NEWSru.com :: На підмосковній військовій базі в Коломиї був ще один пожежа. Командира вимагають віддати під суд

На підмосковній військовій базі в Коломиї був ще один пожежа. Командира вимагають віддати під суд
За попередніми даними, в ході пожежі було знищено одне сховище з майном виробничо-технічного призначення
За даними прокуратури, всупереч встановленим нормам, належна заборонена зона навколо нинішнього периметра бази не створено, в межах протипожежної смуги висохла трава і рослинність прибрані були

Сильна пожежа сталася на території бази зберігання майна ВДВ, розташованої в Московському військовому окрузі. Військова прокуратура пропонує порушити проти командира бази полковника Юрія Черних кримінальну справу за статтею "Недбалість", повідомляє в п'ятницю РІА Новини" прес-служба військової прокуратури Московського військового округу.

"У зв'язку з пожежею на 3370-й Центральної базі зберігання повітряно-десантної техніки та майна військовою прокуратурою МВО завершена перевірка виконання посадовими особами законодавства про забезпечення протипожежної безпеки. В ході наглядових заходів встановлено, що командиром бази полковником Юрієм Черних в умовах підвищеної пожежної небезпеки необхідні заходи щодо протипожежного захисту військового майна прийняті не були ", - йдеться в прес-релізі.

За даними прокуратури, всупереч встановленим нормам, належна заборонена зона навколо нинішнього периметра бази не створено, в межах протипожежної смуги висохла трава і рослинність прибрані були, а первинні засоби пожежогасіння бази укомплектовані тільки наполовину, зазначає відомство.

Як повідомляє прес-служба, загоряння на території бази походить від сильного пориву вітру. За попередніми даними, в ході пожежі було знищено одне сховище з майном виробничо-технічного призначення, що завдало державі істотної шкоди.

"За результатами перевірки 4 серпня матеріали в порядку, передбаченому статтею 37 КПК РФ, спрямовані в слідчі органи для притягнення до кримінальної відповідальності командира бази полковника Чорних за статтею 293 КК РФ (халатність)", - йдеться в прес-релізі.

Військова прокуратура МВС направила також командувачу ВДВ уявлення про негайне усунення порушень закону, реалізація якого взята прокурорами на контроль.

"Військовими прокурорами (Московського) округу тривають перевірки забезпечення протипожежної безпеки на всіх військових об'єктах", - інформує відомство.

Цей пожежа сталася ще 29 липня. В той же день в Коломенському районі Підмосков'я велика пожежа стався на авіатехнічній базі морської авіації Військово-морського флоту РФ. За даними Слідчого Комітету при Прокуратурі (СКП) РФ, на авіатехнічній базі ВМФ згоріли штаб, фінансова частина, клуб, два бокси автомобільного парку, 13 сховищ з авіаційним майном різного призначення, 17 відкритих майданчиків для зберігання техніки з розташованими на них автомобілями. У зв'язку з пожежею президент РФ Дмитро Медведєв прийняв жорсткі заходи : Він звільнив цілий ряд високопоставлених офіцерів ВМФ РФ, а головком ВМФ адмірал Володимир Висоцький був попереджений про неповну службову відповідність.

У той же час колишній командир авіатехнічній бази ВМФ Віктор Біронт, звільнений рішенням президента, розповів , Що разом з матросами і цивільним персоналом бази протягом десяти днів до пожежі боровся з вогнем в лісі, так як він вже підступав до бази впритул. При цьому Біронт постійно доповідав начальству про ситуацію, але ніякої допомоги зверху не дочекався. В результаті в момент, коли вогонь підходив до бази площею 115 га, всю її територію захищали трохи більше 40 людина.

29 липня, коли загорілася база, пожежники приїхали тільки через дві години після виклику. Ні МНС, ні міліція теж не поспішали. За словами Біронта, всі кинулися рятувати багатомільйонні дачі, які перебували в області. У підсумку тільки через кілька годин прибули пожежники, а потім приїхала машина з Москви. До ночі прибув заступник міністра оборони.

Високопоставлені чиновники, зокрема заступник з безпеки шумі (судячи з усього, мається на увазі заступник голови адміністрації ГО Коломни Віктор шумі), приїжджали і протягом тих десяти днів, коли пожежі палали навколо бази, але ніякої суттєвої допомоги вони не надали. Пожежну команду, за словами Біронта, якому доручили керівництво базою в травні, ліквідували ще в лютому.

Біронт уточнив, що його матросам вдалося врятувати нові машини, які перебували на базі в момент пожежі. Він оцінив їх вартість в 40 млн рублів. Все інше, що там було, за його словами, було або зламано, або непридатне до експлуатації через минулих термінів.

"А потім все закінчилося, все закрили і нам сказали, що по-великому рахунку все м *** ки. Мовляв, тут горить, а вони лізуть у пекло і рятують техніку. Я не захищаю себе, я сказав, як є. По ідеї, я повинен був за три місяці вирвати все, що виросло за 60 років в цьому лісі. Тому що 60 років там ніхто нічого не робив ... "- підсумував колишній командир частини.

Слідство ж звертає увагу на те, що деякі об'єкти бази взагалі не були оснащені засобами пожежогасіння, а пожежні автомобілі та інші технічні засоби боротьби з вогнем не годилися для використання.

Крім того, в межах протипожежної зони нібито знаходилася суха трава. При всіх цих порушеннях, за версією слідства, посадові особи авіації ВМФ взагалі не вели контроль протипожежної безпеки бази. У військовій прокуратурі стверджують, що командування занадто довго намагалося впоратися з вогнем самотужки і пізно викликало пожежників.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация