NEWSru.com :: Коаліція відновила удари по об'єктах у Лівії. У Британії натякнули, що одна з цілей

Запуск ракети "Томагавк" з есмінця USS Stout 19 березня 2011 року
Вертоліт MH-60S Knight Hawk на десантному кораблі USS Kearsarge 19 березня 2011 року

Сили міжнародної коаліції в понеділок відновили удари по об'єктах у Лівії в рамках санкціонованої Радбезом ООН операції "Одіссея. Світанок" , Яка розпочалася в ніч на неділю, 20 березня. як повідомляє "Інтерфакс" , Посилаючись на французьку газету Le Figaro , На світанку були нанесені удари по танках і бронетранспортерах урядової армії. Крім того, за даними британського міністерства оборони, піддалися бомбардуванню "ключові центри лівійської системи ППО", а також військові об'єкти біля столиці Тріполі і міст Місрата і Сирт.

відеокадри наслідків авіаударів уже поширюють провідні телеканали. Результат попередніх бомбардувань в минулі вихідні в числі інших показала британська BBC .

Також вранці французькі ВПС відновили дії з блокування повітряного простору над Лівією. Представник головного штабу французьких збройних сил Тьєррі Бюркар уточнив, що минулої ночі літаки країни в операції в небі Лівії не брали участь. А міністр оборони Італії Іньяціо Ла Русса припустив, що створення безпольотної зони буде завершено до кінця дня.

- На тлі критики операції американці хочуть позбутися від лідируючої ролі
- Західна преса гадає, як далеко може зайти коаліція і чи не стане Лівія "Евровьетнамом"

Перед цим, минулої ночі, британські бойові літаки здійснили обліт лівійської території, але не стали атакувати намічені цілі з побоювань за життя мирних громадян. "Коли літаки Tornado наближалися до мети, надійшла інформація про присутність мирних жителів в зоні, по якій планувалося нанести удар. У підсумку було вирішено від нього відмовитися", - цитують лондонські ЗМІ представника британського військового командування Джона Лорімера. Він підкреслив, що захист мирних лівійців приділяється найпильніша увага.

У свою чергу представник французького уряду Франсуа Баруен заявив в понеділок, що даних про жертви серед мирного населення в ході операції в Лівії Париж не має. Ці слова стали відповіддю на пропозиції, що надійшли раніше повідомлення лівійської влади про те, що під час ударів по військових об'єктах були вбиті десятки мирних жителів, включаючи жінок і дітей. Зокрема, агентство Reuters передало дані джерел в органах охорони здоров'я Лівії, які "нарахували" 64 загиблих.

У коаліції запевняють, що не мають наміру вбивати Каддафі, але британський міністр "проговорився"

Тим часом британський міністр оборони Лайєм Фокс напередодні дав зрозуміти, що знищення лівійського лідера Муаммара Каддафі є однією з "законних цілей" операції, пише The Daily Mail . Заради цієї мети королівські ВПС можуть точковим ударом скинути на притулок Каддафі "руйнівник бункерів" - бомбу великої потужності, що пробиває броню захищених підземних об'єктів. Така атака буде санкціонована тільки при відсутності ризику для мирних жителів, пообіцяв міністр.

У той же час офіційний представник міноборони Франції Лоран Тейсейр запевнив, що операція, що проходить в рамках резолюції ООН "жодним чином" не ставить за мету усунення полковника Каддафі і триватиме з упором на захист цивільного населення Лівії. Раніше той же заявив глава Пентагону Роберт Гейтс.

За словами Тейсейра, "слід надати достатній тиск на полковника Каддафі шляхом обмеження його пересувань, введення ембарго, заморожування фінансових авуарів з тим, щоб у всіх сторін з'явилася мотивація для політичного вирішення проблеми". "Така кінцева мета", - уклав він.

А глава МЗС Великобританії Вільям Хейг в понеділок заявив, що вторгнення або введення окупаційних військ до Лівії в рамках операції не буде, передає ІТАР-ТАСС. Раніше він заявляв, що не виключає, у разі необхідності, можливості сухопутних спецоперацій проти нинішнього режиму "з певною метою".

Поки резиденцію Каддафі бомбили "чисто символічно"

На резиденцію Каддафі в Тріполі вже був здійснений "Символічний" наліт , Метою якого не було знищення полковника. В результаті на її території було повністю зруйновано триповерхова адміністративна будівля. Воно служило центром командування військ і знаходилося в 50 метрах від намету, де лівійський лідер зазвичай приймав гостей.

Як повідомляє AP, в момент ракетного удару на території знаходилося близько 300 прихильників режиму, однак чи є загиблі, поки невідомо. Що стосується самого Каддафі, то його місцезнаходження не встановлено.

Крім того, американські, британські та французькі літаки розбомбили колону танків, яка рухалася в бік міста Бенгазі на сході країни, що вважається оплотом повстанського руху.

Раніше голова об'єднаного комітету начальників штабів США адмірал Майкл Маллен заявив, що наступним етапом операції може стати удар по лініях постачання сил Каддафі. Після першої хвилі ударів по системі ППО і по бронетехніці поблизу лінії укріплень опозиції "ми спробуємо відрізати лінії постачання", заявив він.

При цьому експерти відзначають, що у коаліції немає ні чіткого плану, і ні певних цілей військового втручання. Спочатку в операції були виділені три етапи. В ході першого етапу передбачалося завдати удари по 31-й мети, перш за все по об'єктах ППО, мета другого етапу - дві військово-повітряні бази Лівії, а також резиденція Каддафі в Тріполі. На третьому етапі коаліція планує завдати ударів по збройним силам Лівії. Однак уже в ході першої хвилі удари завдавалися по об'єктах, віднесених до різних етапів, пише "Комерсант" .

Всього за минулі дві доби в ході операції "Одіссея. Світанок" по об'єктах ППО Лівії були випущені 124 крилаті ракети Tomahawk. З початку операції французькі ВПС завдали ударів по бронетехніці сил Каддафі поблизу Бенгазі, потім підключилася авіація США ( бомбардувальники-невидимки B2 ) І Великобританії. Норвегія і Данія заявили про перекидання своїх літаків на бази в Італії. Про перекидання своїх літаків в регіон повідомили також Іспанія, Канада і Катар. Німеччина ж підтвердила в понеділок, що не пошле солдат в Лівію, але буде підтримувати гуманітарні зусилля міжнародного співтовариства.

Як пише The Daily Mail, визначати цілі для ударів допомагають дві британські "ударні бригади" підтримки авіації у складі восьми чоловік. Вони знаходяться в Лівії вже три тижні, а тепер за допомогою лазера вказують точки, за якими повинні бути нанесені удари.

У неділю ввечері командування лівійської армії віддало наказ усім підрозділам про негайне припинення вогню . Проте у Вашингтоні нагадали, що такий же "віроломний" наказ був відданий ще в п'ятницю і негайно порушений військами Каддафі, і коаліція продовжила завдавати ударів по цілях в Лівії.

Тим часом в інтернеті поширюються відеокадри, що відбувається поза іноземної військової операції. Наприклад, драматичне падіння винищувача МіГ, збитого в суботу над містом Бенгазі. Як повідомляється, літак належав повстанцям.

На тлі критики операції з боку ЛАД, РФ і Китаю американці хочуть позбутися від провідної ролі

Відзначимо, не дивлячись на те, що нинішня операція в Лівії проходить зі схвалення ООН, її вже піддали різкій критиці глава Ліги арабських держав Амр Муса, Росія і Китай. Вони вважають, що операція вийшла за рамки первісних цілей. "Критики заявили, що коаліція, сформована за принципом добровільності, можливо, застосувала непропорційну силу і опинилася на небезпечній межі - ледь не зробила відсторонення Каддафі відкритої завданням політики ООН", - пише The Guardian .

При цьому американська адміністрація утримується від різких виразів. Адмірал Майк Маллен в ефірі NBC запевняв, що має місце не війна, а всього лише гуманітарна операція зі скромними завданнями, яка не спрямована на зміну режиму.

Пентагон не хоче втягуватися в третю за 10 років війну з мусульманською країною і чинить тиск на Обаму, пояснює видання. Маллен і інші високопоставлені американські військові заявили, що на наступному етапі США передадуть лідерство в коаліції французам і британцям, а самі зосередяться на оперативних завданнях - наприклад, на глушіння зв'язку Каддафі і дозаправки літаків у повітрі.

Глава Пентагону Роберт Гейтс вже заявив, що США і далі мають намір брати участь у військових діях, проте роль американців "не довлеющей". Президент Барак Обама також висловився за ширшу коаліцію в діях проти Лівії, повідомив в Ріо-де-Жанейро супроводжуючий його в поїздці по країнах Латинської Америки радник з нацбезпеки Том Донілон.

У неділю, як передає РІА Новини" , Обама провів телефонну розмову з королем Йорданії Абдаллою Другим, і обидва співрозмовники дійшли згоди про необхідність розширення коаліції проти Каддафі.

Про зайнятої керівництвом США позиції багато міркують європейські газети. Так, італійська La Repubblica пише, що Обама з усією родиною в ці дні перебуває в Бразилії, немов показуючи, що хоча Америка і застосовує в Лівії свої крилаті ракети і керує операціями зі своїх літаків-радарів, її в регіоні як би і ні.

"Мозок операції буде американським, оскільки військовий апарат жодної іншої країни не має таких коштів, такого досвіду і таких можливостей, як військовий апарат Сполучених Штатів. Але історична марка, бренд операції" Одіссея. Світанок ", яка почалася проти Каддафі, буде європейським", - йдеться в статті. "І якщо в лівійській посудній лавці, куди нас привели Саркозі і Кемерон з Обамою за спиною, поб'ється посуд, в цей раз" єврочерепки "будуть нашими", - констатує автор аналітичного матеріалу.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация