NEWSru.com :: Британські війська зайняли президентський палац в Басрі

Британські війська зайняли президентський палац в Басрі

Британські війська зайняли президентський палац в другому за величиною місті Іраку - Басрі. Про це повідомив з посиланням на представників англійського військового командування катарський телеканал Al-Jazeera.

На думку телеканалу, для того, щоб встановити повний контроль над Басрой, буде потрібно ще 3-4 дні, повідомляє ІТАР-ТАРС.

Представники американського військового командування стверджують, що британські війська поки контролюють "лише деякі райони" Басри.

Як раніше повідомляв NEWSru.com, в неділю під час боїв за Басру загинули троє британських військовослужбовців . Це підтвердили представники британського командування. Таким чином, кількість британців, які загинули в ході військової операції в Іраку, збільшилася до 30 осіб.

Це найбільша втрата британців за одну операцію за весь період їх участі в бойових діях в Іраку.

Британські війська, облягали Басру протягом двох тижнів, увійшли в неділю в місто з півдня і заходу. Пізно ввечері в неділю представник британського командування повідомив, що взяття міста відбулося успішно, проте залишилися території, на яких іракські війська надають запеклий опір.

За час війни Великобританія втратила 30 військовослужбовців, більшість з яких загинули в результаті відмови техніки чи через попадання під так званий "дружній" вогонь, тобто під вогонь своїх.

Британське військове командування схвалює розкрадання власності правлячого в Багдаді режиму

Згідно з опублікованими в Лондоні відомостями, британські військові мало не відкрито підбивають населення Басри та інших міст Іраку привласнювати майно урядових і державних установ. У багатьох випадках мова йшла і про знищення таких будівель, нібито в якості "проявів народного гніву".

Британське військове командування не тільки не засуджує, але і схвалює розкрадання власності правлячого в Багдаді режиму, партії "Баас" і спецслужб Іраку. Такий основний зміст висловлювань, з якими виступив сьогодні в національному парламенті міністр оборони королівства Джеффрі Хун.

Він кваліфікував вищезгадані дії "звільненням майна", "перерозподілом його серед іракського народу" і "хорошою практикою". Міністр, правда, зробив застереження, що його слова не варто розцінювати як заохочення "масових заворушень" в Іраку.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация