменту в Новосибірській області Маріанна Глушкова, суд виніс рішення про притягнення 26 громадян Таджикистану до адміністративної відповідальності і призначив покарання у вигляді штрафу в розмірі двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян кожному з видворенням за межі РФ.

Однак не всі офіційні особи в Таджикистані безпосередньо пов'язують висилку трудових мігрантів з вердиктом щодо пілотів. Так, Сафарбек Тохір в інтерв'ю "КП" зазначив, що причиною висилки стають відсутність реєстрації та адміністративні порушення.

Такі ж аргументи недавно приводили і у Федеральній міграційній службі РФ. Там не заперечували, що облави проводяться за дорученням президента, однак громадяни Таджикистану в заяві глави ФМС Костянтина Ромодановського називалися, йшлося взагалі про іноземців-нелегалів. "Я думаю, ми зуміємо в стислі терміни виконати доручення президента РФ по наведенню порядку серед певного контингенту іноземних громадян, а саме некваліфікованих фахівців, які приїжджають в Росію, в тому числі, без знання російської мови", - приводила вислів Ромодановського прес-служба відомства.

На зустрічі з главою держави відразу після винесення вироку льотчикам Ромодановський заявив, що таджики здійснюють більше злочинів, ніж інші мігранти. Відразу після цього почалися облави на гастарбайтерів. Минулого тижня повідомлялося, що за порушення умов перебування в Росії затримані і чекають на депортацію на батьківщину 297 громадян Таджикистану. Напередодні посол Таджикистану в Москві Абдулмаджід Достієв звинуватив Москву в тому, що вона "грає долями" таджиків і робить "нестерпним життя простих людей" через вирок льотчикам.

Держдума пропонує ввести візовий режим для громадян Таджикистану

Нижня палата російського парламенту готує заяву про необхідність введення візового режиму для громадян Таджикистану, які приїжджають в Росію, пишуть "Нові вісті". Проект заяви розглядають комітет Держдуми з міжнародних справ і комітет у справах СНД і зв'язків зі співвітчизниками.

Необхідність візового режиму депутати також не пов'язують з вироком Садовничого і Руденко, а пояснюють тим, що іншими заходами важко зупинити наркотрафік з Таджикистану в Росію.

Вирок льотчикам Rolkan Investmens Ltd - росіянину Володимиру Садовничого і громадянина Естонії Олексія Руденка - суд таджицького міста Курган-Тюбе виніс 8 листопада. Пілоти були визнані винними в порушенні кордону, контрабанді та порушенні правил міжнародних перельотів і отримали по 8,5 років в'язниці.

Згідно з даними слідства, 12 березня 2011 роки два літака Ан-72 компанії Rolkan Investmens Ltd, командирами екіпажів яких були Садовничий і Руденко, в рамках кампанії з надання гуманітарної допомоги в Афганістані поверталися до Росії з Кабула. Вони приземлися в аеропорту міста Курган-Тюбе: як запевняють таджицької влади, без дозволу, за словами льотчиків - після отримання усного схвалення ще при вильоті. Як пояснили льотчики, повернутися в Кабул вони не могли, оскільки побоювалися, що не вистачить палива. Льотчики були затримані. Їх також звинуватили в контрабанді після виявлення на борту одного з літаків напіврозібраного авіаційного двигуна.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация