NEWSru.com :: Списком "ворогів російського народу" зацікавилася Генпрокуратура

Генеральна прокуратура Росії почала перевірку за фактом появи в Інтернеті так званого списку "ворогів російського народу", куди потрапили навіть ряд суддів Верховного суду
Генеральна прокуратура Росії почала перевірку за фактом появи в Інтернеті так званого списку "ворогів російського народу", куди потрапили навіть ряд суддів Верховного суду
У числі "ворогів народу" виявилися члени Військової колегії Верховного суду РФ, які свого часу скасували виправдувальний вирок Едуарду Ульману, який обвинувачувався у вбивстві 6 жителів Чечні в 2002 році

Генеральна прокуратура Росії почала перевірку за фактом появи в Інтернеті так званого списку "ворогів російського народу", куди потрапили навіть ряд суддів Верховного суду. Про це ІТАР-ТАРС повідомила сьогодні в.о. начальника Управління взаємодії із засобами масової інформації Генпрокуратури Тетяна Чернишова.

"Така перевірка вже йде, оскільки раніше аналогічне звернення до нас надійшло в інтернет-приймальню, де наводиться аналогічний сайт з приблизно таким же списком прізвищ", - повідомила Тетяна Чернишова.

Крім цього, підставою для перевірки стане і стаття в газеті "Коммерсант" , Де з посиланням на правозахисників також йдеться про подібному сайті.

Нагадаємо, що в минулу середу на одному з націоналістичних сайтів в розділі "Жертви великої політики" з'явився список незалежних експертів і співробітників правоохоронних органів, пов'язаних з протидією ксенофобії і міжнаціональної нетерпимості. Крім того, на сайті вказані імена і прізвища правозахисників, дослідників і співробітників правоохоронних органів, їхні домашні адреси, паспортні дані, ІПН і місця роботи.

У числі "ворогів народу" виявилися ряд відомих правозахисників і журналістів, в тому числі голова Московської Гельсінкської групи Людмила Алексєєва, журналіст Марк Дейч, директор центру "Сова", провідного моніторинг екстремістських злочинів, Олександр Верховський, а також члени Військової колегії Верховного суду РФ, які свого часу скасували виправдувальний вирок Едуарду Ульману, який обвинувачувався у вбивстві 6 жителів Чечні в 2002 році.

Сайт, на якому з'явився такий список, був зареєстрований 13 жовтня минулого року в Нью-Йорку через компанію Site Ground зі штаб квартирою в Софії. Газета стверджує, що справжній власник сайту "очевидно, доручив американській компанії не розкривати дані про себе, так як в реєстраційних даних сайту вказані адреса і телефон співробітника бруклінського офісу Site Ground.

Як стало відомо ІТАР-ТАСС, матеріали для перевірки зараз передані в управління Генпрокуратури з нагляду за виконанням законів про федеральну безпеку, міжнаціональні відносини та протидію екстремізму.

У свою чергу в правоохоронні органи РФ звернулися і російські правозахисники. Уповноважений з прав людини Володимир Лукін вважає, що в зв'язку з появою чергового списку "ворогів" правоохоронні органи повинні вжити негайних заходів аж до фізичної охорони фігурантів списку.

"Коли я говорю, що правоохоронні органи повинні вжити заходів, я маю на увазі комплекс заходів - від охорони до викорінення джерела загрози, зрозуміло, правовими методами. Вчити правоохоронні органи забезпечення безпеки мені не хотілося б - це їхня професія", - заявив Лукін "Інтерфаксу" в четвер.

Раніше міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch також закликала російські правоохоронні органи негайно відреагувати на публікацію списку.

"З моєї точки зору, це неподобство. Це не список друзів, а пряма загроза і прямий заклик до насильства", - сказала "Інтерфаксу" в четвер глава московського бюро Human Rights Watch Аллісон Гілл.

"Люди мають право на приватне життя, а поява такого списку - це порушення приватного життя. Прокуратура повинна прийняти дуже термінових заходів і порушити кримінальну справу. Я турбуюся за безпеку моїх колег і закликаю правоохоронні органи вжити термінових заходів. Поки, наскільки відомо, адекватних заходів прийнято не було ", - сказала Гілл.

У свою чергу директор Московського бюро з прав людини Олександр Брод повідомив "Інтерфаксу", що він також направив запити в МВС і прокуратуру у зв'язку з появою в інтернеті списку "ворогів".

"Ми направили запити і чекаємо реакції з боку МВС і Генпрокуратури", - повідомив Брод, який сам фігурує в списку. "Люди дуже схвильовані, оскільки побоюються насильства, враховуючи, що в цьому році націонал-радикали просто розперезалися", - сказав він.

"В інтернеті є вже близько десяти списків так званих" ворогів "російського народу. Новий список дивує наявністю персональної інформації. Мабуть, автори сайту взяли її з баз даних правоохоронних органів", - сказав Брод.

За його словами, в минулому правозахисники вже зверталися в прокуратуру та міліцію в зв'язку з появою на радикальних сайтах списків "ворогів". "Але нам відповідали, що немає техніки, щоб встановити авторів матеріалів. Хоча незалежні експерти кажуть, що при бажанні все можна знайти", - сказав Брод.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация