NEWSru.com :: Німеччина наполягає на поверненні картини Рубенса "Тарквіній і Лукреція"

Німеччина наполягає на поверненні з Росії картини Рубенса "Тарквіній і Лукреція"

Німеччина наполягає на поверненні з Росії картини Рубенса "Тарквіній і Лукреція". Про це заявив у вівторок в Берліні офіційний представник державного міністра у справах культури ФРН Христини Вайс.

За словами прес-секретаря міністра, німецький уряд підтримує фонд "Прусські замки і сади Берліна-Бранденбурга", який вимагає повернути картину, що знаходиться в даний час у приватного російського колекціонера Володимира Логвиненка. Однак представник міністра відмовився обговорювати при цьому правову сторону питання, повідомляє РІА Новини" .

"Така оцінка - прерогатива судів", - сказав представник німецького Мінкульту. "Картина Рубенса залишається предметом німецько-російських переговорів про повернення культурних цінностей", - заявив він агентству ДПА.

Приводом для цієї заяви послужило прийняте в минулий понеділок рішення земельного суду Бранденбурга, який скасував вердикт нижчої судової інстанції про "забезпечення схоронності" цієї картини. Земельний суд постановив, що цей твір належить його нинішнього власника - російського колекціонера Володимира Логвиненко.

Полотно Петера Пауля Рубенса "Тарквіній і Лукреція", яке вважалося зниклим з кінця Другої світової війни, було виявлено в Москві у вересні минулого року. Тоді ж представник Мінкультури РФ заявив, що всім комплексом проблем, пов'язаних з картиною Рубенса, займається Генпрокуратура РФ, "оскільки був офіційний запит в нашу прокуратуру про встановлення власника та вилучення картини".

Нинішній власник картини Володимир Логвиненко придбав полотно, яке, як з'ясувалося, зберігалося до другої світової війни в Палаці Сан-Сусі в Потсдамі у дочки офіцера Радянської Армії, вивіз картину приватно, в порушення наказу радянського командування

Логвиненко за свій рахунок відреставрував картину, яка мала до 80% втрати барвистого шару і довго не піддавалася грамотної атрибуції. Авторство Рубенса було виявлено в процесі реставрації і послідував за нею вивчення архівів Ермітажу.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация