NEWSru.com :: Мати Олега Сенцова попросила Володимира Путіна помилувати її сина

Мати голодуючого в російській в'язниці українського режисера Олега Сенцова (на фото) попросила президента Росії Володимира Путіна помилувати її сина

Мати голодуючого в російській в'язниці українського режисера Олега Сенцова попросила президента Росії Володимира Путіна помилувати її сина. Лист Людмили Сенцової опубліковано на сайті радіостанції "Ехо Москви" .

"Все матері люблять своїх дітей, хочуть їм свободи і щастя. Мені важко судити про ступінь провини власного сина, хоча я знаю його як мирного громадянина і людини, захопленого своєю професією - кінорежисурою. Не буду Вас переконувати в невинності Олега, хоча сама в це вірю. Просто скажу, що він нікого не вбивав ", - йдеться у зверненні, датованому 22 червня.

"Він уже відсидів чотири роки у в'язниці. Його чекають діти, молодший син страждає аутизмом. Їм погано без нього. Вони ніколи не будуть щасливі без батька", - зазначає Людмила Сенцова.

У Кремлі обіцяли розглянути звернення матері Сенцова, передає "Інтерфакс" . "Почекаємо, коли воно надійде. Безумовно, воно буде розглянуто і не залишиться без уваги", - сказав журналістам у п'ятницю прес-секретар глави держави Дмитро Пєсков.

"Якщо я правильно пам'ятаю, такі випадки в законі не прописані. Там конкретно вказано, що має статися, щоб була ініційована процедура помилування", - сказав він, відповідаючи на питання, чи достатньо звернення матері Сенцова для помилування.

На прохання прокоментувати, чому президент РФ раніше помилував громадянку України Надію Савченко, а також двох представників кримсько-татарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова без їх особистого прохання, Пєсков сказав: "Це питання лежить у юридичній площині. Не можу вам на нього відповісти. це не входить в мою компетенцію ".

Сенцов голодує вже 61 день

В середині травня Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою відпустити всіх українців, незаконно утримуваних в РФ. Він продовжує голодувати до сих пір, вже 61 день. Сьогодні, 13 липня, укладеним виповнюється 42 роки.

У 2015 році Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у створенні на території Криму терористичного співтовариства. За версією слідства, навесні 2014 року його учасники здійснили в Сімферополі два теракти: підпалили офіси громадської організації "Російська громада Криму" та регіонального відділення "Єдиної Росії". Сенцов своєї провини не визнав.

Оголошений спільником Сенцова Олександр Кольченко отримав 10 років позбавлення волі. Ще два фігуранта справи, Олексій Чирній і Геннадій Афанасьєв, були засуджені на сім років ув'язнення кожен. Влітку 2016 року Афанасьєва та іншого засудженого в Росії українця, Юрія Солошенко, обміняли на двох журналістів з Одеси.

Сенцов 14 травня в колонії "Білий ведмідь" в Лабитнангі в Ямало-Ненецькому автономному окрузі, де він відбуває покарання, почав безстрокове голодування, домагаючись звільнення з російських колоній і в'язниць 64 осіб, яких на Україні вважають політв'язнями.

Адвокат Сенцова Дмитро Дінзе заявляв, що його підзахисний проситиме Путіна про помилування не планує. Як розповіла сестра засудженого Наталя Каплан, яка відвідала його на початку липня в колонії, він розчарований, що дуже мало уваги приділяється іншим політв'язням, і вважає, що "якщо звільнять його одного, це буде повний провал" .

раніше в підтримку режисера з вимогою звільнити його виступали багато всесвітньо відомі діячі культури, включаючи Педро Альмодовара, Акі Каурісмякі, Кена Лоуча, Даніеля Ольбрихського, Бертрана Таверньє, Анджея Вайду, Віма Вендерса, Кшиштофа Зануссі.

26 червня генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд направив офіційне прохання президенту Росії помилувати українського режисера Сенцова. У Кремлі у відповідь заявили, що лист Ягланда не може служити підставою для помилування. Прес-секретар президента Дмитро Пєсков нагадав, що процедура помилування чітко прописана в російському законодавстві.

Згідно із законом РФ, будь-який засуджений вправі особисто звернутися до президента з клопотанням про помилування. Прохання в письмовому вигляді подається через адміністрацію установи або органу, що виконує покарання.

При цьому адвокат Ілля Новіков, який представляв в російському суді інтереси Надії Савченко, зазначив в ефірі радіостанції "Ехо Москви" , Що помилування не вимагає особистого прохання засудженого або визнання ним своєї провини. "Помилування - це інститут, передбачений Конституцією, яка таких обмежень не накладає. Тобто президент в будь-який момент і без прохання, і на прохання може помилувати будь-якого засудженого", - сказав він.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация