NEWSru.com :: Держслужбовцям, які мають доступ до держтаємниць, можуть законодавчо обмежити виїзд за кордон

"Мова йде про те, щоб в обов'язковому порядку забирати закордонні паспорти у чиновників, що мають певний допуск до держтаємниці, і видавати їх тільки на час виїзду з дозволу керівництва", - сказало джерело видання в уряді
Тема обмеження виїзду за кордон для державних службовців, яку останнім часом піднімали представники Державної думи, по всій видимості, залишається досить актуальною
Зауважимо, що силовиків нова ініціатива також торкнеться, причому, за словами співрозмовника РБК, близького до керівництва Держдуми, це може ставитися і до тих, у кого є третя форма допуску, тобто до особливо важливих відомостей, наприклад до рядових співробітників підлогу

Тема обмеження виїзду за кордон для державних службовців, яку останнім часом піднімали представники Державної думи, по всій видимості, залишається досить актуальною. як повідомляє РБК з посиланням на обізнані джерела, близькі до керівництва Держдуми, готується відповідний закон, який торкнеться всіх чиновників, що мають доступ до державної таємниці.

За словами джерел в Держдумі та уряді, в законодавстві можуть бути більш жорстко і чітко регламентовані обмеження на виїзд тим, хто має допуск до секретних відомостей, незважаючи на те, що зараз ці заходи існують на рівні внутрішніх документів.

Правда, ініціатива може торкнутися всіх рівнів доступу до держтаємниці, яких три: до абсолютно секретних відомостей, секретним і особливо важливим.

"Мова йде про те, щоб в обов'язковому порядку забирати закордонні паспорти у чиновників, що мають певний допуск до держтаємниці, і видавати їх тільки на час виїзду з дозволу керівництва", - сказало джерело видання в уряді.

Не виключені також обмеження для депутатів і сенаторів, заявив, у свою чергу, джерело, близьке до керівництва Держдуми, так як за замовчуванням члени Федеральних зборів мають другу форму допуску. У Білому домі і адміністрації президента, до речі, майже всі чиновники мають другий і перший рівень допуску. Третій рівень, за словами джерела, у керівників апаратів комітетів Держдуми і Ради Федерації.

Зауважимо, що силовиків нова ініціатива теж торкнеться, причому, за словами співрозмовника РБК, близького до керівництва Держдуми, це може ставитися і до тих, у кого є третя форма допуску (до особливо важливих відомостей), наприклад до рядових співробітників поліції.

Другу форму допуску отримують багато співробітників спецслужб. Це керівники та оперативники ФСБ, МВС, ФСКН, ФСВП і інших силових структур. Першу форму допуску отримують тільки високопоставлені керівники відомств.

У Слідчому комітеті РФ відзначають, що другий допуск мають керівник і один зі слідчих, якому доручають розслідувати засекречені справи. "За кордон особи з другим допуском завжди виїжджали тільки з дозволу керівництва, але якщо раніше на поїздки в Туреччину і Таїланд закривали очі, то зараз все стало набагато суворіше", - розповіло джерело видання.

Закон може віднадити людей від держслужби

Федеральний чиновник, який чув про плани обмежити виїзд за кордон для держслужбовців, поскаржився, що якщо такий широкомасштабний заборона з'явиться, це різко погіршить якість держапарату, так як кваліфікованих співробітників буде ще важче знайти і заманити на роботу.

Експерт з держслужбі Павло Кудюкін впевнений, що цей законопроект не відіб'ється на кількості бажаючих вступити на держслужбу. "Якщо людина по ідеалістичним або матеріальних міркувань хоче йти на держслужбу, ці обмеження його не зупинять", - підкреслив він.

Колишній генеральний прокурор Юрій Скуратов прокоментував ініціативу: "У веденні обмежень на виїзд є якийсь перегин. Якщо людина хоче продати батьківщину, то він це зробить успішно і всередині країни". Але з іншого боку, на думку екс-прокурора, обмеження на виїзд існували завжди і оформлялися у вигляді внутрішньовідомчих документів, а зараз їм просто надають статус закону.

Адвокат Володимир лоша, колишній старший слідчий Слідчого комітету при МВС, заявив, що справжня мета авторів такого проекту в тому, щоб змусити людей відпочивати в Сочі. Крім того, він зазначає, що це можна трактувати, як "недовіру до співробітників спецслужб".

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация