NEWSru.com :: Росія починає масштабний п'ятирічний проект з розширення та модернізації бази в Тартусі

Росія починає масштабний п'ятирічний проект з розширення та модернізації бази в Тартусі
Про п'ятирічний план по розширенню і модернізації ПМТЗ в Тартусі РІА "Новости" в п'ятницю, 10 березня, розповіло джерело в Міноборони РФ

Росія навесні цього року починає масштабні роботи з розширення та модернізації пункту матеріально-технічного забезпечення (ПМТЗ) кораблів ВМФ РФ в сирійському Тартусі. Передбачуваний термін масштабного проекту в Сирії - близько п'яти років. Проте про підвищення статусу об'єкта до повноцінної військово-морської бази мови поки не йде, оскільки російській стороні це обійдеться занадто дорого.

Про п'ятирічний план по розширенню і модернізації ПМТЗ в Тартусі РІА Новини" в п'ятницю, 10 березня, розповіло джерело в Міноборони РФ. "Роботи з розширення та модернізації починаються цієї весни і займуть близько п'яти років, але все одно там буде пункт маневреного базування", - повідомив співрозмовник агентства. За його словами, "мова про повноцінну базі поки не йде, це дуже дорого".

Як передало джерело, в першу чергу в Тартусі будуть проведені днопоглиблювальні роботи для заходу великих кораблів класу "крейсер", а також, можливо, "авіаносець". Також потрібно буде провести величезну роботу з модернізації причального фронту, зазначив співрозмовник агентства. "Там поки фактично один причал, це перший етап", - пояснило джерело. За його словами, одночасно треба розвивати інфраструктуру: подачу електрики, води, палива.

При цьому планується збільшити штат пункту в Тартусі, приділивши особливу увагу охороні і обороні об'єкта. "Потрібно зробити все логістику, включаючи нові казарми, так як штат буде збільшено. У Сирії тривають бойові дії, тому велику увагу потрібно приділити охороні і обороні, в першу чергу засобами ППО", - сказав військовий джерело.

У січні швейцарська газета Neuе Zürcher Zeitung повідомила, що влада Лівії підписали угоду, в якому йдеться про плани Росії побудувати дві військові бази - в Тобруке і Бенгазі. Голова комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Віктор Озеров заявив , Що російська сторона не веде переговори з лівійським керівництвом про створення військових баз на території цієї країни на Африканському континенті.

Пізніше спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко заявила, що Росія поки не збирається створювати нові військові бази за кордоном. В даний час дві бази Міноборони РФ в Сирії - в порту Тартус і авіабаза Хмеймім - єдині в далекому зарубіжжі.

Тартус вже в безоплатному користуванні у РФ, але до статусу бази не дійшов

Росія і Сирія 18 січня підписали Угода про розширення території пункту матеріально-технічного забезпечення ВМФ РФ в районі сирійського порту Тартус і захід російських військових кораблів в територіальне море, внутрішні води і порти Сирійської Арабської Республіки. Документ застосовується тимчасово з дати підписання. Російська сторона отримала ПМТЗ в Тартусі в безоплатне користування на 49 років з автоматичним продовженням на наступні 25-річні періоди в разі обопільної згоди.

Відповідно до угоди Росія може розмістити в ПМТЗ в Тартусі одночасно до 11 військових кораблів, включаючи кораблі з ядерною енергетичною установкою, "за умови дотримання ядерної та екологічної безпеки". Рухоме і нерухоме майно об'єкта оголошується недоторканним.

При цьому чутки про значне розширення і модернізації ПМТЗ в Тартусі поширилися ще до підписання угоди. Джерела повідомляли, що в порт після модернізації зможуть заходити крейсери. Також зазначалося, що на території об'єкта будуть побудовані два нових пірсу, комплекс житлових і адміністративних будівель. Джерела розповіли, що модернізація чекає і авіабазу Хмеймім, де базується російська авіагрупа.

Повідомлялося, що Хмеймім захищатимуть нові ракетні системи ППО С-400, а Тартус - ЗРК С-300, в тому числі батарея системи С-300В4 нової моделі, і комплекси "Бастіон" з крилатими ракетами. При цьому підкреслювалося, що обидва об'єкти Міноборони РФ в Сирії планується зберегти після згортання російського угруповання в цій країні на тлі очікувань від чинного перемир'я.

З 30 грудня 2016 року в Сирії почав діяти новий режим перемир'я . Російське військове керівництво оголосило про скорочення угруповання ВС РФ в САР: Середземне море покинула російська корабельна авіаносна ударна група, а з бази Хмеймім в Росію повернулися кілька літаків.

18 листопада в ЗМІ з'явилася неофіційна інформація про те, що Росія почала оснащувати порт в Тартусі судами, катерами та технічним обладнанням, необхідним для створення тут повноцінного військово-морської бази. При цьому зазначалося, що оснащення почали навіть без документального оформлення підвищення статусу цього об'єкта, що має статус пункту матеріально-технічного забезпечення Військово-морського флоту, до військово-морської бази.

За день до цього тепер вже колишній директор національної розвідки США Джеймс Клеппер на слуханнях в Спецкомітету з розвідки палати представників конгресу США, де він оголосив про свою майбутню відставку, попередив, що Росія розширює свою присутність в Тартусі, щоб забезпечувати військово-морські операції в східній частині Середземного моря.

Міноборони РФ ще в жовтні 2016 року заявило про намір створити постійну військово-морську базу в сирійському Тартусі. Тоді заступник міністра оборони Микола Панков повідомив, що відповідні документи вже готові і проходять міжвідомче узгодження.

База в Тартусі (ДОВІДКА)

Міжурядова угода між Радянським Союзом і Сирією про базування об'єктів ВМФ СРСР в Тартусі було підписано в 1971 році. У Тартусі знаходиться пункт матеріально-технічного забезпечення (ПМТЗ) кораблів ВМФ РФ. Сирія надала його Росії в 1977 році відповідно до угоди 1971 року. З 1984 року він став іменуватися 720-й ПМТЗ.

Пункт в Тартусі створювався для забезпечення дій радянського флоту на Середземному морі, в першу чергу ремонту і постачання кораблів 5-ї оперативної (Середземноморської) ескадри. Тут регулярно вставали на відпочинок радянські кораблі, котрі відстежували дії 6-го американського флоту. У 1991 році Середземноморська ескадра припинила своє існування.

З тих пір здійснювалися лише разові походи кораблів ВМФ Росії в Середземне море. ПМТЗ в Тартусі - це єдиний закордонний пункт матеріально-технічного забезпечення ВМФ Росії.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация