NEWSru.com :: Глава ЦБ не виключила, що увічнити Владивосток на купюрі в 2000 рублів допомогла пісня групи "Мумій Троль" "Владивосток-2000"

Голова Центрального банку РФ Ельвіра Набіулліна на презентації нових банкнот Банку Росії номіналом 200 і 2000 рублів в Москві

Глава ЦБ РФ Ельвіра Набіулліна не виключила, що пісня групи "Мумій Троль" "Владивосток 2000" могла зіграти свою роль в тому, що символи Владивостока і Далекого Сходу виявилися зображені на новій купюрі номіналом 2000 рублів.

"Я думаю, на тих, хто проголосував, на певну кількість людей, вплинула пісня (групи" Мумій Троль "Владивосток-2000)", - сказала вона на прес-конференції в Москві, присвяченій виходу нових банкнот номіналом в 200 рублів і 2000 рублів .

Нагадаємо, глава ЦБ протягом майже півтора року згадує пісню "Мумій Троля" в своїх виступах на тему зображень на нових банкнотах символів Владивостока. У жовтні 2016 року, коментуючи результати народного голосування, за яким Владивосток потрапив в десятку фіналістів , Заявила, що "вся країна пам'ятає" пісню групи "Мумій Троль" "Владивосток-2000".

Сам лідер групи Ілля Лагутенко всіляко підтримував введення в обіг купюри з видами Владивостока. У лютому 2015 року він заявив: "Ця ініціатива мені бачиться логічним продовженням і нашої пісні". "Мені не раз говорили, що пісні" Мумій Троля "пророчі. Ця ініціатива мені бачиться логічним продовженням і нашої пісні, в якій співається про прийдешні нові можливості (" настануть часи чистіше "), і кіноповісті" Владивосток-3000 ". У ній розповідається про вільному місті-порте Владивосток-3000, існуючому в паралельній реальності. Де, можливо, вже має ходіння подібна купюра ", - розповів музикант в інтерв'ю НСН .

У 2013 році Лагутенко був нагороджений орденом "За заслуги перед Владивостоком" першого ступеня. А в квітні 2016 роки йому, хоча і з третього разу, але все ж було присвоєно звання "Почесний громадянин Владивостока" . Після цього лідер "Мумій Троля" став ще більш активно агітувати за висунення Владивостока.

У березні 2017 року, коментуючи рішення помістити на нову купюру пам'ятні місця міста, він заявив, що краще б на ній зобразити туман на море. "Коли я написав цю пісню, вона була досить докладної ілюстрацією владивостоцькій повсякденному житті 1990-х. І я не думав, що вона переживе 2000 рік. Минуло вже стільки років, настали ті самі" часи чистіше ", значить, пісня виявилася частково пророчою. А Владивосток переміг в голосуванні і завдяки нашим активним прихильникам. Я, будь у мене право голосу, зобразив би на майбутньої купюрі далекосхідний туман на море: потрапляючи в нього, відчуваєш таку ж невизначеність в майбутньому, як з курсами валют та іншими економічними загадками ", - поясн л Лагутенко свій вибір в інтерв'ю "КП" .

Говорячи про саму пісню, що надихнула людей на голосування, музикант сказав, що "Владивосток-2000" "була найскладніша пісня в альбомі". "У мене був і текст, і готовий гітарний риф, але я не бачив в ній ніякого хіт-потенціалу, не знав, в якому ключі виконати. У мене було лише бажання увічнити владивостоцькі емоції 90-х ... І я абсолютно не думав і не розумів, що така пісня буде комусь потрібна, крім мене ", - сказав Лагутенко.

Сьогодні глава ЦБ підкреслила, що банк при виборі символів нових купюр виходив виключно з результатів голосування. "Дійсно, був дуже живий конкурс, багато людей голосували, і співали, і картини малювали", - додала вона.

Всеросійський конкурс на вибір символів для нових купюр номіналом 200 і 2000 рублів завершився в жовтні 2016 року, в ньому взяли участь 3 млн чоловік. За підсумками конкурсу на 200-рублевої купюрі були зображені заповідник "Херсонес Таврійський" і пам'ятник затопленим кораблям в Севастополі, а на банкноті номіналом 2000 рублів - космодром Східний і міст на острів Російський у Владивостоці.

В десятку фіналістів конкурсу також входили:

Володимир: Золоті ворота і Успенський собор;
Волгоград: скульптура "Батьківщина-мати кличе!" і Мамаїв курган;
Далекий Схід: космодром "Східний" і міст на острів Російський;
Іркутськ: озеро Байкал і бабр (міфічний звір, зображений на гербі цього міста і Іркутської області. - Прим. NEWSru.com);
Казань: Казанський кремль і Казанський (Приволзький) федеральний університет;
Нижній Новгород: Нижегородський кремль і Нижегородська ярмарок;
Петрозаводськ: музей-заповідник "Кижи";
Севастополь: пам'ятник затопленим кораблям і Херсонес Таврійський;
Сергієв Посад: Свято-Троїцька Сергієва лавра;
Сочі: олімпійський стадіон "Фішт" і курорт "Роза Хутір".

За підсумками онлайн-голосування в п'ятірку лідерів увійшли Севастополь, Казань, Далекий Схід, Сочі і Волгоград. З них і були обрані два переможця - символи Севастополя і Далекого Сходу.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация