NEWSru.com :: Путін схвалив вибір українського народу після своєї першої бесіди з Порошенком

Після 15 хвилин бесіди з новим президентом України Путін схвалив вибір українського народу
Дмитро Пєсков розповів, що в ході короткої розмови і Путін, і Порошенко "висловилися за якнайшвидше припинення кровопролиття на південному сході України, а також бойових дій обох сторін
Також російський лідер торкнувся нормалізації відносин з Євросоюзом. "Сподіваюся, що у нас відновиться якийсь контакт з Єврокомісією. Ми домовилися про консультації. Поки ніяких консультацій немає", - сказав Путін

Президент Росії Володимир Путін після зустрічі з лідерами західних країн в Парижі в день 70-ої річниці висадки союзників у Нормандії і короткого спілкування з нещодавно обраним лідером України Петром Порошенко схвалив вибір українського народу і тим самим заспокоїв Захід, який наполегливо просив його визнати нового лідера України та почати з ним співпрацювати. Також президент РФ висловився з приводу врегулювання української кризи, заявивши, що Росія не є стороною конфлікту.

Про зустріч з Порошенком попросили лідери Франції і Німеччини Франсуа Олланд і Ангела Меркель, повідомив російський президент. Однак він додав, що і так "не збирався ні від кого ховатися", передає "Інтерфакс" . "Зустріч з паном Порошенком відбулася, як кажуть в таких випадках, в кулуарах. Ми сіли за стіл, поговорили за лічені хвилини 15. Не можу сказати, що це була ґрунтовна бесіда, але, тим не менше, основні питання, пов'язані з врегулюванням ситуації , торкнулися, з розвитком економічних відносин ", - розповів Путін.

- Путін у Франції провів переговори з Меркель, а також "коротко" поспілкувався з Обамою
- США позитивно оцінили зустріч Путіна і Порошенко
- Путін подякував Олланда за заходи і висловив надію на відновлення контактів з Єврокомісією
- Путін знову прокоментував ситуацію з "Дощем": цього разу він поставився до телеканалу холодніше

Російський лідер оцінив настрій українського президента з приводу врегулювання кризи в східних регіонах. "Як це буде все імплементовано, як це все буде оформлено, напевно, сказати не можу, але настрій у цілому мені здався правильним, мені сподобався. Сподіваюся, що так і буде, якщо це буде відбуватися, то будуть створені умови і для розвитку наших відносин в інших галузях, в тому числі і в економіці ", - сказав Путін.

У той же час президент РФ підкреслив: "Сторонами переговорів (щодо врегулювання ситуації на Україні. - Прим. NEWSru.com) в даному випадку повинні бути не Росія і Україна - Росія не учасниця конфлікту, а київська влада і прихильники федералізації на сході".

Раніше, зазначимо, прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков розповів, що в ході короткої розмови і Путін, і Порошенко "висловилися за якнайшвидше припинення кровопролиття на південному сході України, а також бойових дій обох сторін з боку українських збройних сил і з боку прихильників федералізації України".

Також Путін не виключив, що РФ надасть гуманітарну допомогу жителям східних областей України, передає ІТАР-ТАСС. "Я знаю (про важку ситуацію. - Прим. NEWSru.com), ми думаємо про це", - сказав президент.

Крім того, Путін запропонував проявити Порошенко "мудрість" і "добру волю", щоб домогтися припинення боїв між українською армією і сепаратистами. "Я думаю, що це - добра воля або, якщо хочете, державна мудрість українського керівництва. Вона повинна бути проявлена. Повинна бути негайно зупинена ця операція, має бути негайно оголошено про припинення вогню", - підкреслив Путін.

Він повторив, що тільки так можна створити умови для переговорного процесу: "Інакше ніяк неможливо". При цьому російський лідер навів свої приклади безчинств українських силовиків, в черговий раз нагадавши про "Правий сектор".

"Якщо" Правий сектор "бере участь в бойових діях - а це неофіційне збройне формування - виводить власних солдат, офіційних військовослужбовців українських збройних сил і розстрілює їх без суду і слідства в поле тільки за те, що вони відмовилися стріляти в народ, або захопивши госпіталь , розстрілює поранених. Хіба це можна вважати нормальними умовами для переговорного процесу? Ні. це потрібно негайно припинити ", - сказав Путін.

Також Росія, за його словами, чекає ретельного розслідування всіх злочинів, в тому числі злочинів в Одесі "." Я, зрозуміло, це багатьом своїм партнерам по сьогоднішнім переговорам сказав ", - підкреслив президент РФ.

Що стосується обговорення економічних питань, то, можливо, мова йшла, в тому числі і про підписання Україною договору про асоціацію з ЄС. Відповідаючи на питання журналістів, Путін підкреслив, що Росія змушена буде застосовувати відповідні заходи. "Як тільки договір буде підписаний і набуде чинності, ми будемо вживати заходів щодо захисту економіки", - сказав Путін.

Наприклад, ці заходи можуть торкнутися трудящих в Росії українців. За словами Путіна, з 18 мільйонів працездатних громадян України п'ять-шість працюють на території Росії, користуючись пільговими умовами перебування. Однак, якщо Україна вступить в ЄС, "ми повинні будемо подумати, як врегулювати цю сторону наших відносин", сказав Путін.

"У нас з Україною діє особливий порядок перебування громадян України на території РФ. Він навіть більш пільговий, ніж для громадян Євразійського економічного союзу, громадяни якого можуть знаходитися в Росії місяць, - розповів Путін. - Для громадян України зроблено виняток: вони можуть перебувати і , фактично, працювати в Росії протягом трьох місяців без реєстрації. а потім вони що роблять? Навіть самі не виїжджають, а паспорт посилають на Україну, там його штампують і назад повертають ".

Петро Порошенко теж прокоментував коротку зустріч з Путіним. Він заявив, що під час 15-хвилинної розмови була досягнута домовленість про те, що на Україну приїде російський представник, з яким будуть вирішуватися конфліктні питання.

"В Україну приїде представник російський, з яким ми обговоримо перші кроки по врегулюванню ситуації і план, який я запропонував як президент і який передбачає ряд кроків з боку Російської Федерації та ряд кроків з боку України. Поки що ми попередньо бачимо, що ми можемо мати хороші шанси для його реалізації ", - сказав Порошенко.

Нагадаємо, що раніше в його оточенні твердили, що Порошенко відвів собі три місяці на врегулювання кризи на Україні. Крім того, він має намір представити мирний план врегулювання ситуації на Україні і запропонувати широку амністію заколотникам відразу після інавгурації 7 червня.

США позитивно оцінили зустріч Путіна і Порошенко

Зустріч президента РФ Володимира Путіна з обраним президентом України Петром Порошенко є "позитивним розвитком" ситуації, заявив офіційний представник американської адміністрації.

Він також зазначив, що Обама повертається з Франції в "більш оптимістичному настрої" з приводу врегулювання ситуації на Україні. На його думку, обрання Порошенка президентом "надає нову основу для легітимності уряду". "Це дає (Володимиру Путіну. - Прим. NEWSru.com) нового партнера для переговорів", - сказав американський чиновник.

До речі, в Білому домі вважають, що чинній владі в Києві "слід уникати введення воєнного стану, непропорційного застосування сили і проведення повномасштабних антитерористичних операцій", передає ІТАР-ТАСС.

Про це заявив заступник помічника президента США з національної безпеки Ентоні Блінкен, виступаючи на міжнародній конференції в Інституті Брукінгса у Вашингтоні. При цьому він підкреслив, що заклик США пов'язаний перш за все з рядом умов, які необхідно виконати Росії.

За словами Блінкена Росії слід "визнати вибори і вступити в пряму взаємодію з урядом України" і "повністю вивести свої війська з прикордонних районів".

Якщо Росія це зробить, то "настільки ж важливо, щоб Україна відповіла відповідно", тобто виконала "план світу, єдності і реформ", запропонований Петром Порошенко. Він включає "такі речі, як національний діалог, припинення вогню, децентралізацію, амністію для склали зброї, залучення сепаратистів в політичний процес", - нагадав заступник глави апарату РНБ США.

Путін подякував Олланда за заходи і висловив надію на відновлення контактів з Єврокомісією

Також російський лідер торкнувся нормалізації відносин з Євросоюзом. "Сподіваюся, що у нас відновиться якийсь контакт з Єврокомісією. Ми домовилися про консультації. Поки ніяких консультацій немає", - сказав Путін. Він підкреслив, що повідомив про це в ході зустрічей з прем'єр-міністром Великобританії Девідом Кемероном, канцлером ФРН Ангелою Меркель і президентом Франції Франсуа Олландом.

"Але ми чекаємо пропозицій, тому що ми неодноразово проявляли ініціативу з цього питання. Поки цього немає. Все сказано, про все, мені здається, поговорили, подивимося, як буде розвиватися ситуація на практиці", - уклав президент РФ.

Відзначимо, що Путін високо оцінив запрошення Франсуа Олланда. Президент РФ висловив подяку своєму французькому колезі за його ставлення до подвигу радянських людей під час Другої світової війни. "Мені здається, ми повинні подякувати Францію, подякувати президенту Франції за цей захід, за його чіткий сигнал про те, що світ не забуває ні Другої світової війни, не забуває ні ветеранів, не забуває тих, хто приніс перемогу всім нам", - сказав Путін на зустрічі з ветеранами Другої світової війни в Довілі.

Він також висловив подяку президенту Франції "за його сигнал про те, який внесок вирішальний вніс Радянський Союз". "Повинен і вас подякувати за те, що ви в строю до сих пір. Хочу висловити надію, що ми з вами не в останній раз бачимося. Побачитися ще на наступних заходах", - уклав Володимир Путін.

Путін знову прокоментував ситуацію з "Дощем": цього разу він поставився до телеканалу холодніше

Під час спілкування з журналістами Володимир Путін знову прокоментував ситуацію з телеканалом "Дощ" після питання журналіста. Раніше президент фактично "помилував" канал, однак питання з кабельними операторами, які до сих пір не змогли домовитися з "Дощем" з приводу повернення в ефір, так і не було вирішено.

Однак Путін, який раніше назвав "Дощ" "цікавим телеканалом", зараз поставився набагато холодніше до прохань допомогти. Президент Росії порадив керівництву телеканалу самим налагоджувати роботу з кабельними мережами, повідомляє сайт каналу.

"Ви думаєте, що я командую усіма кабельщиками і всіма вашими рекламодавцями? Я не давав команду припиняти роботу з вами кабельним каналам і не вважаю за можливе давати їм якісь вказівки щодо початку цієї роботи. Ви самі з ними працюйте", - заявив Путін , відповідаючи на висловлювання журналіста "Дощу", який заявив, що кабельні оператори не відновлюють роботу з телеканалом "Дождь" після відключення, незважаючи на недавні висловлювання Путіна.

Нагадаємо, що 17 квітня Путін повідомив журналістам після своєї прямої лінії, що постарається позбавити "Дощ" від надмірної уваги контролюючих органів.

Хіба це можна вважати нормальними умовами для переговорного процесу?
А потім вони що роблять?
Quot;Ви думаєте, що я командую усіма кабельщиками і всіма вашими рекламодавцями?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация