NEWSru.com :: Армія РФ відмовилася від всієї нової бронетехніки. Танки Т-90, які полюбилися Путіну, продали за кордон

Велику партію російських танків Т-90, бойову міць яких оцінив Володимир Путін, але розкритикував Генштаб, буде поставлена ​​в охоплену революційними заворушеннями Північну Африку
У 2009 році "Рособоронекспорт" завершив постачання алжирським властям в рамках контракту на закупівлю 185 танків Т-90С
До речі, танки - не єдина стаття експорту російського ВПК в рамках нового пакета контракту. За відомостями джерел, Алжир вже підписав договір з Росією про придбання озброєнь на суму близько одного мільярда доларів

Велику партію російських танків Т-90, бойову міць яких оцінив Володимир Путін, але розкритикував Генштаб, буде поставлена ​​в охоплену революційними заворушеннями Північну Африку. Конкретніше - в Алжир, що сусідить з неспокійними Тунісом і Лівією, де в минулому році в результаті революцій були повалені які протрималися десятки років правлячі режими. А ось російської армії нові танки, мабуть, не потрібні - в Міноборони відповідально заявляють, що в найближчому майбутньому мають намір обійтися взагалі без нової бронетехніки. Закупівлі не будуть проводитися в найближчі п'ять років.

У 2009 році "Рособоронекспорт" завершив постачання алжирським властям в рамках контракту на закупівлю 185 танків Т-90С. Але недавні події в регіоні, що призвели до повалення політичних режимів уже в трьох державах, змусили країну задуматися про зміцнення армії. Так що восени 2011 року був укладений контракт на поставку ще 120 новітніх російських танків, пише газета "Ведомости" з посиланням на джерела в "Рособоронекспорт" і "Ростехнологиях".

До речі, танки - не єдина стаття експорту російського ВПК в рамках нового пакета контракту. За відомостями джерел, Алжир вже підписав договір з Росією про придбання озброєнь на суму близько одного мільярда доларів. І лише половина вартості контракту доводиться на Т-90: в 2011 році вартість цього танка оцінювалася в 118 мільйонів рублів, так що 120 танків стоять трохи більше 470 мільйонів доларів.

Гірше "Леопарда" і "Меркава"

Модернізований танк Т-90С, нагадаємо, справив сприятливе враження на главу російського уряду, який познайомився з машиною на виставці в Нижньому Тагілі минулої осені. Тоді Путін посидів в башті танка на місці командира екіпажу і стримано похвалив конструкторів за впровадження "довгої руки" - модернізований Т-90С має на озброєнні ракети з дальністю стрільби до п'яти кілометрів. "Це дуже важливий компонент. Це те, що Міноборони завжди висувало як претензію", - зазначив тоді Путін.

Але буквально пару днів по тому глава Генштабу РФ генерал армії Микола Макаров в пух і прах розніс заяви оборонників про створення в особі Т-90 машини, по ряду показників не має аналогів в світі. Танк лише частково відповідає вимогам, що пред'являються Міноборони, і має масу недоліків, заявив Макаров. На думку генерала, на даний момент "Уралвагонзавод", де виробляють Т-90, вдалася тільки вежа .

Взагалі, критика на адресу Т-90 лунала і раніше. У березні 2011 року головком сухопутних військ генерал-полковник Олександр Постніков заявив, що "хвалений" танк надто дорого обходиться бюджету - за ті ж гроші можна було б накупити німецьких "Леопардів" . У листопаді минулого року Т-90С не витримав порівняння з ізраїльським танком "Меркава" : Глава Генштабу Макаров заявив, що система поразки російського танка поступається своєму близькосхідному побратимові.

Міноборони дає конструкторам п'ять років на подумати

У 2011 році Міноборони припинило закупівлю Т-90. Як пояснюють експерти, справа не стільки в претензіях до бойовими характеристиками машини, скільки в ціні: в армії є величезна кількість танків Т-72, ​​модернізація яких приблизно до рівня Т-90 обійдеться в 3-4 рази дешевше, ніж закупівля нових танків. З "Уралвагонзаводом" укладено трирічний контракт на модернізацію кількох сотень танків Т-72, ​​пишуть "Ведомости".

Чи не буде замовлення для Російської армії ще п'ять років. "У нас складна ситуація з сухопутними військами. Ми зупинилися із закупівлями бронетехніки. Ми дали конструкторам п'ять років на розробку нових видів військової техніки", - цитує главу Генштабу Макарова РІА Новини" .

Поки ж російські танки будуть поставляти за кордон, і в найближчому майбутньому Росія зможе наздогнати Китай за обсягом продажів цієї техніки. Так, за відомостями інформованих джерел, влітку 2011 року був укладений контракт з Туркменією на постачання 20 Т-90С. Переговори про продаж танків ведуться також з Казахстаном, Азербайджаном і Індонезією.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация