NEWSru.com :: США мають намір до 2030 року скоротити ядерний арсенал на користь його безпеки

Ядерні арсенали США до 2030 року стануть набагато менше в кількісному відношенні, але більш надійними і безпечними в зберіганні
Про це повідомив конгресу США Том Д'Агостіно, один з керівників національного управління ядерної безпеки при міністерстві енергетики, що відповідає в США за розробку і підтримку ядерної зброї
Нагадаємо, раніше на цьому тижні Держдепартамент США опублікував довідку про баланс стратегічних ядерних озброєнь між США і Росією. Станом на 1 січня 2006 року Росія мала 4399 ядерними боєголовками, США - 5966

Ядерні арсенали США до 2030 року стануть набагато менше в кількісному відношенні, але більш надійними і безпечними в зберіганні. Про це повідомив конгресу США Том Д'Агостіно, один з керівників національного управління ядерної безпеки при міністерстві енергетики, що відповідає в США за розробку і підтримку ядерної зброї.

Показання Д'Агостіно в підкомітеті зі стратегічних сил комітету Палати представників у справах збройних сил опублікував державний департамент.

За його словами, США мають намір "в довгостроковій перспективі утримувати менший, але більш безпечний запас ядерної зброї з тривалої гарантованої надійністю", повідомляє "Інтерфакс". "Це вселяє найкращі надії на втілення в життя поглядів президента на менший за розмірами арсенал, який відповідає потребам нашої національної безпеки", - додав він.

Він додав, що першочерговими планами міністерства енергетики і збройних сил США передбачено створення нової ядерної боєголовки підвищеної надійності з метою звести до мінімуму можливі потреби в її перевірці за допомогою підземних випробувань.

Нагадаємо, раніше на цьому тижні Держдепартамент США опублікував довідку про баланс стратегічних ядерних озброєнь між США і Росією. Станом на 1 січня 2006 року Росія мала 4399 ядерними боєголовками, США - 5966. Однак Росія володіла перевагою за показником закидаємо ваги 2547,7 метричних тонн проти 1797,9 метричних тонн.

США мають 500 пусковими установками балістичними ракетами наземного базування Minutemen-3 (всього 1,2 тис. Ракет) і 50 пусковими установками ракет Peacekeeper (всього 500 ракет). Підводні ракетоносці мають 432 пускові шахти для ракет Trident-1 і Trident-2 (всього 3168 боєголовок). У США розгорнуто 243 стратегічні бомбардувальники (81 літак B-1, 20 - B-2 і 142 - B-52), які мають на озброєнні тисяча дев'яносто вісім боєголовок.

Росія має в своєму розпорядженні 663 пусковими установками балістичних ракет наземного базування (СС-18, СС-19, СС-25, РС-12М), які забезпечені 2183 боєголовками. Російські підводні човни мають 292 пускові шахти і 1592 боєголовки. Росія також має на своєму озброєнні 78 стратегічних бомбардувальників (14 літаків Ту-160 і 64 - Ту-95), які здатні нести 624 боєголовки.

Покоління ядерної зброї, наявного у США, старіє, і його треба міняти. США не побудували жодної боєголовки з 1989 року і не провели жодного випробування з 1992 року. Але договір про заборону на випробування не дозволяє випробовувати ядерну зброю, тому США хочуть створити покоління, яке не потребує випробувань.

Адміністрація Буша оприлюднила план по заміні старіючого ядерного арсеналу, згідно з яким до 2022 року буде проводитися 125 нових бомб в рік. Багато хто підозрює, що Даунінг-стріт вже вирішила приєднатися до американської збройової програми і створити британське засіб стримування нового покоління, пише британська The Times . (Повний текст на сайті Inopressa.ru .)

За минулі п'ять років британський уряд витратив 300 млн фунтів на модернізацію НДЦ ядерної зброї в Олдермастоне, графство Беркшир. Центр набирає на роботу ще тисячу вчених і інженерів. Він купив суперкомп'ютер, здатний виконувати три трильйони обчислень в секунду, і потужні лазери.

У березні британський плутонієвий заряд з боєголовки Trident був підірваний під землею на глибині 300 метрів на американському ядерному полігоні в Неваді. Міністерство оборони заявило, що операція "Кракатау" була випробуваннями, покликаними перевірити стан нинішнього британського арсеналу.

Але багато аналітиків вважають, що "Кракатау", швидше за все, була не просто частиною американського плану по заміні боєголовок. На їхню думку, це нове свідоцтво участі Британії в американській програмі. Джейкоб Переа, менеджер проекту в Лос-Аламосі, повідомив The Times, що дані, отримані на американо-британських випробуваннях "Кракатау", використовуються, щоб допомогти США вирішити, як створювати зброю нового покоління. Відзначивши, що це американський проект, він додав: "Було б дивно, якби британці не стежили за ним дуже пильно".

Проти російських ракет американська ПРО не спрацює до 2020 року

Система протиракетної оборони (ПРО) США в період до 2020 року не здатна послабити ефективність стратегічних ядерних сил Росії, заявив колишній начальник Головного штабу Ракетних військ стратегічного призначення РФ генерал-полковник Віктор Єсін.

"Створювана американцями система національної ПРО буде володіти обмежені можливості з перехоплення бойових блоків стратегічних ракет, щонайменше до 2020 року, і не зможе серйозно послабити ефективність російських стратегічних ядерних сил", - сказав Єсін.

Більшість міжконтинентальних балістичних ракет (МБР), що перебувають на озброєнні російської армії, оснащені потужним комплектом засобів подолання ПРО, передає "Інтерфакс". "Крім того, при створенні нових ракетних комплексів типу" Тополь-М "," Булава "та інших передбачені такі технічні рішення, які дозволять взагалі знецінити розробляються американцями протиракетні засоби", - сказав Єсін.

До таких технічних рішень він, зокрема, відніс розробку ядерних боєголовок, здатних здійснювати маневр на траєкторії польоту, ухиляючись від зустрічі з протиракетою.

Проте генерал підкреслив, що в разі, якщо американська ПРО прийме інший вигляд, і її системи будуть розгорнуті поблизу кордонів Росії, вона знайде здатність істотно впливати на ефективність російських засобів ядерного стримування (СЯС). "У цій ситуації Росії доведеться вжити додаткових заходів щодо протидії системам ПРО, щоб не дозволити девальвувати свій ракетно-ядерний потенціал", - сказав Єсін. "Відповідним науково-технічним доробком російський оборонно промисловий комплекс має в своєму розпорядженні", - запевнив генерал.

США вважають, що можуть знищити ядерний потенціал Росії одним ударом

Нагадаємо, що в кінці березня американський журнал Foreign Affairs опублікував статтю , В якій аналітики США заявили, що Америка повернула собі ядерну монополію, якою вона володіла в 40-х роках. Тепер якщо Вашингтон завдасть ядерного удару першим, то у Росії не буде шансів на відповідь. Модель ядерного стримування більше не працює, порахували експерти журналу Foreign Affairs.

Аналітики США називають кілька причин такої радикальної зміни в рівновазі сил ядерних держав: удосконалення ядерних систем США, стрімка деградація російського арсеналу.

За оцінкою авторів статті, в порівнянні з СРСР у Росії на 39% скоротилося число стратегічних бомбардувальників, на 58% - міжконтинентальних балістичних ракет і на 80% - число підводних човнів з балістичними ракетами.

На думку американських експертів, російські військові повністю покладаються на наземні радари - але така мережа раннього виявлення має прогалини на сході Росії на узбережжі Тихого океану. У разі пуску ракет з підводних човнів, що базуються в цьому регіоні, Кремль дізнається про це, тільки коли боєголовки детонують.

Російські радари не покривають всієї території і в районах Північної Атлантики, пише Foreign Affair - тобто в разі пуску ракет, у російських військових буде всього пара хвилин на дії у відповідь. Крім того, російська ППО може не встигнути перехопити бомбардувальники-невидимки B-2.

Російські військові експерти назвали містяться в статті Foreign Affairs тези провокаційними і перебільшеними.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация