NEWSru.com :: Екс-генсек НАТО вважає, що війська Росії можуть зайняти України "за кілька днів"

"Якби Росія захотіла, то її війська могли б зайняти Україну за кілька днів, незважаючи на те, що Україна і підвищила значно свої військові здібності за останні 2-3 роки", - стверджує Фог Расмуссен

Країни НАТО ще в 2008 році прийняли рішення прийняти Україну в альянс при виконанні нею ряду умов. Про це повідомив колишній генсек організації Фог Расмуссен, відповідаючи на запитання передплатників німецької газети Welt .

"У 2008 році країни НАТО прийняли рішення прийняти Україну в альянс, коли вона виконає для цього необхідні і ясні умови, - повідомив він. - Однак, незважаючи на істотний прогрес за останні три-чотири роки, Україні належить пройти ще довгий шлях, перш ніж вона зможе приєднатися до альянсу "(цитата по ТАСС).

На його думку, в цих умовах блок і надалі повинен підтримувати Україну. "Якби Росія захотіла, то її війська могли б зайняти Україну за кілька днів, незважаючи на те що Україна значно підвищила свої військові здібності за останні два-три роки", - стверджує Фог Расмуссен.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін пояснював , Що РФ зайняла в 2014 році належав Україні Крим, так як побоювалася, що Київ приєднається до НАТО, і таким чином півострів - "історична російська територія з переважним етнічним росіянам населенням" - перейшов би під контроль міжнародного альянсу. "Вибачте мене, по-іншому ми просто вчинити не могли", - підкреслював російський лідер в інтерв'ю французькому телеканалу TF1 і радіостанції "Європа-1".

У тому ж інтерв'ю влітку 2014 року Путін зазначив, що все ще турбується з приводу можливого наближення інфраструктури НАТО до кордонів РФ за рахунок України. "Коли ми говоримо про Україну і військових блоках, то, звичайно, це не може не турбувати, тому що в цьому випадку, якщо, скажімо, Україна приєднується до НАТО, інфраструктура військова впритул підходить до російських кордонів. Ми не можемо бути до цього байдужі ", - підкреслив Путін.

Тим часом в березні 2018 року Північноатлантична альянс надав Україні статус "країни-аспіранта" . Це означає, що Київ запрошують приєднатися до діалогу з питань членства. На сайті НАТО вказали, що, крім України, прагнення до членства висловили ще три країни: Боснія і Герцеговина, Грузія і Македонія.

Нещодавно президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив , Що не проти вступу України в НАТО, інакше в Києві можуть взяти гору "занадто націоналістичні тенденції" з прагненням "воювати з усіма".

"Я часто росіянам говорю, які бояться, що Україна стане натовської, що, може бути, прийдуть часи, коли ми будемо радіти, що Україна в НАТО, а не стала якимось бандитськими державою, де будуть окремі бандформування і угруповання, - ось там нам буде непереливки: і Росії, і Білорусії, і всім іншим ", - зазначив Лукашенко.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация