NEWSru.com :: У США почалися президентські вибори

У Сполучених Штатах офіційно почалися президентські вибори
На даний момент за результатами опитувань лідирує Барак Обама - він має в своєму "активі" голоси 291 вибірників - це на 21 більше мінімуму, необхідного для перемоги
При цьому Джон Маккейн зміг до теперішнього часу заручитися голосами лише 247 членів колегії вибірників

У Сполучених Штатах офіційно почалися президентські вибори. Перші виборчі дільниці відкрилися в невеликих містечках штату Нью-Гемпшир - Діксвілл-Нотч і Хартс-Локейшн, передає ІТАР-ТАСС.

Пізніше голосування на виборах президента США почалося ще в восьми американських штатах. О 06:00 за часом східного узбережжя США (14:00 за московським) виборчі дільниці відкрилися в штатах Нью-Йорк, Мен, Нью-Гемпшир, Коннектікут, Нью-Джерсі, Індіана, Кентуккі і Вірджинія. Годиною раніше голосування почалося в штаті Вермонт.

Аналітики прогнозували, що в Нью-Гемпширі переможе Обама і не помилилися - За підсумками найпершого голосування на президентських виборах, які пройшли в місті Діксвілл Нотч, переміг Барак Обама, повідомляє Reuters. Під час виборів у 2004 перемогу в Діксвілл Нотч здобув Джордж Буш.

Згідно з традицією, яка дотримується з 1948 року, жителі цих містечок - в цілому 115 чоловік - мають можливість проголосувати раніше за всіх в країні: відразу ж після півночі за місцевим часом (08:00 за московським часом).

- Експерти: незалежно від того, хто стане президентом, США будуть змушені спустошити бюджет
- Напередодні виборів Обама випереджав Маккейна з солідним запасом
- Вибори Обамі затьмарюють родичі - померла бабуся, з'явилася тітка-нелегал
- З Сари Пейлін зняли звинувачення в зловживанні повноваженнями
- Маккейн заявив, що його підтримують прибульці
- Результат виборів у США, можливо, буде вирішуватися в суді
- Кожен голос виборця обійдеться кандидатам в 8 доларів
- Вибори президента США, довідка
- Маккейн все одно передчуває перемогу
- Кондоліза Райс: "Америка готова до чорного лідеру"

Їх першість має, скоріше, рекламне значення, розраховане на те, щоб привернути увагу до місцевим готелям, де проходить голосування. Як підкреслюють політологи, ніхто з них навіть не сприймає серйозно підсумки голосування в цих містечках, більшість зареєстрованих виборців яких стійко підтримує кандидатів республіканців. Єдиний виняток мало місце бути в 1968 році: тоді перевага була віддана демократу Губерту Хамфрі, який все одно програв республіканцеві Річарду Ніксону.

Час роботи кожної виборчої дільниці регламентується законами конкретних штатів. А в деяких штатах, зокрема в Нью-Гемпширі, це питання залишено на розсуд місцевої влади.

Першими штатами, де завершиться голосування, стануть Кентуккі і Індіана - з 18:00 до 19:00 за часом Східного узбережжя США (02: 00-03: 00 за московським часом в середу). Останніми закриються дільниці на Алясці - це відбудеться, коли на Атлантичному узбережжі вже настане новий день (01:00 за місцевим часом, 09:00 за московським в середу). Таким чином, на континентальній частині США виборний марафон триватиме трохи більше доби. Політологи очікують безпрецедентну явку виборців - до 140 млн осіб.

Ім'я нового глави Білого дому може стати відомо ще до того, як закриються останні дільниці. Теоретично це може статися близько 21:00 за місцевим часом (05:00 за московським в середу). Багато політологів пророкують перемогу Обами. В такому випадку він стане першим президентом-афроамериканцем за всю 232-річну історію США.

Напередодні виборів Обама випереджав Маккейна з солідним запасом

Нагадаємо, що в даний момент за результатами опитувань лідирує Барак Обама - він має в своєму "активі" голоси 291 вибірників - це на 21 більше мінімуму, необхідного для перемоги. При цьому Джон Маккейн зміг до теперішнього часу заручитися голосами лише 247 членів колегії вибірників.

У переддень виборів про намір проголосувати за Обаму заявили 53% респондентів, за Маккейна - 44%. Таким чином, розрив становить 9%, а це значно більше можливої ​​статистичної похибки.

Опитування громадської думки показують, що за добу до виборів Обама випереджає за популярністю свого суперника Маккейна в шести з восьми "ключових" штатів. Жоден з кандидатів поки не може з упевненістю вважати їх "своїми" в силу того, що голоси на підтримку обох претендентів на Білий дім там розподілялися приблизно однаково.

Зокрема, зазначають соціологи, Обама лідирує в штатах Пенсільванія (за нього там готові голосувати 53,7% жителів при 40% у Маккейна), Огайо (Обама - 50,2%, Маккейн - 43,9%), Вірджинії (50, 7% - 44,6%), Неваді (50,7% - 42,9%), Флориді (47,5% - 46,2%) і Міссурі (47,4% - 45,7%).

Маккейн поки зберігає лідерство в двох з восьми "спірних" штатів - Північній Кароліні (у нього - підтримка 49,3% виборців, у суперника - 47,7%) і Індіані - (49,1% проти 43,9% у Обами) .

У США є цікава політична прикмета: президентські вибори виграє той кандидат, маски з обличчям якого користуються на Хеллоуїн найбільшим попитом. Ця прикмета не підводила з 1980 року. На цей раз, за ​​даними опитування, на вулицях "Обам" було на 14% більше , Ніж "Маккейнів".

Вибори Обамі затьмарюють родичі - померла бабуся, з'явилася тітка-нелегал

У родині Барака Обами напередодні виборів сталася трагедія - за 48 годин до відкриття виборчих дільниць тихо, уві сні померла "біла" бабуся кандидата від Демократичної партії Медлін Дунхам.

Барак Обама дізнався про її смерть під час передвиборчого мітингу в Джексонвілл. Витираючи сльози, і відвертаючись від камер, Барак Обама говорив про неї, як про "тихої героїні Америки" і присягнувся, в разі обрання в Білий дім, працювати заради таких, як вона, героїв, повідомляє NEWSru Israel .

Звертаючись у Флориді до тисяч своїх прихильників, він став сентиментальним, оскільки мова йшла про жінку, по суті, його виростила. Разом зі своїм чоловіком Стенлі і дочкою Енн вона виховувала Барака на Гаваях до тих пір, поки він не вступив до коледжу.

В кінці жовтня стало відомо про те, що стан 86-річної Медлін Дунхам різко погіршився. Обама перервав свою передвиборчу кампанію, щоб відвідати хвору бабусю, побоюючись, що вона не побачить його тріумфу, який пророкують результати опитувань.

Вибори для Обами виявилися затьмарені не тільки смертю бабусі, а й роздмухуваний скандалом навколо його тітки, яка, за даними ЗМІ, проживає в США в якості нелегальної іммігрантки.

Раніше агентство AP повідомило з посиланням на власні джерела, що зведена сестра покійного батька Обами - уродженка Кенії Зейтуні Оніанго - чотири роки тому намагалася отримати в США притулок. Як стверджується, це право їй не було надано, але жінка залишилася в країні незаконно.

Обама запевнив, що йому нічого не було відомо про перебування в США Оніанго на нелегальному становищі. В оточенні кандидата додали, що він не чинив родичці ніякого сприяння в отриманні американської туристичної візи або переїзді.

Тим часом преса з'ясувала, що Оніанго пожертвувала у виборчі фонди племінника 265 доларів. Однак приймати фінансові кошти від іноземців претендують на виборні посади в США категорично заборонено. У зв'язку з цим передвиборний фонд Обами зазначив, що поверне гроші.

З Сари Пейлін зняли звинувачення в зловживанні повноваженнями

Рада по кадрам штату Аляска в понеділок визнав, що губернатор штату і кандидат у віце-президенти США від Республіканської партії Сара Пейлін не зловживати службовими повноваженнями, повідомляє Reuters.

"Немає достатніх підстав вважати, що губернатор Пейлін порушувала Закон про етику виконавчої влади Аляски, прийнявши рішення звільнити комісара Управління громадської безпеки Уолтера Монегана і запропонувавши йому замість пост директора Відділу з контролю за алкогольними напоями", - йдеться в постанові.

Таким чином, рішення Ради скасовує попередній вердикт комісії законодавчих зборів штату, яка в ході розслідування дійшла висновку, що губернатор перевищила посадові повноваження, усунувши з посади Уолтера Монегана у відповідь на його відмову звільнити з поліцейської служби колишнього чоловіка сестри Пейлін.

Пейлін сама наполягла на новому розслідуванні, оскільки вважала звинувачення законодавців на свою адресу політично мотивованими. Рада по кадрам формально підпорядковується губернатору, відзначає агентство.

Нагадаємо, розгляд відносно Пейлін почалося, коли стало відомо, що вона разом з чоловіком Тоддом чинила тиск на Монегана, щоб той змістив з посади колишнього чоловіка її сестри. Монегана відмовлявся звільнити підлеглого, через що сам позбувся посади.

Результат виборів у США, можливо, буде вирішуватися в суді

Перед днем ​​голосування президентська компанія в США приймає досить непристойні форми, при яких кандидати починають лякати виборців один одним, заявив відомий американський політолог, головний редактор журналу World Policy Journal Девід Андельман.

За його словами, в Пенсільванії, яка вважається одним з ключових штатів в передвиборній боротьбі, поширюються рекламні оголошення, що лякають Обамою - тим, що він може підвищити податки. "Антіобамовскіе рекламні оголошення стали зображати сцени насильства з висновками - ось так буде, якщо ви оберете в президенти Обаму, попереджає американців рекламний ролик Національної асоціації приватних власників зброєю", - цитує Андельмана "Інтерфакс" .

Експерт вважає, що ця антіобамовская кампанія дає свій ефект. "Хто не визначився виборці починають думати, що Маккейн може бути краще підготовлений, щоб очолити державу", - зазначив він. На думку Андельмана, ще два тижні тому можна було говорити про перевагу Обами над Маккейном, однак на сьогоднішній день багато зусиль негативної реклами починають давати ефект.

"З 30% не визначилися зареєстрованих виборців - 70% можуть проголосувати за Маккейна", - сказав він.

Політолог зазначає, що в разі, якщо розрив результатів голосування буде незначним, кожен зі штабів може залучити армію юристів і адвокатів, які поставлять під сумнів правильність реєстрації виборців.

Так, в кінцевому підсумку результат кампанії буде вирішуватися в суді, а остаточний результат відкладеться на кілька тижнів, а то і місяців, як ми бачили це у 2000 році, підкреслив він.

На думку відомого політолога, невизначена ситуація, швидше за все, може скластися в таких штатах, як Флорида, Пенсільванія, Колорадо.

Разом з тим, як повідомляють "Вести" , Днями в інтернеті з'явилися несподівані заяви Барака Обами, які можуть сильно знизити його рейтинг. Одне з них зроблено в січні цього року - в інтерв'ю The San Francisco Chronicle сенатор від Іллінойсу пригрозив руйнівними податками вугільної галузі за викид парникових газів. Сенатор також заявив про необхідність розвитку альтернативних джерел енергії. Однак при цьому Обама відразу повідомив, що зовсім відмовлятися від вугільного палива - не можна.

Одночасно з появою цього ролика, Маккейн поспішив заявити, що, якщо стане президентом, не дасть вугільної промисловості США збанкрутувати, а шахтарям - втратити роботу. Також він запевнив виборців, що "не допустить ще більшого підвищення цін на електроенергію для американських сімей". Про це Маккейн заявив напередодні в штаті Теннессі.

Маккейн пожартував, що його підтримують прибульці

Виступаючи в понеділок увечері перед своїми прихильниками на передвиборному мітингу в місті Розуеллі (штат Нью-Мексико), Маккейн жартома оголосив, що його кандидатуру підтримують навіть космічні прибульці, повідомляє РІА Новини" .

"Я бував раніше в Розуеллі, і я знаю про приземлення прибульців. Я радий оголосити, що я отримав підтримку прибульців. Тому хіба я можу не виграти?" - сказав Маккейн своїм виборцям. Деякі з них прийшли на мітинг з повітряними кулями у вигляді знаменитих "росуелльскіх прибульців".

Передвиборний мітинг Маккейна проходив в аеропорту Розвелла - міста, в якому відкрито "Музей і дослідницький центр НЛО" і щорічно проводиться Росуелскій фестивать НЛО.

Місто отримало всесвітню популярність після численних публікацій про те, що в 1947 році неподалік від Розвелла нібито зазнав катастрофу космічний апарат у формі "літаючої тарілки", на якому знаходилися прибульці, і що уламки цього апарату, а також тіла кількох загиблих прибульців виявилися в розпорядженні Міноборони США, яке все негайно засекретив і продовжує приховувати знахідки досі.

Незважаючи на роз'яснення ВВС США, що всього лише мали місце збої в здійснювалися в 1947 році двох експріментальних секретних військових проектах, популярний у туристів і присвячений "Росуелльскому інциденту" музей як і раніше залишається однією з головних визначних пам'яток Розвелла.

За даними трьох різних передвиборних опитувань, що проводилися в штаті Нью-Мексико протягом останніх двох тижнів, в цьому штаті лідирує кандидат демократів сенатор Барак Обама, який випереджає Маккейна в діапазоні від 7% до 17%.

Кожен голос виборця обійдеться кандидатам в 8 доларів

Витрати сенаторів Барака Обами і Джона Маккейна для отримання голосу одного виборця склали близько 8 доларів за один голос, в той час як на попередніх виборах у 2004 році ціна голосу одного виборця склала 5,5 долара, повідомляє РІА Новини" з посиланням на AP.

Вартість одного голосу була обчислена шляхом ділення загальної суми фінансових коштів, зібраних Обамою і Маккейном, на прогнозоване число виборців, які візьмуть участь в президентських виборах 4 листопада. Точна остаточна вартість одного голосу виборця залежатиме від підсумкової явки.

За даними Федеральної виборчої комісії (ФВК) США, Обама станом на 27 жовтня зібрав на свою виборчу кампанію рекордну суму в 639 мільйонів доларів. Збори Маккейна склали 360 мільйонів доларів, йдеться в повідомленні.

Вибори президента США, довідка:

Посада президента введена Конституцією США в 1787 році. Першим президентом став в 1789 році Джордж Вашингтон. Президент є главою держави, главою виконавчої влади і головнокомандувачем збройних сил. Він має право законодавчої ініціативи, укладає і підписує міжнародні договори, ратифіковані Конгресом США, призначає за згодою Сенату вищих посадових осіб, має право вето на законопроекти, прийняті Конгресом. Президент може бути усунений з посади в порядку імпічменту, однак досі жодна спроба імпічменту не мала успіху. Правом добровільної відставки скористався тільки Річард Ніксон, повідомляє ІТАР-ТАРС.

Згідно з 2-ю статтею Конституції, президентом може бути обраний будь-який громадянин США, який народився в цій країні, що проживає в ній не менше 14 років і досяг до моменту виборів 35-річного віку. Конституція, яка визначає президентський мандат в 4 роки, спочатку не обмежувала кількість президентських термінів. Фактично президенти обиралися на два терміни, дотримуючись неписане правило, встановлене Джорджем Вашингтоном. Винятком стали Теодор Рузвельт і Улісс Грант, які балотувалися на третій термін (спроби були для них невдалими), і Франклін Рузвельт, якого обирали президентом чотири рази. 22-а поправка до Конституції, прийнята в 1951 році, обмежила перебування президента на посаді двома термінами. Єдиним президентом США, який займав свій пост два терміни з перервою і, відповідно, отримав в списку подвійну нумерацію, став Гровер Клівленд (22-й і 24-й президент).

З 1845 року президентські вибори завжди проводяться в перший вівторок після першого понеділка листопада кожного високосного року (День виборів). За традицією, що склалася, виборів передують праймеріз - первинні вибори, які проводяться в штатах з лютого по червень. Вони визначають рейтинг кандидатів та делегатів на з'їзди партій, на яких офіційно висувається кандидат відповідної партії на пост президента США і затверджується запропонована ним кандидатура на пост віце-президента (вимоги до кандидата у віце-президенти такі ж, як до кандидата в президенти). Кандидати на обидві посади йдуть "в зв'язці" протягом усієї передвиборної кампанії.

Самі вибори є непрямими (двоступінчастими): в День виборів виборці голосують не за президента, а за членів Колегії вибірників. Кожен штат має право обрати стільки вибірників, скільки сенаторів і представників він посилає в Конгрес (всього в Сенаті - 100 осіб, в Палаті представників - 435). Трьох вибірників обирає федеральний округ Колумбія, не представлений в Конгресі (23-а поправка, 1961). Таким чином, в даний час в Колегію вибірників входять 538 осіб. Кожна партія в кожному штаті висуває єдиний список вибірників. Голосування проводиться за список в цілому. Якщо партія набирає відносну більшість голосів виборців в рамках одного штату, в Колегію вибірників обирається весь її список, тобто перемогла в штаті партія отримує всі голоси вибірників від цього штату. Члени Колегії вибірників не є членами Конгресу США і державними службовцями.

У перший понеділок після другої середи грудня (цього року це 15 грудня) виборщики збираються у столицях штатів і голосують за кандидатів у президенти і віце-президенти (голосування роздільне). За традицією, а в деяких штатах і за законом, виборщики голосують за кандидата своєї партії. Голосування виборців є формальність, хоча результати можуть не збігатися з думкою виборців. Так, в 1824, 1876, 1888 роках кандидати, які отримали більшість голосів виборців, зазнали поразки при голосуванні в Колегії вибірників. Така ж ситуація виникла у 2000 році, коли кандидат від Демократичної партії США Альберт Гор програв республіканцеві Джорджу Бушу.

Для обрання на посади президента і віце-президента кандидатам необхідно отримати не менше 270 голосів вибірників. В іншому випадку застосовується екстраординарна процедура - президента США обирає Палата представників Конгресу з трьох кращих за результатами виборів кандидатів, а віце-президент обирається Сенатом з двох кандидатів. Сенатори голосують індивідуально, а конгресмени - по штатам, причому кожна делегація, незалежно від своєї чисельності, має по одному голосу. Ця процедура була визначена 12-ю поправкою до Конституції в 1804 році. Причиною її прийняття стали вибори 3-го президента США в 1800 році, коли кандидати отримали однакову кількість голосів. В результаті президент Томас Джефферсон був обраний в 1801 році Палатою представників після запеклих дебатів і 36 турів голосування. Після прийняття поправки екстраординарна процедура була застосована лише в 1824 році, коли Палатою представників був обраний 6-й президент Джон Квінсі Адамс.

Результати голосування Колегії вибірників оголошуються на початку січня на спільному засіданні обох палат Конгресу, після чого президент вважається офіційно обраним. Відлік терміну перебування президента на посаді починається з 20 січня року, наступного за роком виборів.

У цьому році на пост 44-го президента і 47-го віце-президента від Демократичної партії балотуються сенатор від штату Іллінойс Барак Обама і сенатор від штату Делавер Джозеф (Джо) Байден; від Республіканської партії - сенатор від Арізони Джон Маккейн і губернатор Аляски Сара Луїза Пейлін. Офіційним кандидатом від Лібертаріанської партії став Роберт Барр, а кандидатом у віце-президенти - Уейн Еллін Рут. Своїх кандидатів виставили Бостонська партія чаювання, Конституційна партія, Партія "зелених", Американська незалежна партія, Незалежна екологічна партія, Партія соціалізму і свободи, Партія реформ, Соціалістична партія США, Соціалістична робітнича партія. У виборах беруть участь також шість незалежних кандидатів.

Обама став першим в історії США афроамериканцем, який очолив передвиборний список однієї з провідних політичних партій країни. Маккейн може стати найстаршим з американських президентів, в день інавгурації йому буде 72 роки. До сих пір найстаршим президентом на момент обрання був Рональд Рейган - йому тоді було 68 років.

Тому хіба я можу не виграти?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация