NEWSru.com :: П'ять партій проходять до парламенту Киргизії за підсумками виборів

За попередніми даними, п'ять партій, проходять до парламенту Киргизії за підсумками проведених у неділю парламентських виборів
У парламентських виборах взяли участь трохи більше 56% з майже 2,85 млн мають право голосу громадян. На 120 місць в законодавчому органі претендували 29 політичних партій
Парламентські вибори в Киргизії, що відбулися минулої неділі, "пройшли спокійно і в більшій мірі чесно, що дозволяє сподіватися на формування відповідного парламенту", заявив глава місії спостерігачів від СНД Євгеній Новожилов

За попередніми даними, п'ять партій проходять до парламенту Киргизії за підсумками проведених у неділю парламентських виборів , Повідомили в понеділок в прес-службі Центрвиборчкому республіки.

"У Жогорку Кенеш (однопалатний парламент) за поточною інформацією проходять три опозиційні влади і дві партії влади", - сказав представник ЦВК. За попередніми даними, в Центрвиборчком уже надійшли відомості з усіх ділянок. Інформація надходила каналами Державної автоматичної системи "Шайлоо" ( "Вибори"), повідомляє "Інтерфакс" .

У підсумку мінімальний 5-відсотковий поріг подолали опозиційні "Ата-Журт" (8,69%), "Ар-Намис" (7,64%) і "Республіка" (7,04%), а також партії влади - Соціал демократична партія Киргизстану (СДПК) отримала 8,13% голосів, Соціалістична партія "Ата-Мекен" - 5,71%.

Раніше в понеділок повідомлялося, що, за попередніми даними, на що відбулися парламентські вибори лідирує партія "Ата-Журт" ( "Батьківщина"), чий передвиборний список очолюють вчорашні високопоставлені чиновники часів президента Курманбека Бакієва. За киргизьким законодавством, що претендують на депутатські мандати партії зобов'язані подолати 5-відсотковий поріг і набрати не менше 0,5% від кількості зареєстрованих виборців у кожній з 7 областей країни, містах Бішкеку і Оші.

У парламентських виборах взяли участь трохи більше 56% з майже 2,85 млн мають право голосу громадян. На 120 місць в законодавчому органі претендували 29 політичних партій.

Нинішні парламентські вибори в Киргизії проходили в умовах безпрецедентних заходів безпеки, на які влада пішла через безперервні погрози дестабілізації обстановки в країні після подій 7 квітня, коли до влади прийшов тимчасовий уряд. До охорони правопорядку на виборах були залучені співробітники всіх силових відомств, митної служби і фінансової поліції, народні дружинники, співробітники приватних охоронних підприємств, ветерани локальних війн і навіть мисливці.

Вибори в Киргизії пройшли "спокійно і чесно", вважають спостерігачі від СНД

Парламентські вибори в Киргизії, що відбулися минулої неділі, "пройшли спокійно і в більшій мірі чесно, що дозволяє сподіватися на формування відповідного парламенту", заявив глава місії спостерігачів від СНД Євгеній Новожилов в понеділок на прес-конференції в Бішкеку. На його думку, "республіка пройшла певну перевірку на демократичність", повідомляє РІА Новини" .

Одним з головних достоїнств виборів в Киргизії, відзначили спостерігачі від СНД, став той факт, що "незважаючи на велику кількість партій всім був забезпечений вільний і рівний доступ до проведення агітаційної кампанії". "Спроби сфальсифікувати процес голосування і підрахунок голосів були практично неможливі", - вказав глава місії спостерігачів.

Представники СНД закликали партії, які не пройшли в парламент, "знайти в собі мужність визнати поразку", а ті, які пройдуть в парламент, - "знайти мужність сформувати коаліцію".

Казахстан як діючий голова ОБСЄ привітав мирне проведення парламентських виборів в Киргизстані і побажав якнайшвидшого встановлення в країні політичної стабільності і суспільної злагоди, яке може стати основою подальшого творчого розвитку країни.

Парламентські вибори повинні стати найважливішим етапом в легітимації владних інститутів Киргизії. Після того як в квітні нинішнього року повалений президент Курманбек Бакієв залишив країну і написав заяву про зречення, влада перейшла до тимчасового уряду, а парламент країни розпущений.

У червні під час всенародного референдуму громадяни Киргизії проголосували за нову конституцію, згідно з якою після обрання нового складу однопалатного парламенту фактичні повноваження з управління республікою перейдуть до прем'єр-міністра, якого призначатиме парламентська більшість. За президентом країни (функції якого продовжить виконувати тимчасово, до кінця 2011 року, Роза Отунбаєва) залишаться лише представницькі функції.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация