NEWSru.com :: Медведєв назвав основні проблеми Росії і закликав росіян писати йому

Президент РФ Дмитро Медведєв в статті "Росія, вперед!" окреслив основні проблеми, які стоять перед Росією напередодні нового десятиліття XIX століття
Глава держави запропонував росіянам надсилати йому свої зауваження і пропозиції на адресу електронної пошти [email protected] і пообіцяв, що найцінніші з них будуть враховані при підготовці його чергового послання Федеральним зборам
Президент в статті назвав пріоритети технологічного розвитку, визначив напрями модернізації політичної системи, заходи щодо зміцнення судової влади та протидії корупції

Президент РФ Дмитро Медведєв в статті, опублікованій на офіційному сайті президента , Окреслив основні проблеми, які стоять перед Росією напередодні нового десятиліття XXI століття.

Глава держави запропонував росіянам надсилати йому свої зауваження і пропозиції на адресу електронної пошти [email protected] і пообіцяв, що найцінніші з них будуть враховані при підготовці його чергового послання Федеральним зборам, яке буде оприлюднено наприкінці жовтня - початку листопада 2009 року. Відзначимо, що раніше жоден глава Росії не звертався до народу з подібним проханням.

На думку президента, основні проблеми Росії, що вимагають негайного вирішення, - неефективна економіка, хронічна корупція, напіврадянська соціальна сфера, незміцніла демократія, негативні демографічні тенденції і нестабільний Кавказ. Правда, президент закликав все-таки не згущувати фарби, так як Росія вже працює над проблемами, і вона вже не те "Напівпаралізований полугосударство, яким була ще десять років тому".

- Про економічні проблеми та пріоритети технологічного розвитку
- Про реформу політичної системи
- Про демократію
- Про демографічні тенденції
- Про співпрацю з Заходом
- На питання, сформульовані в статті, президент відповість своїм Посланням
- Коментарі політиків: від "абсолютно вірно" до "не вірю я президенту"
- Коменти в мережі: як нафта ділити - так самі, а як країну модернізувати - так з народом ...

За даними поінформованих джерел, друге послання президента Федеральним зборам, буде присвячено модернізації економіки. У посланні буде дан рецепт з виведення економіки з технологічного колапсу на шлях модернізаційного розвитку, говорять джерела в кремлівської адміністрації.

Про економічні проблеми та пріоритети технологічного розвитку

Як пише Медведєв у своїй статті, світова фінансова криза ще сильніше оголив проблеми Росії. 20 років перетворень не позбавили нашу країну від принизливої ​​сировинної залежності, вважає президент.

"Наша теперішня економіка перейняла у радянської найважчий порок - вона в значній мірі ігнорує потреби людини. Вітчизняний бізнес за малим виключенням не винаходить, не створює потрібні людям речі і технології. Торгує тим, що зроблено не їм, - сировиною або імпортними товарами", - пише Медведєв в статті.

З цієї причини, за словами Медведєва, на рівні глобальних економічних процесів вплив Росії, "не таким значним, як нам би хотілося". На думку Медведєва, домогтися лідерства, спираючись на нафтогазову кон'юнктуру, неможливо.

Президент в статті назвав пріоритети технологічного розвитку, визначив напрями модернізації політичної системи, заходи щодо зміцнення судової влади та протидії корупції.

Медведєв також закликав до позбавлення від трьох основних "недуг" - вікової економічної відсталості, вікову корупцію і широко поширених в суспільстві патерналістських настроїв - впевненості в тому, що всі проблеми повинна вирішувати держава. Президент вважає, що росіяни повинні працювати над собою і активніше реалізовувати бажання "робити себе".

Медведєв вірить, що можна повністю вилікувати такі складні "хронічні соціальні хвороби" - адже колись Росії вдалося побороти кріпацтво і поголовну неграмотність.

Президент пропонує підтримувати хороші російські традиції - міжнаціональний і міжконфесійний мир, військова доблесть, вірність обов'язку, гостинність і доброта. Від поганих - хабарництво, злодійство, розумова і душевна лінь, пияцтво - рішуче позбавлятися.

У статті Медведєв нагадав п'ять стратегічних векторів економічної модернізації РФ, які він визначив. Росія повинна стати однією з лідируючих країн за ефективністю виробництва і використання енергії; підняти на новий якісний рівень ядерні технології; треба домогтися серйозного впливу на процеси розвитку глобальних інформаційних мереж; сформувати власну наземну та космічну інфраструктуру передачі інформації. Крім того, РФ повинна зайняти передові позиції в області медицини.

Для реалізації цих цілей Медведєв пообіцяв заохочувати і стимулювати науково-технічна творчість, молодих вчених і винахідників. Державні і приватні компанії, за його словами, отримають підтримку у всіх починаннях щодо створення попиту на продукти інноваційної діяльності. Іноземним компаніям і науковим організаціям будуть представлятися сприятливі умови для будівництва в Росії дослідних центрів.

Реформа політичної системи

Президент вважає технологічний розвиток пріоритетним суспільного і державного завданням ще й тому, що науково-технічний прогрес нерозривно пов'язаний з прогресом політичних систем. Як нагадує Медведєв, демократія стала масовою, коли масовим стало виробництво найнеобхідніших товарів і послуг, коли рівень технологічного розвитку західної цивілізації зробив можливим загальний доступ до елементарних благ, до систем освіти, медичного обслуговування, інформаційного обміну.

У своїй статті президент пообіцяв, що держава дасть "безпрецедентні можливості" для реалізації фундаментальних політичних свобод, свободи слова і зібрань. "Суспільство стає відкритим і прозорим, як ніколи. Навіть якщо це не подобається правлячому класу", - зазначив Медведєв. Влада будуть також прагнути до того, що політична система буде оновлюватися і вдосконалюватися в ході вільного змагання відкритих політичних об'єднань.

Як нагадав президент, рух в цьому напрямку вже почалося. Політичним партіям було надано додаткові можливості впливати на формування виконавчої влади в суб'єктах федерації та муніципалітетах, пом'якшені вимоги щодо низки питань формування та функціонування партій.

Про демократію

Пише Медведєв у своїй статті і про розвиток демократії в Росії. Демократична система не буде копіювати західні зразки, пообіцяв президент - "громадянське суспільство не купити за іноземні гранти". Росіяни повинні вчитися демократії у інших народів, але все одно проводити свою лінію, відзначає глава держави.

Що стосується судової системи, то, за словами Медведєва, нам належить створити "сучасний ефективний суд, який діє відповідно до нового законодавства про судоустрій і спирається на сучасне праворозуміння".

У планах влади прищеплення народу смаку до правової культури, законослухняності, поваги до прав інших, включно з правом власності. На суди буде покладено обов'язок очистити країну від "віковий" корупції.

Про демографічні тенденції

Торкнувся Медведєв у своїй статті і демографічних проблем Росії. Нагадаємо, що, за оцінкою експертів, до 2025 року населення Росії скоротиться на 26 млн чоловік. Як пише президент, з кожним роком росіян стає все менше, причин тому кілька, серед них - алкоголізм, куріння, ДТП, недостатньо розвинена сфера медичних послуг, погана екологія.

Боротьбою з цими проблемами негативні демографічні тенденції повинні бути уповільнені і зупинені, вважає президент. У числі заходів - підвищення якості медичного обслуговування, стимулювання народжуваності, безпеку на дорогах і виробництві, боротьба з пандемією алкоголізму, розвиток фізичної культури і масового спорту.

Про співпрацю з Заходом

Як вважає Медведєв, Росії, щоб домогтися успіхів у всіх сферах, потрібно вміло користуватися інтелектуальними ресурсами постіндустріального суспільства. "Нам потрібні гроші і технології країн Європи, Америки, Азії. Цим країнам потрібні, в свою чергу, можливості Росії. Ми вкрай зацікавлені в зближенні і взаємному проникненні наших культур і економік", - визнає президент.

У числі загальних завдань всіх жителів Землі Медведєв називає нерозповсюдження ядерної зброї і зниження ризику несприятливих техногенних змін клімату. Для ефективної співпраці він закликає змінити щось в самих собі, відмовитися від забобонів та ілюзій. У той же час він відзначає, що Росія повинна відкрито і прямо говорити про свою власну позицію з різних питань і відстоювати її.

РФ буде поглиблювати співпрацю з країнами ЄврАзЕС, ОДКБ, СНД, а також розвивати всесвітню кооперацію з партнерами по лінії ШОС і БРІК.

Виклавши в статті свої погляди на проблеми, що стоять перед РФ, Медведєв запрошує до співпраці як тих, хто розділяє його переконання, так і незгодних з його позицією, але які хочуть змін на краще. Стаття закінчується закликом до росіян створити "нову Росію".

На питання, сформульовані в статті, президент відповість своїм Посланням

На питання, сформульовані в сьогоднішній статті, президент дасть відповіді в своєму посланні Федеральним зборам, заявила сьогодні прес-секретар президента Наталія Тімакова. За її словами, "стаття містить основні тези, які Медведєв хотів би розвинути в своєму Посланні", передає ІТАР-ТАСС.

"Він вважав важливим висловити цю ідею в момент роботи над Посланням, в тому числі для того, щоб отримати зворотній зв'язок від всіх, хто зацікавлений в тих цілях і завданнях, які він позначив в цьому тексті", - сказала Тімакова, зазначивши, що " президент підкреслює, що всі пріоритети залишилися колишніми ".

"Послання, за задумом президента, має носити більш практичний характер і відповідати на питання, як домогтися цілей, які були поставлені", - сказав він.

Коментарі політиків: від "абсолютно вірно" до "не вірю я президенту"

Голова Національного антикорупційного комітету Кирило Кабанов, коментуючи статтю президента, заявив, що соціально активні громадяни зможуть перемогти тотальну корупцію в країні лише за умови відновлення незалежних ЗМІ і демократичних інститутів. "Для того, щоб суспільство могло щось робити, має бути дві речі. Воно повинно бути поінформованим. Для цього повинні бути незалежні засоби масової інформації. Вони повинні представляти не якесь" репортерство ", а сильну складову в житті громадян. Оскільки у нас джерелом інформації в основному є телевізор, ... приберіть пропаганду і тупизм. Змити "жир з мізків" можна протягом півроку. Ми це бачили на прикладі гласності кінця 80-х років XX століття ", - цитує слова Кабанова "Росбалт" .

Політолог Дмитро Бадовський вважає, що програмні заяви лідера Росії прозвучали вельми до речі - до початку нового політичного сезону. "Стаття зайвий раз підкреслює, що дійсно за останні місяці накопичився певний дефіцит стратегічних і системних звернень до суспільства і діалогу", - заявив експерт агентству РБК . На його думку, важливим є те, що президент пише "в режимі зворотного зв'язку" і "говорить про ті питання, які були предметом громадської дискусії впродовж всього останнього року", таким чином показуючи, що він в контексті даної дискусії.

Один з лідерів "Єдиної Росії" В'ячеслав Володін заявив, що стаття Дмитра Медведєва - зразок політичного послання до суспільства, в якому "абсолютно прозорими і зрозумілими цілями" йдеться про новий етап розвитку Росії. "Коли головним не є макроекономічні цифри, не абстрактне ринковий показник, а рівень життя людей. Це якісна зміна у відносинах між державою і громадянином", - наводить слова Володіна РІА Новини" .

Глава ЦВК правлячої партії Андрій Воробйов впевнений, що президент позначив "єдиний спосіб побудувати конкурентоспроможну державу і зробити життя кожної людини більш комфортною". Від імені партії він заявив: "Ми готові реалізовувати ідеї, викладені в статті ... Ми розуміємо, що це наш пріоритет. Відповісти на вікові виклики можна тільки спільними зусиллями, об'єднавши зусилля більшості. І тут багато що залежить від Партії, якій довіряє більшість росіян" .

Журналіст і політолог Леонід Радзіховський вважає, що Медведєв у своїй статті, зокрема, в блоці про зовнішню політику використовував лексику, "відмінну від тієї, яку ми чули роками". "Мені сподобалося те, як висловився Медведєв з приводу зовнішньополітичних зв'язків. Президент говорить, що ми повинні відійти від уразливості, пихи, закомплексованості і недовіри у взаєминах з провідними демократичними країнами. У цьому сенсі заява Медведєва дуже важливе", - сказав Радзіховський РІА "Новости ".

А ось депутат Держдуми від "Справедливої Росії" Ілля Пономарьов розчарований тим, що "не побачив в статті критики на адресу уряду. Навпаки, президент зробив деякі реверанси на адресу прем'єра, мовляв політичну систему ми будемо міняти, але поступово". Депутат в інтерв'ю Каспаров.ru зазначає, що "ідеї Медведєва з модернізації економіки і дії уряду перпендикуляри" і висловлює думку, що сьогодні "головне гальмо модернізації - це уряд Путіна". На його думку, боротьба між силовим оточенням прем'єра і президента буде запеклою, і загрози для Медведєва існують, аж до фізичного насильства.

Співголова партії "Правое дело" Борис Титов також не приховував свого розчарування. "Ми вже не в перший раз чуємо від вищих державних осіб красиві і правильні слова, за якими, на жаль, не слід реальних дій. Заклики до диверсифікації економіки залишаються не більше ніж закликами. На практиці держава продовжує допомагати сировинним олігархам і ігнорувати інтереси реального сектора, тієї єдиної сили, яка здатна диверсифікацію забезпечити ", - говорить Тітов.

Член бюро руху "Солідарність" Володимир Мілов побоюється того, що "подібні тексти виходять з-під пера правлячої еліти з лякаючою регулярністю" і хотів би "побачити справи, а не слова". На його думку, "потрібні дії: відставка Володимира Путіна, реальні кроки по демократизації суспільства, зміни структури економіки". "Медведєву пора припинити оцінювати все численні проблеми, які існують в нашій країні як спадок якихось минулих епох. Вони багато в чому є результатом діяльності влади в останні 10 років. Без критичного ставлення до себе, без ревізії своєї діяльності неможливо серйозний поступ вперед", - впевнений політик.

Директор Інституту політики і державного права Віталій Іванов охарактеризував статтю Медведєва як текст "досить ідеологічний" і "навіть ціннісний", повідомляють "Аргументи і факти" . "Особисто для мене найважливішим тезою в статті є недвозначна, ясна і, я б навіть сказав, жорстка відповідь оттепелевцам, пропагандистам переукладення" суспільного договору ", демократизатором і лібералізаторам", яких "особливо стимулював кризу". "Вони заявляли: кращий спосіб боротьби з економічною кризою - це політичні реформи, - продовжує Іванов." Цей матеріал, який сьогодні опубліковано, розставляє всі крапки над "i", - вважає політолог, відзначай, що президент дав зрозуміти, що категорично не поділяє такі погляди.

Виконавчий директор Об'єднаного громадянського фронту Марина Литвинович, коментуючи статтю, пише в своєму ЖЖ, що "Медведєв запропонував невелику антибюрократичної революцію, сенс якої - в появі деякого нового політичного суб'єкта, названого в тексті Медведєва" МИ ":" ми "будемо робити зміни, а якісь "ВОНИ" - "Впливові групи продажних чиновників і що нічого не роблять" підприємців "будуть нам заважати". Саме тому, на її думку, спочатку Медведєв "обкатав" свій текст на широкому читачеві, а потім вже представить ег у вигляді Послання. "У Кремлі, в середовищі традиційних слухачів послань президента він би був зустрінутий холодно:" створювати нову Росію "там охочих небагато - дивись, ще втратиш в цій новій Росії своє тепле містечко - навіщо такий ризик ?, - пише Литвинович.

Однак, вона зазначає, що "заклик Медведєва до вільним громадянам стати" МИ "впирається в питання:" А куди входити? "В яку вежу Кремля? В який під'їзд на Старій площі?". "Політичний клас повинен завжди знати, куди йти, якщо президент оголошує мобілізацію. А адже Медведєв її, по суті, оголосив", - говорить вона. Але "в тексті Медведєва мова йде не про зміну політичної системи і перетворення її у відкриту, а про її консервуванні", - зауважує активіст ОГФ, зрозумівши, що Господь "Медведєв - поки в політичній пустелі, любовно випаленої його попередником. Половинчастість його стратегії вже не допоможе і пропозиція "діяти післязавтра" може стати сумним жартом ".

Історик і журналіст радіостанції "Свобода" Володимир Кара-Мурза вважає, що стаття Медведєва "нагадує фанатські" кричалки ". На його думку," даремно президент взяв цю риторику на озброєння, це вже нерозумно ", передає його слова "Вільна Преса" . Як вважає Кара-Мурза, "президент і прем'єр зараз змагаються в підготовці послань і Медведєву треба читати федеральне послання парламенту, а Путіну - виступати на з'їзді" Єдиної Росії ". У Путіна перевага - він виступає на місяць пізніше, в жовтні", - говорить історик, відзначаючи, що "зараз дві команди піарників - президента і прем'єра - змагаються, хто кого обжене". Кара-Мурза каже, що різниця в позиціях у прем'єра і президента зараз одна: "Медведєв вважає, що нам треба виходити ще з кризи, а Путін вважає, що ми вже вийшли". Тому дана стаття, на його думку, "з цієї ж серії: Медведєв хоче обігнати Путіна, і в формі статті допустив невелику витік деяких тез послання федеральним зборам". Але, як заявив історик і журналіст, він радий цій статті хоча б тому, "що настає якась подоба політичної боротьби в нашій країні" і пророкує, що Медведєв і Путін розійдуться вже в нинішню кризу.

Опозиціонер Борис Нємцов, зазначивши, що "діагноз країні Медведєв поставив вірно", в той же час не вірить, що президент готовий ці проблеми вирішувати. "Якби він би готовий, то була б скасована цензура, не знімали б опозиційних кандидатів з виборів, Лужков не очолював би список" Єдиної Росії "на виборах, а постав би перед судом", - сказав Нємцов, заявивши наостанок: "Не вірю я президенту ".

Коменти в мережі: як нафта ділити - так самі, а як країну модернізувати - так з народом

Стаття Медведєва тільки на сайті "Газета.Ru" зібрала понад 300 коментарів. Деякі читачі лаконічно дивуються, навіщо президент написав статтю: перший коментар до статті містить популярний смайлик "O_o". Інші вважають, що написане в цілому правильно, але потрібно від слів переходити до справи, ряд коментаторів озвучили пропозиції главі держави.

"Дуже схоже на агітацію, на кшталт слова правильні, ідеї тлумачні і викладені дуже здорово, тепер залишилося втілити їх. Однак хотілося звернути увагу, реформи, закони і постанови, які розробляються і спускаються вниз, часом до такої міри перекручені, що слів немає", - пише юзер b-fiver.

"Діти чиновників всіх рангів не повинні косити від армії, а повинні в ній служити, подаючи приклад усім іншим призовникам", - вважає користувач tmedved. При цьому він задавав питання президенту, чи піде його син Ілля служити, відзначає РІА Новини " .

Читач omnibus1003 висловив цілий ряд пропозицій глави держави, в тому числі, запропонувавши повернутися до виборів губернаторів і формування Ради Федерації через вибори. "Потрібні нормальні вибори, кілька партій, які не липових" кремлівських "проектів як зараз, а звичайних партій. Знизити прохідний бар'єр в ГД ... Потрібні" зубасті "засоби масової інформації", - пише він.

Юзер liberalparty-ru повідомляє, що відправив лист президентові за адресою, вказаною в статті, а в коментарі призводить лише основну думку - "треба змінити форму приватній власності". "Власник повинен містити держава, яке забезпечує право приватної власності. Власник повинен нести обов'язок перед власниками грошових знаків і забезпечувати стабільність фінансової системи. Власник повинен інформувати суспільство про вартість свого об'єкта", вважає він.

Поряд з песимістичними коментарями, наприклад, "як нафтогазові доходи ділити, так це ми самі, відійдіть, не заважайте, а як країну модернізувати, так це все разом" і "стаття Медведєва - піар - думаю, написана співробітниками апарату", є і відгуки зі словами підтримки.

"Таке відчуття, що коменти залишають люди, ніяк не бажають пов'язувати себе з країною, в якій вони живуть. Суцільне безплідне бурчання. Президент прав практично у всьому", - вважає користувач tu2tu.

Однак, вона зазначає, що "заклик Медведєва до вільним громадянам стати" МИ "впирається в питання:" А куди входити?
Quot;В яку вежу Кремля?
В який під'їзд на Старій площі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация