NEWSru.com :: У мережі з'явилися провокаційні фотографії офіційно не існуючої медалі "За визволення Криму"

В українському сегменті соцмережі Facebook з'явилися фотографії реверсу медалі "За визволення Криму", нібито заснованої Міноборони РФ
В якості одного з підтверджень появи медалі Міноборони РФ наводиться повідомлення ТОВ "Російська стрічка", де йдеться про виконання термінового замовлення міністерства оборони РФ
Перші згадки про існування медалі з'явилися 24 березня, з посиланням на прес-службу Міноборони. Як повідомлялося, міністр Сергій Шойгу прибув до Севастополя і нагородив які брали участь у військовій операції

У мережі з новою силою розгорівся скандал навколо медалі "За повернення Криму". У групі "Це Київ, дитинко" в Facebook опубліковані фотографії реверсу неіснуючої нагороди, де нібито вказані терміни проведення операції - 20 лютий - 18 березень 2014 року.

"Ось вам і вся" кримська народна воля "," масова підтримка населення "і" референдум ", після якого автономна республіка Крим вступила до складу Російської Федерації", - наводиться в повідомленні коментар історика Володимира просинню.

Зазначені на зворотному боці медалі дати дозволили українським ЗМІ підняти питання про не відповідність дійсності слів президента РФ Володимира Путіна про те, що Росія не готувалася до приєднання Криму і прийняла рішення тільки після повалення Віктора Януковича і отримання даних про настрої жителів півострова.

як роз'яснює "Біржовий лідер" , Таким чином з точки зору міжнародного права початок російської операції в Криму в той час, коли на Україні був чинний президент, є незаконним, що може зацікавити Гаазький трибунал. "Міноборони РФ своєю медаллю зруйнувало міфи пропаганди РФ, що сепаратизм в Україні породжений" переворотом київської хунти ". Навіть Крим почав своє" повернення "до Росії за дві доби до скинення Януковича з поста Президента. Якщо даний факт з'єднати з відсутністю скарг з Криму і Донбасу на переслідування росіян в ОБСЄ і ЄСПЛ, відсутність політичних партій сепаратистів, невідомих їх лідерів, історикам РФ буде важко знайти "історичні корені" сепаратизму в Криму, Луганську, Донбасі ", - йдеться в публікації.

Видання також пропонує зробити висновки державам колишнього Радянського Союзу, прийнявши до уваги необхідність в найкоротші терміни добитися захисту з боку Північноатлантичного альянсу.

В якості одного з підтверджень появи медалі Міноборони РФ наводиться повідомлення ТОВ "Російська стрічка", де йдеться про виконання термінового замовлення міністерства оборони РФ і виготовленні медальних стрічок. На сайті підприємства публікуються працівниці ткацького цеху з червоно-білими стрічками в руках, а також фотографії медалі і посвідчення до неї на ім'я кримського прем'єр-міністра Сергія Аксьонова та кадри за участю міністра оборони РФ Сергія Шойгу.

Останні, судячи з усього, були взяті для передруку на сайті Міноборони. Перші згадки про існування медалі з'явилися 24 березня, з посиланням на прес-службу Міноборони. Як повідомлялося, міністр Сергій Шойгу прибув до Севастополя і нагородив які брали участь у військовій операції медалями МО РФ "За повернення Криму.

блоггер інший розповідає: через кілька годин прес-реліз зник з сайту Міноборони і був вичищений з кешу Google, доступні були тільки фотографії медалі на ім'я Аксьонова. Відзначимо, реверс медалі на офіційному сайті не публікувалася, а про дати на ньому не було нічого відомо до останнього моменту.

Як підкреслило видання "Світ і політика" , Офіційні російські ЗМІ про нову медалі нічого не повідомляли. Не було ніяких підтверджень і з боку першого нагородженого нею, Сергія Аксьонова. У той же час не було і ніяких спростувань.

"Сьогоднішній казус з кримської медаллю, яку вручили прем'єру Аксьонову, повідомили про це на сайті Міноборони, а потім з витонченістю патріархії поудалял з сайту і фотографії медалі, і згадки про неї - судячи з усього, це черговий випадок уже регулярної, що увійшла в систему путінської практики секретних нагороджень. Ось чому-то вони тільки умовного Геннадія Хазанова та іншу публіку того ж ряду нагороджують публічно, а один одного - тільки секретними указами, і тільки через якийсь час і з якихось випадкових джерел ми дізнаємося, що генпр курор Устинов і начальник ФСБ Патрушев за "Норд-ост" отримали по зірці Героя, і начебто Сердюков теж Герой за грузинську війну, а у самого Путіна чомусь є медаль за Приштинский марш-кидок 1999 року, і тепер ще кримська медаль, яка, з одного боку є, а з іншого її як би і ні ", - прокоментував що відбувається, журналіст Олег Кашин.

У той же час в пресі широко висвітлювалося вручення медалей "За визволення Криму і Севастополя", заснованої з ініціативи громадської організації - комітету "Севастополь-Крим-Росія", головою якої є депутат Держдуми, директор Інституту країн СНД Костянтин Затулін. В інтерв'ю "Московському комсомольцю" Затулін розповів, що на цій медалі викарбувана одна дата - 16 березень 2014 року. Всього список нагороджених налічує близько трьохсот чоловік, в числі яких спікер Держради Криму Володимир Константинов, народний мер Севастополя Олексій Чалий та інші кримські діячі, в тому числі військові.

"Севастопольські новини" передають, що цю нагороду хотіли вручити і російському президенту Володимиру Путіну. Для нього нібито зарезервована медаль N1.

Таким чином поява в мережі фотографій зворотного боку засекреченої медалі з провокаційною датою може бути черговим ходом в інформаційній війні, яка розгорнулася в останні місяці в російсько-українському інформаційному просторі. До подібних вкидання можна віднести звіти української влади про штурмі і звільнення аеродрому в Краматорську, який зовсім не був захоплений ополченцями, або перехід в розпорядження сил самооборони шести бронетранспортерів , Який в Києві спочатку оголосили фейком, а потім військовою хитрістю.

До шедеврів жанру варто віднести і гучну, але не знайшла підтвердження історію про 27 рапортах про звільнення, поданих офіцерами з есмінця ВМС США Donald Cook після того, як судно кілька разів облетів російський бомбардувальник Cу-24, який імітував атаку. З жартівливим описом того, що відбувалося на борту есмінця під час зустрічі з російським військовим літаком можна ознайомитися на сайті Фонду стратегічної культури.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация