NEWSru.com :: Мінімальну роздрібну ціну на горілку в Росії можуть ввести вже в цьому році

Мінімальна роздрібна ціна на горілку може бути введена в Росії вже до кінця цього року
Експерти вважають, що введення мінімальної роздрібної ціни вигідно практично всім учасникам ринку

Мінімальна роздрібна ціна на горілку може бути введена в Росії вже до кінця цього року, пише у вівторок ГАЗЕТА GZT.ru . Як з'ясувалося, відповідний законопроект був підготовлений в Мінфіні РФ ще кілька тижнів тому, і вже найближчим часом буде відправлений на узгодження в уряд. На думку аналітиків, якщо цей законопроект буде прийнятий, частка легального ринку скоротиться як мінімум на чверть, а вже через три роки найдешевша пляшка "народного напою" буде коштувати не менше 85 рублів, продовжує видання.

Експерти вважають, що введення мінімальної роздрібної ціни вигідно практично всім учасникам ринку: великі виробники отримають можливість зрівняти свої шанси з місцевими виробниками в регіонах, любителі попрацювати в "третю" зміну - практично необмежений ринок збуту, чиновники нарешті зможуть відзвітувати перед виборцями про остаточну перемоги над контрафактним алкоголем. Така одностайність, на думку експертів, відкине тільки недавно почали легалізувати вітчизняний алкогольний ринок в середину 90-х років.

П'ять років тому введення мінімальної роздрібної ціни на горілку вже було випробувано, після чого від цього заходу вирішили відмовитися. Але формально визначена Мінфіном у 2000-му році мінімальна ціна в 32 рубля за 0,5 літра діє і понині - розмір мінімальної ціни не індексувався з урахуванням інфляції і збільшення акцизних зборів, зазначає газета.

Знову про ідею введення мінімальної ціни на горілку заговорили в 2006 році, зокрема, такі пропозиції обговорювалися в комітеті Держдуми з економічної політики, підприємництва і туризму, але далі дискусій парламентарії тоді не пішли. Але вже в кінці 2006-го в Мінфіні з'явилися програмні пропозиції про заходи подальшого вдосконалення держконтролю за алкогольної галуззю. Зокрема, пропонувалося надати уряду повноваження визначати мінімальні ціни на алкогольну продукцію з метою зробити "економічно недоцільними спроби учасників алкогольної галузі пропонувати ринку продукцію за цінами нижчими від тих, які включають в себе податки". По всій видимості, тепер ці пропозиції оформилися в законодавчу ініціативу.

У 2010 році найдешевша пляшка горілки коштуватиме мінімум 85 рублів

Новий законопроект, зокрема, забороняє поставку, закупівлю і роздрібний продаж горілки за ціною нижчою за ту, яка буде встановлюватися урядом. "Дана ціна буде єдиною і сформованої виходячи з розміру податків", - йдеться в документі. З огляду на це, розрахувати вартість півлітрівки можна вже зараз. Згідно із затвердженою Мінфіном індексації акцизів на спирт до 2010 року, в цьому році акциз на літр 100-процентного спирту становить 163 рубля (32,6 рубля за 0,5 літра), в 2008-му - 173,5 рубля (34,7 рубля ), в 2009-му - 185 рублів (37 рублів), в 2010-му - 196 рублів (39,2 рубля).

За підрахунками аналітиків ринку, мінімальна ціна пляшки горілки 0,5 літра сьогодні складається з наступних чисел: 10-12 рублів собівартість самого продукту, плюс 32,6 рубля акциз, плюс 10-15 рублів націнка виробника (витрати на маркетинг, торгова націнка і т .п.), плюс 18% ПДВ. Таким чином, мінімальна ціна пляшки горілки в цьому році могла скласти 70 рублів, в 2008 - 75 рублів, в 2009-му - 80 рублів, в 2010-му - 85 рублів.

Виробники і учасники ринку розходяться в думках

У Союзі виробників алкогольної продукції (СПАП) впевнені, що "введення мінімальних цін - це один із заходів, які допоможуть нейтралізувати конкурентну перевагу нелегальних виробників". Логіка виробників проста: раз в магазинах немає дешевої горілки, значить, нелегальний ринок знищений.

Однак не все так просто: учасники ринку вже говорять про особливі технологіях роботи з роздрібними мережами - виробник постачає в магазин "звільнену від податків" горілку по 40-45 рублів, що, природно, не відбивається в офіційних розрахункових документах.

"Давно відомо, що майже всю нелегальну продукцію виробляють на легальних заводах, тому скасовувати подібні схеми ніхто не буде, а ось виробництво легальної горілки стане невигідним, оскільки магазинам буде куди цікавіше працювати з" відкатами ", - прогнозує незалежний експерт алкогольного ринку Віктор Хмельницький.

Гравці ринку впевнені, що подібні заходи тільки допоможуть державі посилити контроль над легальної частиною ринку, підсумовує видання.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация