NEWSru.com :: Православна церква готується відзначити день пам'яті святого Іоанна Воїна, особливо шанованого в Україні

У вівторок, 12 серпня, православна церква відзначить день пам'яті святого Іоанна Воїна, який служив у війську Іоанна Відступника, який брав участь у переслідуваннях на християн і став заступником і утішником всіх скривджених і скорботних

У вівторок, 12 серпня, православна церква відзначить день пам'яті святого Іоанна Воїна, який служив у війську Юліана Відступника, який брав участь у переслідуваннях на християн і став заступником і утішником всіх скривджених і скорботних.

Житіє Іоанна Воїна, що жив в IV столітті, вперше було записано константинопольськими дослідниками в кінці X століття. Святий Іоанн служив у війську римського імператора Юліана Відступника в полку таїфали. На думку деяких вчених, таїфали називали скіфське плем'я, отже, Іоанн Воїн міг був слов'янином. За іншою версією, мова йде про древнегерманском племені остготів з Північного Причорномор'я.

Юліан Відступник був племінником Костянтина Великого і рано залишився сиротою. Він залишився в живих під час різанини, вчиненої в той час, коли сини Костянтина ділили владу, завдяки своєму малолітньому віком. Виховувався аріанським єпископом Євсевієм, в молодості захопився грецькою філософією і літературою, спілкувався з неоплатониками, під впливом яких порвав з християнством.

Ставши повновладним государем, Юліан перестав приховувати свої релігійні погляди і взявся за відновлення язичництва. Відразу після сходження на престол він видав едикт, заборонивши християнам викладати в школах, і почав репресії. Конфлікт посилився після поїздки імператора в населену переважно християнами Антіохію, де його чекав холодний прийом, і підпалу храму в Дафне. В помсту Юліан закрив головну Антіохійську церква, яка також була сплюндрована і розграбована. Християни ж почали розбивати зображення язичницьких богів. Деякі з них були схоплені і піддані болісним страт.

Іоанн Воїн, вимушений брати участь у переслідуваннях, співчував християнам і попереджав їх про чергові облави, а також організовував втечі з в'язниць. Як зазначено в його житті, яке цитує, зокрема, сайт "Православие.ру" , Святий був милосердний не тільки до християн, але і до всіх бідолашним вимагає допомоги: відвідував хворих, утішав скорботних.

Зрештою Іоанн сам опинився в темниці і уникнув страти тільки завдяки загибелі в 363 році Юліана Відступника в битві з персами при маранга. Очолив імперію Іовіан сам був християнином і відпустив одновірців з в'язниць на свободу.

Іоанн Воїн після звільнення залишив військову службу і присвятив себе добродійності. Він допомагав бідним і стражденним, доглядав за хворими і немічними. За переказами, святий помер в глибокій старості. Він заповів поховати себе на кладовищі для бродяг. Згодом його мощі були перенесені до церкви Іоанна Богослова в Константинополі. Його мощі вважаються чудотворними, відомо, що за ваші молитви Іоанну Воїну відбуваються чудеса і зцілення.

У російській православній традиції Іоанн Воїн є одним з найулюбленіших в народі святих, особливо широко його шанування поширене на Україні. Так, в київському Софійському соборі перебувала ікона св. Іоанна Воїна з молитвою цього угодника, в якій йдеться про захист від кривдників. У Москві на Великій Якиманці знаходиться присвячений Іоанну Вроіну храм XVII століття. Цей святий вважався покровителем стрільців. Після Вітчизняної війни 1812 року храм довелося заново освячувати, оскільки французи влаштували в ньому стайню і розламали внутрішнє оздоблення в пошуках скарбів. За радянських часів церква не закривалася.

На іконах святого Іоанна зображують з непокритою головою в тільнику, лускатих обладунках, з хрестом, списом і щитом. Вважається, що хрест символізує пронесена через випробування віру, спис - силу, дану Господом для війни з гріхом і невір'ям, а щит - божественний захист від напастей.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация