NEWSru.com :: Меркель після провальних виборів покине пост голови ХДС і більше не буде претендувати на пост канцлера

Ангела Меркель вирішила відмовитися від посади голови Християнсько-демократичного союзу (ХДС), але планує залишитися федеральним канцлером до кінця терміну

Ангела Меркель вирішила відмовитися від посади голови Християнсько-демократичного союзу (ХДС), але планує залишитися федеральним канцлером до кінця терміну. Як повідомляють в понеділок, 29 жовтня, провідні німецькі ЗМІ, в тому числі Süddeutsche Zeitung , Spiegel , DW , Меркель заявила про свій намір не претендувати на переобрання в партії своїм соратникам з ХДС. Пізніше канцлер ФРН підтвердила цю інформацію на прес-конференції в Берліні.

До сих пір Меркель дотримувалася позиції, що пости голови ХДС і канцлера ФРН повинні перебувати в одних руках. Вона запевняла, що знову виставить свою кандидатуру на пост глави ХДС на партійному з'їзді на початку грудня 2018 року, пише DW. Саме з цієї причини після провалу партнера ХДС по правлячій коаліції - Християнсько-соціального союзу (ХСС) Хорста Зеехофера на виборах в ландтаг (земельного парламенту) Баварії вперше заговорили про те, що делегати з'їзду можуть не переобрати Меркель своїм головою, що буде автоматично означати для неї відставку з посади канцлера.

Також стало відомо, що канцлер заявила про готовність залишатися на посаді глави уряду весь термін повноважень, але не має наміру висувати свою кандидатуру на наступних виборах в бундестаг, повідомляє агентство Dpa з посиланням на джерела в ХДС. За його інформацією, Меркель заявила на засіданні правління партії, що це її останній термін на посту канцлера, більше вона не буде виставляти свою кандидатуру, передає ТАСС. Наступні вибори в бундестаг, як очікується, пройдуть в 2021 році. Крім того, 64-річна Меркель заявила, що не збирається займати посади в Євросоюзі після закінчення своїх повноважень у 2021 році.

Як і передбачали експерти, ХДС теж показав погані результати на земельних виборах у Гессені в минулу неділю, повідомляє Die Welt . Християнські демократи набрали всього 27%, що на 11% менше показника попередніх виборів в ландтаг цієї землі.

Як і у випадку з ХСС, проте, ХДС отримав перемогу на виборах, хоча її і визнали провалом. Партія Меркель залишилася найбільшою політичною силою в Гессені і, завдяки успішному виступу "зелених", які отримали 19,8% голосів, зможе зберегти правлячу там "чорно-зелену" коаліцію. Однак тепер коаліція матиме в ландтазі перевага всього в один голос.

Нагадаємо, на виборах 14 жовтня ХСС, який багато десятиліть править цією найбільшою землею Німеччини, показав найгірший результат більше ніж за півстоліття і позбувся абсолютної більшості в ландтазі. Важкі втрати понесла на цих виборах і інша партія урядової коаліції - Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН), відзначає "Російська служба ВВС" .

Можливі наступники Меркель

Про рішення не переобиратися на пост голови ХДС, який вона займає протягом 18 років, Меркель поки офіційно не заявила, як і не роз'яснила співгромадянам свої плани щодо посади канцлера. Однак після повідомлень в пресі про своє бажання виставити кандидатуру на посаду, що звільняється в ХДС повідомив колишній глава фракції в бундестазі Фрідріх Мерц, передає Dpa з посиланням на оточення політика.

На думку експертів, в ХДС в даний час немає політика, здатного змагатися з Меркель в популярності всередині партії. Серед можливих наступників називають двох жінок - міністра оборони Урсули фон дер Ляйен і генерального секретаря ХДС Аннегрет Крамп-Карренбауер, а також голови бундестагу Вольфганга Шойбле, міністра охорони здоров'я Йенса Шпана і інших політиків. Однак їм всім, крім, мабуть, Шойбле, не вистачає політичної ваги, щоб представляти гідну заміну Меркель. 76-річний Шойбле в силу віку, якщо і погодиться очолити партію і уряд, то тільки на час, відзначає "Російська служба ВВС".

ЗМІ обговорюють успіхи "проросійської" АДГ

У Баварії і в Гессені партії правлячого блоку віддали голоси в тому числі і правопопулістської партії "Альтернатива для Німеччини" (АДГ) - тепер у неї є фракції в парламентах усіх шістнадцяти земель країни. Проте, у всіх цих парламентах АДГ в меншості і в опозиції.

Для Меркель важливий не відносний успіх правих популістів, а ослаблення позицій партій коаліції: ХДС, ХСС, а також соціалістів, відзначає "Російська служба ВВС". Соціалісти пов'язують падіння свого рейтингу з тим, що партія знову увійшла в коаліцію з ХДС / ХСС в якості молодшого партнера, а виборці пов'язують її з політикою Меркель.

Тим часом, за даними опитувань, популярність Меркель продовжує падати - як через невдало обраної лінії міграційної політики, так і з інших причин. За даними вересневих опитувань, роботою канцлера незадоволені вже більше половини виборців, задоволені - всього близько 17%.

Експерти припускають, що після провальних виборів, найімовірніше, Меркель буде змушена сформувати уряд меншості, намагатися протягнути якийсь час, а потім оголосити позачергові вибори. Канцлер після виборів в Баварії, обіцяла докласти всіх зусиль для повернення довіри виборців.

ЗМІ обговорюють відносний успіх "Альтернативи для Німеччини", яку називають правопопулістської і проросійською. Кращі результати - більше 20% голосів - партія показала в позаминулому році, на піку міграційного кризи, в східних німецьких землях - Мекленбург-Передня Померанія і Саксонія-Анхальт. Зараз її рейтинг коливається в районі 11-15%, і багато соціологів і політологів припускають, що приблизно цей рівень - максимально можливий для партії. У Баварії АДГ набрала 10,2% голосів, в Гессені - 13,1%. На виборах до федерального парламенту в минулому році за АДГ проголосували 12,6%, було створено фракцію з 94 депутатів.

16 жовтня представник "Альтернативи" виступив з черговою заявою на підтримку Росії. Глава фракції АДГ в комітеті закордонних справ бундестагу, виходець з Чехії Петро Бістрон засудив міністра закордонних справ Хайко Маасу за підтримку нового режиму санкцій ЄС, які, можливо, будуть введені в зв'язку з отруєнням Сергій і Юлії Скрипаль в англійському Солсбері. Він вказав на те, що звинувачення проти Росії засновані тільки на заявах британської влади, а конкретних доказів немає.

В "Альтернативі" є певне число людей, для яких тема відносин з Росією важлива - в першу чергу це колишні радянські німці, які створили в партії секцію "Російські німці за АДГ". У той же час для "Альтернативи" Росія - зовсім не головна тема. У програмі партії Росії присвячені всього дві строчки, в них йдеться про неминучість співпраці, відзначає "Російська служба ВВС".

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация