NEWSru.com :: У Бурятії розбився винищувач МіГ-31, пілоти врятувалися

При виконанні планового навчального польоту в районі полігону Телемба (Республіка Бурятія) зазнав аварії винищувач МіГ-31 Східного військового округу, льотчики катапультувалися

Винищувач МіГ-31 зазнав аварії в районі полігону в Бурятії, льотчики катапультувалися, повідомили "Інтерфаксу" в Міністерстві оборони РФ.

"26 квітня о 12:05 за московським часом при виконанні планового навчального польоту в районі полігону Телемба (Республіка Бурятія) зазнав аварії винищувач МіГ-31 Східного військового округу", - сказали в міністерстві.

За попередніми даними, обидва льотчики катапультувалися. У район аварії вилетів вертоліт пошуково-рятувальної служби. Пілоти були "оперативно евакуйовані, їх життю і здоров'ю нічого не загрожує", повідомили ТАСС у військовому відомстві.

Там також Уточ, що в результаті падіння літака на землі ніхто не постраждав, так як винищувач "впав на полігоні в безлюдному місці". Раніше джерело ТАСС в екстрених службах розповів, що інцидент стався приблизно в 120 кілометрах від Чити.

МіГ-31 (за класифікацією НАТО - Foxhound) - двомісний надзвуковий всепогодний винищувач-перехоплювач дальнього радіусу дії. Це перший радянський бойовий літак четвертого покоління. Спочатку він призначався для перехоплення крилатих ракет у всьому діапазоні висот і швидкостей, а також низколетящих супутників.

Літак був розроблений в 1970-х роках колективом Окремої конструкторського бюро заводу 155 (нині - АТ "РСК" МіГ "). Перший політ МіГ-31 відбувся 16 вересня 1975 року. Літак прийнятий на озброєння 6 травня 1981 року.

Проводився в 1975-1994 роках на авіазаводі "Сокіл" в Горькому (нині Нижній Новгород), всього побудовано більше 500 літаків. В даний час знаходиться на озброєнні ВПС Росії і Казахстану. На початку 1990-х років до покупки літака проявляли інтерес Сирія, Лівія і Китай, однак контрактів укладено не було.

Станом на 2012 рік в ВПС Росії стояли на озброєнні 252 МіГ-31, при цьому 80% парку потребувало ремонту. У 2013 році число боєздатних літаків, за повідомленням Олександра Зеліна, який обіймав посаду головнокомандувача ВПС, становило близько 190 одиниць.

Літаки МіГ-31 беруть участь у навчаннях. Так, сьогодні стало відомо, що ланка МіГ-31 вчинила тривалий переліт з Камчатки в Забайкаллі, подолавши понад 3,5 тис. Кілометрів. За даними ТАСС, в Забайкаллі винищувачі візьмуть участь в навчаннях, в ході яких відпрацюють перехоплення крилатих ракет умовного противника.

9 травня два надзвукових літака МіГ-31 будуть задіяні на святкуванні Дня Перемоги в Красноярську. Як передає ТАСС, вони пролетять над містом під час святкової ходи.

Виробництво винищувачів-перехоплювачів було припинено в 1994 році, проте з 2011 року на нижегородському заводі "Сокіл" почалася модернізація цих літаків до версії МіГ-31БМ. У 2013 році перша пара модернізованих перехоплювачів заступила на бойове чергування на аеродромі Мончегорськ (Мурманська область). На МіГ-31БМ встановлена ​​нова система управління озброєнням і радіолокаційні станції, що дозволяють виявляти цілі на дальності до 320 кілометрів і вражати їх на відстані до 280 кілометрів. Літак здатний супроводжувати до десяти і вражати шість повітряних цілей одночасно. До 2020 року ВПС Росії повинні отримати 60 літаків МіГ-31БМ.

Хроніка НП за участю МіГ-31

У грудні минулого року у винищувача Міг-31 Міноборони РФ відмовив двигун по шляху з Пермі до Новосибірська. У той же час стало відомо про екстрену посадку ще одного винищувача МіГ-31 на аеродромі в Пермі. Літак успішно приземлився після попередження про збої в системі повітряного судна.

У травні 2016 року повітряне судно цього типу вимушено приземлилося в міжнародному аеропорту Велике Савіно. Тоді в кабіні пілота також спрацював датчик "відмова двигуна".

У березні винищувач МіГ-31 здійснив аварійну посадку в Красноярському краї. Під час польоту спрацював датчик відмови лівого двигуна.

У січні 2016 року винищувач МіГ-31 під час навчально-тренувального польоту розбився неподалік від міста Канск Красноярського краю. Літак почав падіння після відмови двигуна. Пілоти встигли катапультуватися і не постраждали.

У жовтні 2015 року МіГ-31 зазнав аварії в Камчатському краї. Льотчики також не постраждали. Перед катастрофою літак зник з радарів, повертаючись на аеродром базування в Камчатському краї після виконання планового навчально-тренувального польоту.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация