NEWSru.com :: Корупційні скандали в Міноборони і Мінсільгоспі замикаються на людину, близьку до Путіна, вирішили експерти

Всі розростаються корупційні справи в уряді звернули погляд експертів і оглядачів на фігуру з близького оточення Володимира Путіна - колишнього прем'єра і віце-прем'єра Віктора Зубкова
Саме з сім'єю Зубкова пов'язують відставку його зятя Анатолія Сердюкова. Також ім'я соратника Путіна ще з часів пітерської мерії фігурує в скандалі навколо колишнього міністра сільського господарства Олени Скринник
За спостереженнями політолога Михайла Тульського, з поверненням Путіна в президентське крісло силові клани повернули собі подутраченное за роки президентства Медведєва вплив і не пропустять нагоди використати антикорупційну кампанію в своїх інтересах

Всі розростаються корупційні справи в уряді звернули погляд експертів і оглядачів на фігуру з близького оточення Володимира Путіна - колишнього прем'єра і віце-прем'єра Віктора Зубкова. Саме з його сім'єю пов'язують відставку Анатолія Сердюкова (дружиною екс-міністра оборони чи до недавнього часу була, то чи поки ще залишається дочка Зубкова Юлія. - Прим. ред.). Також ім'я соратника Путіна ще з часів пітерської мерії фігурує в скандалі навколо колишнього міністра сільського господарства Олени Скринник. Все це посилило підозри, що під виглядом боротьби з корупцією у владі йдуть міжкланові розбирання . Дехто навіть припускає, що самого Зубкова хтось хоче підставити під удар.

Скринник за час роботи в уряді вплуталася в кілька конфліктів з людьми з оточення Путіна, які тепер відновлюють вплив, злегка втрачене за роки президентства Дмитра Медведєва, розповіли експерти і джерела "Газети.ru" . Всього явних конфліктів було два, і перший - як раз з Зубковим. Будучи її безпосереднім начальником на посаді першого віце-прем'єра, який відповідав за аграрний сектор, він постійно публічно розходився з Скринник в оцінках - аж до різних даних про врожай зерна в 2010 році.

- Про що можна запитати Скринник і Сердюкова
- Влада зловила хвилю: тема корупції серйозно турбує росіян

Джерело видання, близьке до адміністрації президента, прямо заявив: "Віктор Зубков був з самого початку не в захваті від призначення Скринник, відносини у них не склалися".

Експерти, опитані "Відомостями" ще в 2010 році говорили про розбіжності Скринник з Зубковим. Вони пояснювали, що перший віце-прем'єр, який курирував сільське господарство, був зацікавлений в тому, щоб всі питання аграрної політики замикалися особисто на нього. Втім, тоді ж джерело в апараті Зубкова назвав інформацію про конфлікт "повною нісенітницею". А прес-секретар тоді ще прем'єра Путіна Дмитро Пєсков заперечував, що прокурорська перевірка "Росагролізингу" замовлена ​​Зубковим.

"Независимая газета" припустила, що справа Скринник, історія якого налічує не один рік, було актуалізовано саме зараз лише для того, щоб підставити під удар Зубкова. Сама екс-глава Мінсільгоспу, спілкуючись з журналістами після виходу розгромного фільму про неї на каналі "Росія", порадила з приводу "зниклих" 39 мільярдів рублів звертатися до Віктора Зубкова, який після неї очолив раду директорів "Росагролізингу" в 2009 році. З коментарями преси за темою знайомлять "Заголовки" .

Другий конфлікт інтересів у Скринник стався в 2010 році з сином екс-директора ФСБ, тодішнього секретаря Ради безпеки Миколи Патрушева, який очолив тоді Россельхозбанк, кажуть джерела "Газети.ru". За їх словами, у Дмитра Патрушева з Скринник теж склалися непрості відносини.

Раніше співрозмовники видання пояснювали падіння Сердюкова тим, що його вороги з числа близьких до Путіна осіб, зокрема, керівник президентської адміністрації Сергій Іванов і глава Ростехнологій Віктор Чемезов, вміло використовували антикорупційну кампанію, щоб розправитися зі старим недругом. З ним же якраз посварився його колишньої покровитель - все той же Віктор Зубков.

За спостереженнями політолога Михайла Тульського, з поверненням Путіна в президентське крісло силові клани повернули собі подутраченное за роки президентства Медведєва вплив і не пропустять нагоди використати антикорупційну кампанію в своїх інтересах.

Директор Центру політичних технологій Ігор Бунін вважає, що влада вирішує зараз таку задачу: підняти собі рейтинг гучного антикорупційної кампанією, не проводячи її насправді. З колишніх великих чиновників скандал так чи інакше торкнувся даму, що не живе в Росії (Скринник) і Сердюкова, але поки не прямо - до них немає питань у слідства. "Тобто на словах боротьба ведеться, шуму багато, але ведеться вона так, щоб не вдарити сильно за своїми", - коментує експерт.

Газети натякають слідству, про що можна запитати Скринник і Сердюкова

Якщо все ж говорити конкретно про корупцію, то у слідства по ідеї все-таки повинні виникнути питання особисто до Олени Скринник і Анатолія Сердюкова, вважають оглядачі.

Екс-глава Мінсільгоспу, яку в показаному по ТВ фільмі "Всмак імущі" звинуватили в розкраданні 39 мільярдів рублів в рамках справи "Росагролізингу" , відхрестилася від всього з Франції, заявивши, що ще в кінці 2008 року перестала працювати в цій держкорпорації.

Однак "Ведомости" , Ще в 2010 році провели розслідування і з'ясували, що багато компаній, які працювали з "Росагролізингу", Скринник були як мінімум не чужі.

У самій держкорпорації впевнені, що розкрадання 39 мільярдів бюджетних рублів все ж лежать на совісті Скринник. Радник гендиректора "Росагролізингу" Євген Зеленський розповів "Московському комсомольцю" , Що аудиторська компанія PricewaterhouseCoopers переглянула свої висновки за 2008-2009 роки (коли Скринник ще очолювала рада директорів корпорації. - Прим. Ред.) Та прийшла до висновку, що збиток був отриманий при укладанні фіктивних угод, спрямованих на умисне спотворення звітності.

Що стосується справи "Оборонсервіс", то в ньому фігурує вже дев'ять епізодів, повідомляє в четвер "Комерсант" . Нагадаємо, лише напередодні Слідчий комітет офіційно говорив про семи епізодах . Огляд преси за темою підготували "Заголовки" .

Два нових епізоду, за відомостями газети, додалися днями. Перший стосується продажу частки Міноборони в ТОВ "436-й комбінат нерудних копалин" в Санкт-Петербурзі. При призначенні ціни часткою афілійовані з "Оборонсервіс" комерсанти, на думку слідства, не врахували що була у комбінату ліцензії на право розробки надр і завдали таким чином збиток в 14 мільйонів рублів.

Другий новий епізод охоплює невиправдано дешеву, за підрахунками Головного військового слідчого управління (ГВСУ), продаж акцій ВАТ "Центральна військова експериментальна картографічна фабрика N439" в Москві. Вартість цінних паперів виявилася заниженою на 51 мільйон рублів.

Видання перераховує сім попередніх епізодів продажів за заниженими цінами:
- будівлі, землі і акцій ВАТ "31-й Державний проектний інститут спецстроітельства" (ГПІС) на Смоленському бульварі в Москві (збиток - 282 млн рулів);
- будівлі головного управління облаштування військ в Великому Предтеченської провулку (655 мільйонів);
- будівлі та землі готелю "Союз" на Університетському проспекті (900 мільйонів);
- котеджів і землі в селищі Пересип Краснодарського краю (92 мільйони);
- особняка колишнього магазину "Військова книга" на Арбаті (Б25 мільйонів); - акцій 31-го ГПІС (160 мільйонів збитку);
- спроба продажу Центрального експериментального виробничого комбінату №43 на 1-й Фрунзе вулиці в Москві, яка провадить прапори і військову форму для генералітету.

Питань до Анатолія Сердюкова у слідства як і раніше немає, хоча офіційний представник СК Володимир Маркін напередодні заявив, що угоди по відчуженню майна "Оборонсервіс" здійснювалися за розпорядженням екс-міністра оборони. А керівник ГВСУ Олександр Сорочкин сказав, що Сердюков буде допитаний, якщо для цього будуть достатні підстави. "Хочеться в цій справі не допустити похибки", - пояснив він.

Голова громадської ради при Міноборони Ігор Коротченко висловив думку РБК daily , Що звинувачення висуваються тільки проти осіб, чиї підписи стоять на документах про операції з продажу нерухомості На його думку, якби у слідства були факти протиправних дій чиновників військового відомства, то вже були б арешти і серед них.

Влада зловила хвилю: тема корупції серйозно турбує росіян

Як показує опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦИОМ), проблема боротьби з корупцією не втрачає актуальності: 75% громадян вважають ступінь поширення корупції "високою" або "дуже високою", а в число найбільш корумпованих інститутів потрапляли місцеві і федеральні влади, пише "Комерсант" .

У громадян є чіткі уявлення про те, які сфери найбільше вражені корупцією. Серед них ДАІ (32%), поліція (26%) і суди (21%). А лідером виявилися місцеві влади (36%). Разом з тим до кінця листопада в число лідерів за рівнем корумпованості вирвалася і федеральна влада, яка історично користувалася великою довірою, ніж регіональна.

Глава ВЦВГД Валерій Федоров пояснює це нинішніми гучними корупційними справами. "Коли тільки починалася боротьба з корупцією і когось ловили, у громадян був стереотип: здають пішаків, а тузи і королі сидять у високих кабінетах. Зараз зникло уявлення, що здають тільки пішаків", - сказав глава ВЦВГД.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация